• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Potrzebuję informacji od specialistów na temat robienia stron bo nie wiele wiem

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
289 wizyt
pytanie zadane 15 października 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez blackjack88 Nowicjusz (180 p.)
Witam, mam parę pytań być może ktoś pomoże/doradzi coś . To są typowe pytania od początkującego albo tzw 'zielonego' . Po wielu przemyśleniach stwierdziłem że moim największym zainteresowaniem jest robienie stron . Nie ma znaczenia front czy back . Chętnie wszystko się nauczę ale nie znam wielu rzeczy które powinienem znać na ten temat więc dlatego chcę się dowiedzieć więcej od specialistów...
1. Czy łatwo znaleźć pracę przy robieniu stron zakładając że dobrze ogarniam języki? Duże jest zapotrzebowanie ludzi?
2.  HTML, CSS, JavaScript, PHP, SQL - Czy te języki które wymieniłem są na czasie i wystarczą do pracy? Słyszałem jeszcze np node js, xml i nie wiem co lepsze. Jeśli nie są na czasie/aktualne wymienione to co więc powiniem się uczyć lub dodać do nauki co jest na czasie żeby łatwiej znaleźć pracę w przyszłości? Poprosiłbym aktualne co jest używane teraz .
3. Czy robiąc strony jest możliwość/jakieś stanowisko bez rozmowy z klientem?
4. Oracle Database i MySQL jest jakaś w tym różnica? Jeśli tak które bardziej na czasie? (MySQL widziałem w internecie a Oracle Database miałbym na studiach)
5. Jak to zazwyczaj wygląda w firmach? Jedna osoba pisze we wszystkim tzw HTML, CSS, JavaScript itp czy każdy w czymś innym robi?

Jak coś się przypomni to zapytam .
Będę wdzięczny za odpowiedzi. Pozdrawiam blackjack88

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 16 października 2022 przez rafal.budzis Szeryf (85,340 p.)
1) Jeśli jesteś specjalistą znajdziesz prace w wszystkim. Jednak weź pod uwagę że każda firma potrzebuje strony internetowej. Więc strony internetowe to chyba największy rynek.

2) HTML - to jedyny język do pisania struktury strony, CSS - to jedyny język do zapisywania wyglądu tej struktury, JavaScript to jedyny język do programowania interakcji z stroną. Podsumowują te 3 języki zawsze będą na czasie bo są jedynymi językami wspieranymi przez przeglądarki.

PHP - ma już swoje lata ale weź pod uwagę że jest duży rynek stron które istnieją X lat i one dalej używają tego języka.
SQL - to język zapytań do baz danych takich jak MySQL. Równie popularne są bazy noSQL takie jak MongoDB.

NodeJS - można powiedzieć że robi to samo co PHP. Dużą jego zaleta jest to że piszesz w JavaScript więc nie musisz się uczyć nowego języka.

3) Tak jeśli robisz stronę dla siebie! ;) Jeśli nie lubisz kontaktu z ludźmi to IT nie będzie od tego ucieczką. Często masz kontakt z osobami z biznesu oraz pracujesz w zespole wiec musisz umieć dogadać się z ludzmi.

4) Wszystko zależy od firmy i projektu.

5) U mnie jest podział frontend / backend / devops. Czyli jednak osoba konfiguruje serwery, druga pisze backend a osobna pisze frontend. Jednak pisanie frontendu w dużych projektach wymaga dużo wiedzy. Ja obecnie pisze projekt z wykorzystaniem React i Next.JS (frameworki w języku javascript). Next.JS jest oparty o node.js więc też musze go trochę znać. Wszystkie technologię jakich obecnie używam na frontendzie to (React, Next.js, TypeScript, JavaScript, Node.JS, CSS, SCSS, HTML)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 168 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,166 wizyt

92,839 zapytań

141,780 odpowiedzi

320,848 komentarzy

62,171 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...