• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z podłączeniem jednocześnie QT + POCO w Visual Studio

Object Storage Arubacloud
0 głosów
454 wizyt
pytanie zadane 15 października 2022 w C i C++ przez johnny713 Nowicjusz (120 p.)

Cześć, od paru dni walczę z podpięciem QT oraz POCO jednocześnie w Visual Studio. Na początku tworzę QtWidgetApplication a następnie próbuję dodać POCO, tak jak w tym filmie:
https://www.youtube.com/watch?v=or1dAmUO8k0

Od razu po dodaniu do właściwości projektu lokalizacji plików nagłówkowych POCO, cały kod wygenerowany przez QtWidgetApplication podświetla mi się na czerwono i wyrzuca masę błędów. Dodam, że w momencie gdy tworzę zwykłą aplikacje konsolową bez QT, problem nie występuje i POCO działa jak należy(analogiczna sytuacja występuje w przypadku stworzenia QtWidgetApplication bez dodawania POCO). Potrzebuję tych bibliotek do stworzenia prostego klienta mailowego z graficznym interfejsem. Na początku chciałem to zrobić za pomocą open source'owego c++ buildera 6(tego z serii Programowanie Obiektowe pasja informatyki) natomiast tam nie wiem jak dodać POCO(wszystkie tutoriale jakie znalazłem pokazują jak dodawać biblioteki na znacznie nowszych wersjach buildera). screenshot w lepszej jakości: https://files.fm/u/vjcrnk8zf
Z góry dziękuje za każdą pomoc :)

komentarz 15 października 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Od razu po dodaniu do właściwości projektu lokalizacji plików nagłówkowych POCO, cały kod wygenerowany przez QtWidgetApplication podświetla mi się na czerwono i wyrzuca masę błędów.

A nie usuwasz przypadkiem ścieżki do nagłówków Qt?

Dodam, że w momencie gdy tworzę zwykłą aplikacje konsolową bez QT, problem nie występuje i POCO działa jak należy

Zawsze możesz zrobić projekt biblioteki DLL (z POCO, bez Qt), która eksportuje API, które możesz wykorzystać w projekcie Qt. Oba projekty dajesz w jednej solucji, w projekcie aplikacji projekt DLL dodajesz do zależności tak, by zmiana w DLL była wykrywana i powodowała rekompilację aplikacji. Taka praca na dwóch projektach jednocześnie.

komentarz 15 października 2022 przez johnny713 Nowicjusz (120 p.)
Na 99% nic nie usuwam może co najwyżej coś pod maską VS się nadpisuje(pola w które wpisuje scieżki są puste).
komentarz 15 października 2022 przez johnny713 Nowicjusz (120 p.)
Niestety takie rozwiązanie odpad :/
Ewentualnie mogę to zrobić w C++ Builderze ale tak jak pisałem wyżej nie wiem w jaki sposób dodać do niego libke
komentarz 16 października 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

A dlaczego odpada?

Z C++ Builderem może być ten problem, że binarki przenaczone dla VC nie będą kompatybilne z konsolidatorem tego środowiska (nowe wersje bazują na clang++).

Na 99% nic nie usuwam może co najwyżej coś pod maską VS się nadpisuje

To $(SolutionDir)dependencies/include to ścieżka do nagłówków POCO?

komentarz 16 października 2022 przez johnny713 Nowicjusz (120 p.)
1 A dlaczego odpada?

To projekt na uczelnie i szczerze wątpię, że prowadzący wyrazi na to zgodę, wolałbym to zrobić w jak najprostszy klasyczny sposób(pierwszy raz dodaje jakąś libke do c++). Nie jestem do końca pewny czy te binarki są stricte przeznaczone dla vs, pobierałem POCO za pomocą vcpkg menagera.

2 To $(SolutionDir)dependencies/include to ścieżka do nagłówków POCO?

Tak
komentarz 16 października 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Trochę dziwne, że nie widać ścieżki do Qt (może w VC++ Directories, sprawdzałeś?). Gdzie są pliki tej biblioteki? Jakoś oddzielnie, czy wewnątrz katalogów Visuala?

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

–5 głosów
0 odpowiedzi 525 wizyt
pytanie zadane 19 sierpnia 2016 w C# przez Siemił Mądrala (7,380 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 73 wizyt
pytanie zadane 22 listopada 2023 w Urządzenia mobilne przez 18gracjandonaj Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 144 wizyt
pytanie zadane 12 października 2015 w C# przez Wiktor Stary wyjadacz (11,120 p.)

92,571 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...