• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dlaczego ciągle dostaję pały i co zrobić, aby tak nie mieć?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
306 wizyt
pytanie zadane 11 października 2022 w Matematyka, fizyka, logika przez Podlasianin Początkujący (400 p.)
Witam jestem w 8 klasie. Rok temu dostałem 2 z matmy na koniec roku, było to w sumie zrozumiałe, bo nie dokładałem żadnych starań, aby tak nie było - nie słuchałem na lekcji itd. Jednakże jako iż planuje żeby moja przyszłość poszła w kierunku informatyki a ta wywodzi się z matematyki to postanowiłemto zmienić. Poszedłem do pierwszej ławki, słucham na lekcjach (jedynie nie notuje wszystkiego, bo bym jedynie przepisywał a nie się uczył moim zdaniem lekcje są prowadzone zbyt szybko), chodzę na korki, ale ciągle dostaje jedynki - Co mam robić?

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 11 października 2022 przez Whiskey_Taster Pasjonat (15,610 p.)
Przejrzeć na oczy i robić więcej.
Ósma klasa to odpowiednik drugiej gimnazjum, a mówię to tylko po to, by powiedzieć, że ja w gimnazjum orłem nie byłem. Czy to matematyka, fizyka, czy inne przedmioty - niewiele się tym interesowałem. Dopiero w technikum (i to drugiej klasie) dopiero zacząłem dostrzegać i rozumieć "po co" i "dlaczego". A teraz skończyłem licencjat z matematyki, pomimo, że gimnazjum przeleciałem na dwójach.

Więc: co masz robić? Masz po prostu robić. Skoro dostajesz jedynki, to sprawa jest oczywista - nie rozumiesz tego, czego się uczysz. Matematyka jest dosyć prosta pod tym aspektem, albo rozumiesz, albo nie rozumiesz. Częściowe zrozumienie niewiele daje, bo w końcu trafisz na zadanie, gdzie częściowa wiedza nie wystarczy.
Polecam otworzyć książkę, usiąść i spokojnie czytać. Czytać i się zastanawiać nad tym, co właśnie czytasz. Zadawaj sobie pytania "czy na pewno to rozumiem?". Jeśli uznasz, że tak, idź dalej, do zadań. Jeśli zrobisz źle zadanie, to zastanów się co zrobiłeś źle i dlaczego. I jeśli nie wyciągniesz wniosków co robisz źle i czego nie rozumiesz, wróć do czytania książki.

Pójście do pierwszej ławki orła z Ciebie nie zrobi, a brak przepisywania to Twój błąd. Jak trywialne by się nie wydawały zadania czy definicje, które zostały zapisane na tablicy - przepisz je. Musisz się nauczyć jak słuchać i przepisywać, w dodatku nie bój się zadawać pytań. Ja wiem, że nawet studenci czasem mają z tym problem, ale lepiej jest zapytać na zajęciach, niż potulnie kiwać głową.

Korki - nie będą potrzebne, jak będziesz efektywnie się uczyć. Pewnie zajmie trochę czasu, nim przyswoisz sobie to, co napisałem. Korki powinny być formą utrwalenia wiedzy, sprawdzenia się. Dostajesz zadania do zrobienia w domu, a na korkach je sprawdzasz wraz z Twoim korepetytorem i to nie wszystkie, a te, które sprawiły Ci trudność.

Tak więc reasumując: czytaj podręcznik, rób zadania, zadawaj pytania zarówno sobie jak i nauczycielom. Pierwszy krok masz już za sobą - zdajesz sobie sprawę z tego, że masz problem i doskonale wiesz, że będzie Ci ta wiedza w przyszłości potrzebna. I właśnie to podejście sprawia, że teraz masz więcej możliwości.
+2 głosów
odpowiedź 11 października 2022 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
edycja 11 października 2022 przez marcin99b

planuje żeby moja przyszłość poszła w kierunku informatyki a ta wywodzi się z matematyki to postanowiłem to zmienić

Dlaczego? Bo to jest coś co lubisz/umiesz robić? Czy bo ktoś powiedział że sie dużo zarabia?

U mnie może z 10% to były osoby które przyszły z jakiegokolwiek sensownego powodu, cała reszta to było "bo kolega idzie", "bo podobno fajna kasa", albo "bo w rodzinie ktoś ma firme to będe miał łatwo z pracą"

Z tym po znajomości to zawsze trzeba uważać, bo jak ktoś jest rozsądny to nie zatrudni nawet swojego najlepszego przyjaciela, jeśli ten nie ogarnia i będzie powodował straty - pamiętam jak kilka osób było przekonanych że rodzice albo wujek załatwią im prace, a później wielkie zdziwienie jak sie nie dostali

+1 głos
odpowiedź 11 października 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Zmienić metodę nauki, skoro ta nie przynosi efektu. Bo matematyka nie polega na wykuciu na pamięć a robieniu zadań, obyciu w tym i to jest troche inny mechanizm nauki niż na taki j.polski, biologię.
Do póki nie zaczniesz robić systematycznie zadań różnych, różnych przypadków, robić zadania domowe, notować na lekcji... a nie uwazać, że się nauczysz skoro dalej masz 1-dynki.

A co ważne? Nie pytać ludzi na forum co masz robić, skoro nikt nie wie, co robisz źle, co robisz dobrze i czy faktycznie robisz " czy tylko wydaje Ci ze robisz", żyjemy w czasach, że każdy myśli "że dużo robi", a dużo robili ludzie pół wieku temu zapieprzając od 8.00 rano do 20.00 w polu np... i nikt nie narzekał " o jak mi cięzko, może teraz 4 dni pracy a nie 5"

Nawet po tym pytaniu widać, że jak coś robisz: to też robisz to żeby robić, a nie żeby faktycznie to przepracować
https://forum.pasja-informatyki.pl/571941/ucze-sie-htmla-z-pasja-informatyki-i-nie-mam-tak-jak-jest-u-niego

mając gotowy tutorial krok po kroku, dalej robisz komentarze jakbyś kopiował nawet bez zwracania uwagi, czy pokrywania wszystkiego, co ktoś zauważył w komentarzu.
Tu nie chodzi o to, żeby robić i tyle, tu chodzi o to też żeby to rozumieć i przepracować.
0 głosów
odpowiedź 12 października 2022 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
Jak Ci ktos dobrze nie wytlumaczy to nie zrozumiesz. Musisz znalezc osobe, ktora do Ciebie dotrze - bedziesz lapal co mowi.

 

BTW matma z infa nie za wiele ma wspolnego. Barzdiej liczy sie logiczne myslenie, organizacja,  systematycznosc, skupienie, rozeznanie tematu. No chyba, ze robisz scisle okreslone rzeczy gdzie obliczenia odgrywaja duza role (ale wszystkie programy do np calek, obliczen, kalkulatory, przeliczniki juz sa wiec nie trzeba tworzyc ich na nowo).

Podobne pytania

+2 głosów
3 odpowiedzi 555 wizyt
+2 głosów
3 odpowiedzi 519 wizyt
pytanie zadane 31 stycznia 2016 w HTML i CSS przez niezalogowany

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...