• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Instalacja Windows 10 na nowym komputerze od xkom

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
312 wizyt
pytanie zadane 22 października 2022 w Systemy operacyjne, programy przez MichaelYT Nowicjusz (120 p.)
Dzień dobry, zakupiłem ostatnio komputer z opcją montażu na x-kom. Chciałem zainstalować system Windows 10 na dysku M2 w nowym komputerze, lecz podczas włączania instalatora z pendrive pojawiają się białe podłóżne kreski na dole ekranu zasłaniając logo po czym ładuje się instalator. Sprawdzałem to na dwóch pendrivach i efekt był taki sam że pojawiały się te kreski. Po zainstalowaniu gdy komputer się ponownie uruchamia, ponownie włącza się instalator natomiast po wyjęciu pendrive z komputera jest komunikat na czarnym tle "Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key." Jest na to jakieś rozwiązanie problemu czy może to być wina dysku i odesłać na gwarancję? Z góry dziękuję za pomoc.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 22 października 2022 przez AnimaVillis Stary wyjadacz (11,190 p.)
Obstawiam błędnie ustawione bootowanie, jeżeli masz więcej niż jeden dysk popraw bootowanie i/lub wadliwa instalka.

Na www.winiso.pl masz sprawdzone i działające instalki, oczywiście wybierasz albo taka gdzie są wszystkie albo taką gdzie masz klucz :)
komentarz 23 października 2022 przez Nudzi mi się Gaduła (4,460 p.)
Ze strony Microsoftu też można pobrać ISO (bez klucza)  więc nie ma potrzeby pobierać z nieoficjalnych stron.
komentarz 23 października 2022 przez MichaelYT Nowicjusz (120 p.)

@AnimaVillis, Właśnie próbowałem z dwóch pendriveów zainstalować system i nadal taki sam efekt :c

komentarz 23 października 2022 przez AnimaVillis Stary wyjadacz (11,190 p.)
A co z bootowaniem? Pendrive ok, ale instalka może być do dupy, spróbuj z inną instalka.
komentarz 23 października 2022 przez MichaelYT Nowicjusz (120 p.)
Przy bootowaniu mam ustawiongo w biosie pendrive uefi na samej górze a dysk na samym dole, gdzie mogę pobrać inną instalkę?
komentarz 23 października 2022 przez AnimaVillis Stary wyjadacz (11,190 p.)
Jak wyciągniesz pendrive to ustaw dysk na samą górę, możliwe, że pojawi Ci się też opcja na zasadzie "windows boot manager" czy coś takiego.

https://winiso.pl <- tutaj wiem, że działają sam z nich 11 instalowałem :)

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 676 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 355 wizyt
pytanie zadane 6 listopada 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Zawisza czarny Obywatel (1,690 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 363 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Kamil Czech Dyskutant (7,700 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...