• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed jak sie wybic na youtube? mam tylko 77 subow i nie moge zdobyc wiecej :/

Object Storage Arubacloud
0 głosów
797 wizyt
pytanie zadane 22 października 2022 w Offtop przez juampi Użytkownik (610 p.)
zamknięte 26 października 2022 przez juampi
No wiec mam kanal o tematyce kostek rubika (nazwa to juampii z kostka i litera j na logo) ale nie jestem w stanie sie wybic. co moge zrobic. jakie popelniam bledy? i co najwazniejsze - jakie filmy dadza mi duze wyswietlenia? planuje duzo poradnikow i unboxingow i czasem jakies shortsy.
komentarz zamknięcia: juz otrzymalem swietne pomysly na rozwoj kanalu :) dziekuje wszystkim za odpowiadanie :D
komentarz 23 października 2022 przez VBService Ekspert (252,740 p.)
edycja 23 października 2022 przez VBService

ale nie jestem w stanie sie wybic. co moge zrobic

no a gdzie link do kanału, żebym mógł wbić suba, masz okazje do promocji za pomocą Twojego pytania na tym forum. wink, wybacz samo napisanie

juampii z kostka i litera j na logo

może nie być wystarczające, nie każdy ma czas (ochotę) skorzystać z wyszukiwarki youtube-owej. cool

 

P.S.1. Masz 78 suba na dobry początek. laugh

P.S.2. Może warto jednak włączyć komentarze pod filmami, podobno też poprawiają zasięgi (często się spotyka wpisy, coś w stylu: "komentarz dla zasięgu"). wink

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 23 października 2022 przez marcin99b Szeryf (82,080 p.)
wybrane 24 października 2022 przez juampi
 
Najlepsza

W pierwszej kolejności najlepiej byłoby zadbać o jakość

Żeby robić rzeczy które są ciekawe trzeba mieć odpowiednią wiedzę, sposób opowiadania itd, warto przeczytać sporo rzeczy na temat psychologii, tego co sprawia że ludzie lubią nas słuchać i oglądać

Ale to długotrwały proces a nad poprawą czysto technicznej jakości można popracować od razu i efekty powinny być szybko widoczne

Po wejściu w dowolny film, widze że

  • Miniaturki nie zachęcają, wyglądają na zrobione byle jak, na szybko
  • Kamera się trzęsie, co chwile reguluje sobie ostrość i obraz jest rozmazany (mimo że sprzęt jest wystarczający)
  • Światło jest nieprzemyślane, sprawia wrażenie jakbyś nagrywał "akurat jak masz ochote", bez przygotowania otoczenia żeby dobrze wyglądało
  • Z tłem ten sam problem, postaraj się żeby było estetyczne, czyste i spójne (kolory jakoś mi nie pasują + kurz rzuca sie w oczy)
  • Dźwięk wygląda jakbyś wrzucał nagranie bezpośrednio, bez edycji, albo nawet bez posłuchania - często mówisz coś niewyraźnie lub mikrofon źle nagra jakieś słowo, w tej sytuacji lepiej nagrać coś jeszcze raz, żeby całość była wyraźna (to samo tyczy się obrazu)
  • Warto pobawić się edycją dźwięku i kolorów, bo widać że nic tutaj nie robisz, wszystko wygląda jak wrzucone od razu po nagraniu, w tle słychać różne szumy a obraz mógłby mieć przyjaźniejsze kolory

Dodatkowo przy filmach tego typu (poradnikowych) najlepiej zaplanować odcinek, podzielić go na sekcje i działać według planu, staraj się robić coś co samemu chciałbyś oglądać, zamiast wrzucać byle jakie filmy z nastawieniem na ilość

No i najważniejsze - efekt kuli śnieżnej, nie oczekuj że po wrzuceniu kilku filmów będziesz mieć ogromne wyniki, trzeba stopniowo wszystko budować

komentarz 23 października 2022 przez juampi Użytkownik (610 p.)
problem jest taki ze nie umiem edytowac dzwieku. z obrazem cos by sie jeszcze udalo zrobic. swiatlo to moja lampka na biurku (xD) ale srednio ona daje rade bo albo jest za ciemno albo przeswietla. kamera jest perfekcyjnie ustawiona i nie wiem czemu tak beznadziejnie chodzi :( miniaturki daloby sie poprawic, i na pewno to zrobię :) no i takie psychologiczne rzeczy to wez to stad zabieraj ( za glupi na to jestem ;) )
komentarz 23 października 2022 przez juampi Użytkownik (610 p.)

@marcin99b, jutro biore sie za nauke i zrobie moj nowy najlepszy film :) badz na bierzaca bo chcialbym poznac twoja opinie na temat moich umiejetnosci (co jak co mam 13 lat i mam malo czasu przez szkołę ;) ) ale jak sie postaram to moze wyjsc z tego coś fajnego. film może się nie pojawic jutro tylko np. pojutrze ale myślę że zrozumiesz :) jeszcze raz dzięki za rady :)

komentarz 23 października 2022 przez marcin99b Szeryf (82,080 p.)
Ale ty nie robisz tego dla mnie, tylko dla siebie

A dokładniej dla swoich widzów

Zrób tak żeby ludzie chcieli to oglądać, to pewnie ktoś się znajdzie, ja tylko dałem liste rzeczy które mnie odrzucają na start i da się je poprawić bez jakiejś eksperckiej wiedzy
komentarz 23 października 2022 przez juampi Użytkownik (610 p.)
a czy ja powiedzialem ze robie to dla cb? powiedzialem tylko ze chcialbym poznac twoja opinie i ze masz bardzo dobre rady bo to co nagrywam wydaje sie syfem a tego chce przeciez uniknac :) i wcale nie muisz byc zadnym ekspertem po prostu masz dobre rady :)
komentarz 27 października 2022 przez juampi Użytkownik (610 p.)

@marcin99b, skonczylem fajny film. zobacz go sobie i powiedz czy zmienilo sie na lepsze czy gorsze :) oczywiscie jesli chcesz ;) audio jest dalej bez edycji ale mowilem glosniej i wyrazniej wiec chyba lepiej.

+5 głosów
odpowiedź 22 października 2022 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Filmy muszą być ciekawe ;) Szlifuj warsztat i tyle. Albo wyjdzie albo nie. Możesz próbować zahaczać o inne tematyki. Np techniki uczenia i zapamiętywania. W kostkach się przyda ale również innym mogą się przydać do innych rzeczy. Możesz też mniej oczywiste filmy np Nauczę kolegę układać kostkę w 10 minut.  (Jeśli to możliwe ;P ) Lub też nagrania z przechodniami którym pokazujesz że w 20 ruchów ułożysz wszystko i nagrywać ich reakcje.

Rady na początek. Jeśli ktoś Cię ogląda to męczysz ludzi przedstawiając się i prosząc o suby. O suby proś na samym końcu ;) W ciemno nikt suba Ci nie da.

Jeśli chcesz zwiększyć zasięgi pytaj się obecnych widzów co możesz poprawić. I staraj się poprawić uwagi.
komentarz 22 października 2022 przez juampi Użytkownik (610 p.)
dzk za rady :) rzeczywiscie myslalem o reakcjach badz o filmach z "non cuberami" aczkolwiek ciezko cos takiego zrobic :/ jezeli uwazasz ze przesadzam z zebraniem to jak o tym mysle to wydaje sie jakby mi cos sie stanelo z mozgiem ze prosze tyle o to. ogranicze sie do zebrania w postaci jednej animacji gdzies w pierwszej polowie filmu i na koncu :)
2
komentarz 22 października 2022 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)

Robiłem pare wystąpień i miałem pare warsztatów z prowadzenia prezentacji. W pierwszych kilku sekundach masz kredyt zaufania i 100 % uwagi szkoda ich marnować. Nikt Ci nie da suba jeśli nie zobaczył filmu a gdy nie powiesz o subie na końcu filmu to zapomną ;) 

Tu jest fajny przykład jak utrzymać uwagę publiczności :D 

https://www.youtube.com/watch?v=8S0FDjFBj8o

Zwróć uwagę że wykładowca nawet się nie przedstawił tylko zaczął od przemowy. 

komentarz 22 października 2022 przez juampi Użytkownik (610 p.)

@rafal.budzis, tak naprawde to mialem pomysl na film w ktorym udawalbym ze nie umiem ulozyc kostki i ludzie by mnie uczyli a potem pokazalbym im jak ukladam oczywiscie juz bez udawania ;)

komentarz 22 października 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
ale co w tym jest ciekawego, że układasz kostkę rubika?
komentarz 22 października 2022 przez juampi Użytkownik (610 p.)
bo to jest moja pasja i wielu innych ludzi tez. sam ogladam osoby ktore z tego maja tysiace a newt miliony wyswietlen. zreszta speedcubing jest bardzo popularny i ciagla ma coraz wiecej fanow. malo jest dobrych kanalow ktore sie tym zajmuja a ja daza do jakosci i do dobrej oraz zrozumialej tresci. ukladam na kanale nie tylko jedna zwykla nudna juz kostke tylko kostki np piramidki czy wieksze kostki (w przyszlosci) oraz np kostki zmiennoksztaltne :)
0 głosów
odpowiedź 22 października 2022 przez Apled Dyskutant (9,520 p.)

Poprawne pytanie to: jak próbować się wybić?

Nie ma czegoś takiego, że zrobię rzecz A, potem rzecz B, na koniec jeszcze rzecz C i mam hitowy kanał i jestem gwiazdą. 

Tak, jak powiedział @rafal.budzis - albo siądzie albo nie. Jest multum kanałów, gdzie ktoś przedstawia jakieś rzeczy w bardzo dobrym stylu, a i tak kanał zasięgowo szoruje po dnie. Czemu, tak jest? No albo siądzie, albo nie.

i co najwazniejsze - jakie filmy dadza mi duze wyswietlenia?

W najprostszy sposób? Powielać wszystkie obecne trendy i liczyć, że wpadniesz w algorytm. Innym sposobem to już czysta ruletka. Jeżeli chcesz nagrywać tylko o tematyce kostek Rubika to musisz mieć świadomość, że możesz zamknąć się w tej niszy i potem nie będziesz mógł (zasięgowo) z tego wyskoczyć.

 

komentarz 22 października 2022 przez juampi Użytkownik (610 p.)
masz racje - nie ma pewnego sposobu na suby/wyswietlenia ale mam na mysli sposoby ktore kiedys zadzialaly i moga jeszcze zadzialadziac.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 333 wizyt
pytanie zadane 31 października 2022 w Offtop przez juampi Użytkownik (610 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,404 wizyt
pytanie zadane 7 września 2021 w Offtop przez WiktroH Mądrala (6,550 p.)
+6 głosów
3 odpowiedzi 435 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2015 w Offtop przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,553 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...