• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ogromny rachunek za google cloud

Object Storage Arubacloud
+1 głos
358 wizyt
pytanie zadane 18 października 2022 w Offtop przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Cześć,

Szukam pomocy wszędzie to i tutaj napiszę. Może ktoś zna się na prawie lub miał podobną sytuację to mi doradzi.

W sobotę odbył się hackhaton w którym ja i trzech moich kolegów wzięliśmy udział. Zrobiliśmy projekt który szacuje czasy przyjazdu autobusów w bardziej dokładny sposób niż robią to aplikacje, bo używał google maps api, z uwzględnianiem korków itp.

Na start google dawało 300$ więc uznałem że powinno to starczyć, a na karcie nie miałem środków, więc nie mogliby mi nic pobrać.

Gdy ten feature został dodany działał około 2h, a potem spojrzałem na google cloud i się przeraziłem. naliczyło 26tyś złotych. Okazuje się, że sprawa jest poważna, bo podobno gdy się im nie zapłaci odsprzedają dług firmom windykacyjnym. Próbowałem do nich pisać i prosić o pomoc, niestety bezskutecznie. Pisałem też na stackoverflow, ale pracownicy googla zamknęli moje pytanie(według ich nie było to pytanie związane z programowaniem). Niestety Google nie chce mi pomóc. Wiecie może co dzieje się w takich sytuacjach i co mogę zrobić? Będę na pewno rozmawiał z prawnikiem.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 18 października 2022 przez Sp4rq Użytkownik (790 p.)
edycja 18 października 2022 przez Sp4rq

Polecam ;) https://niebezpiecznik.pl/post/ile-kosztuje-niewiedza-w-chmurze-analiza-5-niepotrzebnie-wysokich-rachunkow/. Jak przeczytasz to możesz spróbować napisać do niebezpiecznika. Możliwe, że mają już jakieś kontakty z Google, albo spotkali się z podobną sytuacją.

komentarz 18 października 2022 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Dzięki, spróbuję.

Wszystkiego już się chwytam, może coś pomoże.
1
komentarz 18 października 2022 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)

@Sp4rq, Dzięki wielkie radę. Niebezpiecznik już odpisał i deklaruje chęć pomocy. Mogą nagłośnić całą sprawę. 

Poczekam jeszcze na opinię prawnika co o tym myśli, bo dopiero wysłałem mu maila opisującego całą sytuację. Wydaje mi się że opublikowanie wszystkiego to będzie ostatnia deska ratunku, która niestety może się okazać konieczna.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 665 wizyt
pytanie zadane 25 grudnia 2020 w Sieci komputerowe, internet przez EdeX Mądrala (5,110 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,020 wizyt
pytanie zadane 28 grudnia 2019 w Offtop przez reaktywny Nałogowiec (40,970 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 306 wizyt
pytanie zadane 6 lipca 2021 w Hostingi, domeny, usługi przez Jakusss Początkujący (410 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...