• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Losowe freezy komputera RX6600

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
104 wizyt
pytanie zadane 21 października 2022 w Sprzęt komputerowy przez krvlxdx Nowicjusz (120 p.)

Typ komputera: Desktop

GPU: RX6600 SWIFT 8GB

CPU: i5-12100f

Motherboard: Asus Prime B660m-a d4

BIOS Wersja: Version 1621

RAM: 2x8G RAM XPG Adata

PSU: SilentiumPC Elementum E2 550W

System operacyjny (wersja): WINDOWS 10 PRO 21H2

GPU Sterowniki: AMD Adrenalin Edition 22.9.2

Witam, około miesiąc temu kupiłem XFX SWIFT RX 6600. Od początku były problemy. Nie ważne czy używam przeglądarki, rozmawiam na discord, oglądam jakiś film albo gram w grę. Co jakiś czas (raz dziennie, czasami kilka razy dziennie, a nawet co godzinę) ekran freezuje na jakieś 10 sekund ale słyszę wszystkie dźwięki (przeważnie podczas freeza w grze), czasami dostaję black screena i po jakimś czasie wyskakuje mi okno AMD Bug Report Tool a czasami freezuje się i ekran i dźwięk (najczęściej podczas korzystania z discorda). Spróbowałem już przeinstalowywanie sterowników używając DDU, odpinanie jednej kości pamięci, resetowanie biosa/software do ustawień fabrycznych. Temperatury są w normie i nie mam pojęcia już o co może chodzić. Prosiłbym o pomoc jeżeli ktokolwiek ma jakiś pomysł. Dziękuję.

komentarz 22 października 2022 przez Jacek0325 Obywatel (1,010 p.)

Cześć. Na stronie twojej karty, w sekcji Tech specs - Requirements przeczytałem:

Minimum Power Supply Requirement: 550 watt

XFX Recommended Power Supply: XFX 650W PSU

Nie znam się tak bardzo. Pomyślałem, że co prawda twój zasilacz mieści się w wymaganiach, ale może mimo wszystko “nie wyrabia”, żeby zasilić twoją kartę graficzną, i stąd problemy?

1
komentarz 23 października 2022 przez krvlxdx Nowicjusz (120 p.)
Dziękuję za odpowiedź właśnie testuję zasilacz pod tym względem, kilka osób na innych forach pisało to samo.
komentarz 23 października 2022 przez Jacek0325 Obywatel (1,010 p.)
Ok. Jak będziesz chciał, to daj potem znać, czy rzeczywiście tam leżała przyczyna problemu
komentarz 28 listopada 2022 przez krvlxdx Nowicjusz (120 p.)
Witam, testuję nowy zasilacz od tygodnia i niestety nie pomogło, dalej freezy występują. Nie wiem o co może chodzić..

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 531 wizyt
pytanie zadane 29 stycznia 2022 w Sprzęt komputerowy przez hapek Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 121 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 292 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...