• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

praca programowanie

Aruba Cloud PRO i VPS, Openstack, VMWare, MS Hyper-V
+2 głosów
212 wizyt
pytanie zadane 18 października 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez Małgorzata Liszewska Nowicjusz (190 p.)
zmienione kategorie 18 października 2022 przez draghan
Czy kobieta w wieku 48 lat, która ma doświadczenie na różnych stanowiskach menadżerskich (18 lat) może postawić pierwsze kroki w programowaniu i osiągnąć jeszcze jakiś sukces w tej dziedzinie? Prośba zeby ktos sie wypowiedział zeby miec jakiś kierunek.
komentarz 18 października 2022 przez ScriptyChris Mędrzec (191,660 p.)
Na marginesie: jeśli masz doświadczenia na stanowiskach menadżerskich, to - mimo, że nie wspomniałaś o branży, w której to doświadczenie zdobyłaś - w IT również możesz iść w kierunku podobnych stanowisk. IT to nie tylko programowanie (zakładam, że z takim nastawieniem zadałaś pytanie).
komentarz 18 października 2022 przez Małgorzata Liszewska Nowicjusz (190 p.)
niestety nie mogę bo cały czas wypomina mi sie za małe doświadczenie w IT. Byłam w Telco to pokrewne ale i tak za mało. Dziękuję Ci za odpowiedź Chris
komentarz 18 października 2022 przez ScriptyChris Mędrzec (191,660 p.)
Moim zdaniem, jeśli czujesz się dobrze na stanowiskach menadżerskich i nie masz wewnętrznej potrzeby, aby się przekwalifikować na programowanie, to łatwiej będzie Ci zdobyć brakujące doświadczenie jako ktoś od zarządzania zespołem, ewentualnie dokształcić się (jakieś kursy, certyfikaty) niż iść w kierunku programowania, bo tam będziesz zaczynać od zera. Nie znaczy to, że doświadczenie menadżerskie nie przyda Ci się w programowaniu (bo można być Team Leaderem programistów), ale na pewno będziesz z niego korzystać mniej niż gdybyś jednak do IT weszła jako stricte menadżer. A jeśli to wypominanie małego doświadczenia, o którym wspomniałaś, miało miejsce w jakiejś jednej czy dwóch firmach, to może po prostu spróbuj u innych firm? Rynek jest dość duży i nie musisz ograniczać się do swojego miejsca zamieszkania - praca zdalna to ułatwia.

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 19 października 2022 przez Sp4rq Użytkownik (790 p.)
edycja 19 października 2022 przez Sp4rq
Powinno wszystko wyjaśnić https://youtu.be/Bv_Yhpb-EFM. Jeżeli umiesz programować, to cię zatrudnia jak nie, to nie zatrudniają. Na wiek w normalnej firmie przy rekrutacji nie powinien nikt patrzeć. Po co komuś w firmie osoba młodsza, która umie mniej, niż ta straszą albo na odwrót. Umiesz więcej i jest się bardziej ogarniętym, niż konkurencja to cię biorą. Gdy jest rekrutacja w firmie na jakieś stanowisko często zgłasza się przynajmniej kilka osób i z nich jest wybierana ta, która najwięcej umie lub ma predyspozycje do tego, żeby szybko się douczyć nowych rzeczy i szybciej ją się wdroży do projektu.
+1 głos
odpowiedź 18 października 2022 przez Ehlert Ekspert (210,790 p.)

Oczywiście że tak. Pytanie jak definiujesz sukces wink​​​​​​

Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji proponuję tego spróbować, zobaczyć jak się w tym czujesz, czy Cię to ciekawi, czy sprawia minimum frajdy.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 284 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez marcin1619 Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 81 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 346 wizyt
pytanie zadane 19 stycznia 2019 w Offtop przez Paweł123 Nałogowiec (33,580 p.)

91,316 zapytań

139,986 odpowiedzi

315,296 komentarzy

60,763 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Sklep oferujący ćwiczenia JavaScript, PHP, rozmowy rekrutacyjne dla programistów i inne materiały

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...