• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dell E6410 problem z instalacją Windows 10

Object Storage Arubacloud
0 głosów
240 wizyt
pytanie zadane 17 października 2022 w Sprzęt komputerowy przez MarcinB Początkujący (330 p.)
Witam !

 Mam taki problem. Byłem szczęśliwym użytkownikiem DELL E6410 jednak zamarzyło mi się posiadać taki laptop z kartą Nividia 512 MB. Kupiłem komputer okazyjnie na allegro. Po dostarczeniu uruchomiłem go i wszystko niby bylo ok. Przełożyłem procesor i7 M620, Ram 8gb i kupiłem dysk SSD 480 Gb. Jednak nie chce sie zainstalować na nim windows 10. Instalator na pendrovie z internetu wiesza sie tak samo jak oryginalny instalatro windowsa 10 na pendravie( wydany przez MIcrosoft). Dochodzi maks do okna formatowania dysków a potem zawiesza sie. Ale zawieszanie sie jest w losowych momentach. Po nie udanej instalacji chciałem uruchomic gotowy system co byl na dysku z którym go kupiłem jednak jest podobnie. Dwa razy tylko udalo mi sie go wlaczyc systemem awaryjnym. Po wlaczeniu sie juz dzialał dwa razy w awaryjnym. Czego to moze byc przyczyna ?

Testowałem rozny ram, zasilacze, baterie, wypinałem klawiature udalo mi sie nawet grafike wylaczyc w trybie awaryjnym (Nividie) jednak to nic nie daje, reset bios.

Z dziwnych objawów to ma tak ze czasami wentylator chodzi pulsacyjnie oraz nie zawsze zapala sie podswietlanie niebieskie przycisku power. BIos jest aktualny.

Jak odpaliłem system Linux z pendraiva to wlacza sie normalnie

Proszę o jakąś pomoc (:
1
komentarz 17 października 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

A próbowałeś instalować Linuxa na dysku? Może z dyskiem jest coś nie tak.

Przełożyłem procesor i7 M620

Złote czasy, gdy można było zmienić samodzielnie procesor w laptopie bez stacji BGA i innych cudów na kiju.

komentarz 18 października 2022 przez lnkoc Stary wyjadacz (13,960 p.)

Przełożyłem procesor i7 M620

SSD 480 Gb

a sprawdziłeś jaki jest pobór prądu przez w/w procesor? Czy natężenie pobierane przez ssd jest takie samo jak w przypadku hdd? 

Z dziwnych objawów to ma tak ze czasami wentylator chodzi pulsacyjnie

Może spada natężenie prądu przy obciążeniu?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 20 października 2022 przez MarcinB Początkujący (330 p.)
Sprawa wyjaśniona. Trzeba odznaczyć opcje dodatkowe w BIOS w zakładce Performance. Piszę dla potomnych gdyby mieli taki problem.
komentarz 20 października 2022 przez lnkoc Stary wyjadacz (13,960 p.)
edycja 20 października 2022 przez lnkoc
Które opcje, jeśli można...?

Hyperthreading? Jeśli procesor go nie ma, to ok, i7-620m akurat nie.

SpeedStep... obniża wydajność zyskując na zmniejszonym poborze mocy obliczeniowej więc to akurat tylko wpływa na plus jeśli chodzi o użytkowanie.

TurboBoost to jest chyba jedyna opcja, która zwiększa pobór mocy zyskując wydajność i ją można wyłączyć, aby obciążenie było równomierne.

A jaki jest pobór prądu Twojego SSD jeśli można zapytać, również dla potomnych (mnie?).
komentarz 20 października 2022 przez MarcinB Początkujący (330 p.)
Szczerze to nie sprawdzałem ;p odznaczyłem wszystkie trzy opcje i dopiero poszło a juz która konkretnie to nie ustalałem
komentarz 20 października 2022 przez MarcinB Początkujący (330 p.)
Nawet nie wiem jka sie mierzy pobór SSD. Na obudowie podane jest jedynie 5V 1A ale nie wiem czy Cie to satysfakcjonuje.
komentarz 20 października 2022 przez lnkoc Stary wyjadacz (13,960 p.)
1A? To fajny ten ssd, możesz podać model? Hdd zwykle mają około 800 mA.
komentarz 20 października 2022 przez MarcinB Początkujący (330 p.)
480 Gb Kingstona :) a model to nie wiem ;p moge CI przepisac z obudowy

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 750 wizyt
pytanie zadane 11 sierpnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez michal228 Początkujący (310 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 492 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 368 wizyt
pytanie zadane 18 stycznia 2023 w Sprzęt komputerowy przez KonTar Początkujący (440 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...