• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Drukarka Brother DCP-J315W - wydruk kolorów pozostawia wiele do życzenia

Object Storage Arubacloud
0 głosów
253 wizyt
pytanie zadane 16 października 2022 w Sprzęt komputerowy przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)

Witam.

Od kilku lat korzystam z drukarki wielofunkcyjnej Brother DCP-J315W i wydruk odbywa się bezprzewodowo poprzez komunikację z laptopem. Wcześniej używałem oryginalnych czterech tuszy (żółty, czerwony, niebieski i czarny), bo były w zestawie z drukarką. Te oryginały już mi się wyczerpały i postanowiłem kupić nowe tusze. Nie szukałem oryginalnych, bo są trudne do zdobycia i nawet gdybym miał możliwość ich zakupu - to byłyby drogie. Postanowiłem kupić zamienniki, bo pomyślałem, że jakość wydruku będzie mniej więcej taka sama - porównując oryginały do zamienników. Oryginalne tusze miały bardzo dobrą jakość wydruku (wszystkie kolory były na swoim miejscu).

Zakupu dokonałem przez allegro i z przesyłką wyszło mi razem 33 zł. Jak zwykle na aukcji podają info typu, że:

* oryginalnie zafoliowane

* potwierdzona jakość ISO 9001, ISO 14000

* doskonałej jakości wydruki

* testowane przez najnowocześniejsze laboratoria

Te 4 tusze (jako 4 kartridże) w zestawie to:

1. Czarny jako BK
2. Niebieski jako CYAN
3. Czerwony jako MAGENTA
4. Żółty jako Y

Otrzymałem takie 4 tusze:

Po włożeniu w odpowiednie miejsce danego kartridża do drukarki - postanowiłem przetestować jakość wydruku tych zamienników. Kolor czarny jako tekst - normalna jakość wydruku. Niestety jakość wydruku kolorów pozostawia wiele do życzenia. Testowałem wydruk zdjęcia najpierw przy wysokiej jakości i brakowało kolorów zbliżonych do zielonego, niebieskiego i żółtego. Następnie przetestowałem wydruk tego samego zdjęcia przy normalnej jakości (domyślne ustawienia) i było jeszcze gorzej.

Jeżeli ktoś z Was ma do czynienia z drukarką marki Brother albo najlepiej z tym modelem, to w moim przypadku słaby wydruk kolorów leży po stronie tej drukarki czy przyczyną są słabej jakości te moje zakupione 3 tusze (jako zamienniki) odpowiadające za wydruk koloru ?

komentarz 16 października 2022 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)
Może na początek nie drukuj tak skomplikowanego obrazka a wydrukuj po prostu kilka kwadratów w różnych podstawowych kolorach i zobacz co wyjdzie. Może np. pomyliłeś kartridze miejscami.
komentarz 16 października 2022 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)
Te 4 kartridże umieściłem w odpowiednich miejscach na 100%. Przed włożeniem upewniałem się kilka razy, aby się nie pomylić.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 24 października 2022 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)

Tutaj dodałem zdjęcie z kolorami standardowymi zrobionymi w dokumencie Word i zapisanymi jako JPG:

komentarz 24 października 2022 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)

Tutaj dodałem 2 osobne wydruki:
1. Po lewej - wysoka jakość wydruku z dokumentu Word
2. Po prawej - wysoka jakość wydruku z tamtego poprzedniego zdjęcia jako JPG

komentarz 24 października 2022 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)

Tutaj dodałem zdjęcie psa jako JPG:

komentarz 24 października 2022 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)

Tutaj dodałem wysoką jakość wydruku tego psa z dokumentu Word:

komentarz 24 października 2022 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)
Podsumowując:
1. Na tamtych dwóch osobnych wydrukach (przy wysokiej jakości wydruku) niektóre kolory nie zostały prawidłowo wydrukowane - brak czerwonego, żółtego i purpurowego. Pozostałe wydrukowane kolory także pozostawiają wiele do życzenia (tym bardziej przy wysokiej jakości wydruku)
2. Wydrukowane zdjęcie psa z dokumentu Word wygląda dość dobrze, ale przy wysokiej jakości wydruku powinno wyglądać trochę lepiej
komentarz 24 października 2022 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)
Na aukcji było podane info, że te tusze mają doskonałej jakości wydruki oraz testowane były przez najnowocześniejsze laboratoria. Przy normalnej jakości (domyślne ustawienia) zdjęcia zostały wydrukowane trochę w słabszej jakości wydruku.

Co jest przyczyną, że te tusze (jako zamienniki) drukują zdjęcia w taki sposób przy wysokiej jakości wydruku ?

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 920 wizyt
pytanie zadane 7 marca 2017 w Sieci komputerowe, internet przez KPJ Użytkownik (950 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 162 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 848 wizyt
pytanie zadane 14 grudnia 2018 w PHP przez Misiek Mądrala (5,300 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...