• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy React nadaje się do budowy gry przeglądarkowej

Object Storage Arubacloud
+1 głos
526 wizyt
pytanie zadane 16 października 2022 w JavaScript przez wsnofi Bywalec (2,680 p.)
Większość projektów w React które budowałem były to blogi, sklepy, czasem portfolio itd.

Teraz chce zbudować gre przeglądarkową, hobbystyczny projekt, będzie zawierała dialogi, animacje w scss dla niektórych scenek oraz sam interfejs będzie miał wiele ciekawych "przejść" pomiędzy stronami, ogólnie dużo przekombinowanego stylowania.

Sam fakt że front będzie bardziej pokazową częścią jak np. portfolia nie pasuje mi do reacta, natomiast chciałbym go użyć przy projekcie bo jestem po prostu nauczony do jego struktury.

 

Według was React nadaje się do gier przeglądarkowych?

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 16 października 2022 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)
wybrane 16 października 2022 przez wsnofi
 
Najlepsza
React to tylko i wyłącznie biblioteka, więc jak najbardziej jako element twojej aplikacji, gry może się sprawdzić ale kluczowe tutaj też będzie wykorzystanie innych technologii: czy to wykorzystania bazy, czy być może innych operacji które mają odpowiadać za autoryzacje, synchronizacje, mechanizmy bezpieczeństwa, jakies polityki cookies itd.
Niestety serwerowej warstwy aplikacji nie postawisz w React, wiec tutaj zależy od twoich umiejętności warto przemyśleć co postawić na backendzie: czy node.js jako środowisko uruchomieniowe dla twojego serwera pisane w JS, czy może klasyczny bakend stawiany w innych technologiach jak PHP, JAVA itd.

React to tylko biblioteka zapewniająca wsparcie do budowania INTERFEJSU UI, więc jak najbardziej możesz ją wykorzystać, nie jest tak bogata w własności jak framework Angular, ale tez ma służyć do nieco innych rzeczy.
To też zależy jak bardzo chcesz rozbudować aplikacje, bo np. warto przemyśleć korzystanie z RxJs, jesli chcesz zadbać o płynność i lepszy performance.
+3 głosów
odpowiedź 16 października 2022 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)

Jeśli coś jest w przeglądarce i ma strukturę drzewa to się nadaje dla Reacta ;) 

Ostatnio prowadziłem prezentację na której opowiadałem jak zaprogramować 3D z użyciem właśnie React!

https://www.youtube.com/watch?v=9gAGQqlQFjc

(mój wykład jest 3 i zaczyna się 1:55:00)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 77 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 292 wizyt
pytanie zadane 30 października 2019 w Nasze projekty przez DawidK Nałogowiec (37,910 p.)
–2 głosów
0 odpowiedzi 1,731 wizyt
pytanie zadane 1 lutego 2019 w JavaScript przez Szaradek Obywatel (1,340 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...