• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z podłączeniem jednocześnie QT + POCO w Visual Studio

Object Storage Arubacloud
0 głosów
511 wizyt
pytanie zadane 15 października 2022 w C i C++ przez johnny713 Nowicjusz (120 p.)

Cześć, od paru dni walczę z podpięciem QT oraz POCO jednocześnie w Visual Studio. Na początku tworzę QtWidgetApplication a następnie próbuję dodać POCO, tak jak w tym filmie:
https://www.youtube.com/watch?v=or1dAmUO8k0

Od razu po dodaniu do właściwości projektu lokalizacji plików nagłówkowych POCO, cały kod wygenerowany przez QtWidgetApplication podświetla mi się na czerwono i wyrzuca masę błędów. Dodam, że w momencie gdy tworzę zwykłą aplikacje konsolową bez QT, problem nie występuje i POCO działa jak należy(analogiczna sytuacja występuje w przypadku stworzenia QtWidgetApplication bez dodawania POCO). Potrzebuję tych bibliotek do stworzenia prostego klienta mailowego z graficznym interfejsem. Na początku chciałem to zrobić za pomocą open source'owego c++ buildera 6(tego z serii Programowanie Obiektowe pasja informatyki) natomiast tam nie wiem jak dodać POCO(wszystkie tutoriale jakie znalazłem pokazują jak dodawać biblioteki na znacznie nowszych wersjach buildera). screenshot w lepszej jakości: https://files.fm/u/vjcrnk8zf
Z góry dziękuje za każdą pomoc :)

komentarz 15 października 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Od razu po dodaniu do właściwości projektu lokalizacji plików nagłówkowych POCO, cały kod wygenerowany przez QtWidgetApplication podświetla mi się na czerwono i wyrzuca masę błędów.

A nie usuwasz przypadkiem ścieżki do nagłówków Qt?

Dodam, że w momencie gdy tworzę zwykłą aplikacje konsolową bez QT, problem nie występuje i POCO działa jak należy

Zawsze możesz zrobić projekt biblioteki DLL (z POCO, bez Qt), która eksportuje API, które możesz wykorzystać w projekcie Qt. Oba projekty dajesz w jednej solucji, w projekcie aplikacji projekt DLL dodajesz do zależności tak, by zmiana w DLL była wykrywana i powodowała rekompilację aplikacji. Taka praca na dwóch projektach jednocześnie.

komentarz 15 października 2022 przez johnny713 Nowicjusz (120 p.)
Na 99% nic nie usuwam może co najwyżej coś pod maską VS się nadpisuje(pola w które wpisuje scieżki są puste).
komentarz 15 października 2022 przez johnny713 Nowicjusz (120 p.)
Niestety takie rozwiązanie odpad :/
Ewentualnie mogę to zrobić w C++ Builderze ale tak jak pisałem wyżej nie wiem w jaki sposób dodać do niego libke
komentarz 16 października 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

A dlaczego odpada?

Z C++ Builderem może być ten problem, że binarki przenaczone dla VC nie będą kompatybilne z konsolidatorem tego środowiska (nowe wersje bazują na clang++).

Na 99% nic nie usuwam może co najwyżej coś pod maską VS się nadpisuje

To $(SolutionDir)dependencies/include to ścieżka do nagłówków POCO?

komentarz 16 października 2022 przez johnny713 Nowicjusz (120 p.)
1 A dlaczego odpada?

To projekt na uczelnie i szczerze wątpię, że prowadzący wyrazi na to zgodę, wolałbym to zrobić w jak najprostszy klasyczny sposób(pierwszy raz dodaje jakąś libke do c++). Nie jestem do końca pewny czy te binarki są stricte przeznaczone dla vs, pobierałem POCO za pomocą vcpkg menagera.

2 To $(SolutionDir)dependencies/include to ścieżka do nagłówków POCO?

Tak
komentarz 16 października 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Trochę dziwne, że nie widać ścieżki do Qt (może w VC++ Directories, sprawdzałeś?). Gdzie są pliki tej biblioteki? Jakoś oddzielnie, czy wewnątrz katalogów Visuala?

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

–5 głosów
0 odpowiedzi 539 wizyt
pytanie zadane 19 sierpnia 2016 w C# przez Siemił Mądrala (7,380 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 78 wizyt
pytanie zadane 22 listopada 2023 w Urządzenia mobilne przez 18gracjandonaj Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 144 wizyt
pytanie zadane 12 października 2015 w C# przez Wiktor Stary wyjadacz (11,120 p.)

92,679 zapytań

141,582 odpowiedzi

320,065 komentarzy

62,041 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...