• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy do mojej płyty mogę wsadzić moduł tpm?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
241 wizyt
pytanie zadane 28 września 2022 w Sprzęt komputerowy przez Limono Użytkownik (560 p.)
Dzień dobry
Mam płyte głowną asus p8h61-m le/usb3 i zastawnawim się czy jak kupie moduł tpm 2.0 to czy płyta będzie go obsługiwać.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 29 września 2022 przez AnimaVillis Stary wyjadacz (11,510 p.)
wybrane 29 września 2022 przez Limono
 
Najlepsza
Jeżeli chęcią jest instalacja Windowsa 11 to są instalki pomijające problemu z brakiem.
komentarz 29 września 2022 przez Limono Użytkownik (560 p.)
Mam windows 10 pro i zamiezam zacząć szyfrować dysk. Tak więc stoję przed zakupem modułu tpm. Skoro już mam coś kupować to chcialem kupić już coś żeby nie musieć w przyszłości wymieniać. Dlatego pytam przy płyta przyjmie tpm 2.0.

Ps. Nie mam zamiaru przechodzić na 11.
komentarz 29 września 2022 przez AnimaVillis Stary wyjadacz (11,510 p.)
Na logikę skoro nie została z tym modułem skonstruowana to może być problem.

 

PS. Nie opisałeś po co więc odpowiedziałem najczęstsze pytanie
komentarz 29 września 2022 przez Limono Użytkownik (560 p.)
Na płycie jest miejsce na wpięcie tpm 20-1 pin. Tylko czy to obsłuży tpm 2.0 i czy wogule sa jakies znaczne ruznice w użytkowaniu 1.2 a 2.0?

Ps. Tak wiem mój błąd.
komentarz 29 września 2022 przez AnimaVillis Stary wyjadacz (11,510 p.)
Zajrzyj w specyfikację, osobiście szukałem i nie znalazłem informacji. Albo poszukaj na stronie producenta modułu czy pasuje do każdego rodzaju płyt.
komentarz 29 września 2022 przez Limono Użytkownik (560 p.)
Też szukałem i nie znalazłem. Ale faktycznie dobra rada aby zobaczyc produceta modułu. A ja cos kupię 1.2. Bitlocer bedzie działać a przy moim użytkowaniu za dużo i tak chyba nie stracę. Bardzo dziękuję.
komentarz 29 września 2022 przez Velta Maniak (52,010 p.)
Chcesz szyfrować dane zamkniętym rozwiązaniem?

Ja bym zastanowił się nad taką decyzją przynajmniej kilkukrotnie.
komentarz 29 września 2022 przez Limono Użytkownik (560 p.)
Jestem amatorem w tych sprawach wy mógłbyś wytłumaczyć co miałeś na myśli, jakie zagrożenia?
komentarz 29 września 2022 przez Velta Maniak (52,010 p.)

Zakładam, że dane szyfrować chcesz nie bez powodu.

Zabierając je ze sobą w podróż, na podstawie przepisów prawnych w niektórych krajach możesz być zmuszony do przekazania dostępu do nich w formie jawnej pod groźbą kary. Dodatkowo używając zabezpieczeń biometrycznych, mogą łatwo uzyskać dostęp do tych danych.

No i twórcy od ponad dekady udostępniają niektórym podmiotom trzecim technologię pomagającą w obejściu Bitlockera.

Czy na pewno po to chcesz szyfrować swoje dane? :}

Jeżeli chcesz zaznać prawdziwej prywatności powiązanej z danymi, które przechowujesz – polecam uniwersalny program VeraCrypt do szyfrowania danych. Możesz tworzyć szyfrowane kontenery (jeżeli nie potrzebujesz szyfrować całego dysku), albo zaszyfrować całe partycje/dyski, podobnie jak w przypadku Bitlockera. Tutaj możesz znaleźć kompleksowy poradnik i porady co do wybieranych opcji.

To oczywiście tak po krótce. Jeżeli chcesz dowiedzieć się znacznie więcej, rozejrzyj się za tą książką Mitnicka – porusza on m.in. temat szyfrowania danych i prywatnością związaną z powyższymi kwestiami. Niestety nie mam pojęcia, dlaczego wszędzie zatrzymano dystrybucję cyfrową tej książki, ale tutaj i tutaj możesz znaleźć obecnie tani outlet w wersji papierowej.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 497 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 169 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...