• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Webcrawler python

Object Storage Arubacloud
0 głosów
421 wizyt
pytanie zadane 28 września 2022 w Python przez RickRick Nowicjusz (120 p.)
Cześć,

Mam pytanie, mam napisanego webcrawlera w pythonie i chciałbym go umieścić na jakimś serwerze tak aby wykonywał swoją pracę na przykład w określonych godzinach automatycznie bez mojej ingerencji dzień po dniu.

Co polecacie do tego? Jaki serwer najlepiej darmowy na początek bo to mały program prywatny i jakie technologie polecacie do automatyzacji?

Dodam że dane które zbiera mój crawler są zapisywane w bazie danych która tez oczywiście powinna być na serwerze.

I drugie pytanie, jaka technologia/biblioteką osiągnąć coś takiego abym mial swoj program konsolowy na komputerze i wydala polecenia zdalnie do programu który jest na serwerze?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 28 września 2022 przez AnimaVillis Stary wyjadacz (11,450 p.)
Jak to nie jest jakiś duży program to Ci mogę wrzucić do siebie na serwer, raczej obsługa pythona na darmowych hostingach nie mam miejsca jak ma to kuleje strasznie.

Mam dwie lokalizację gdybyś chciał pisz priva.
+1 głos
odpowiedź 28 września 2022 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)

Wygodnie byłoby to obsłużyć przez scrapy, które rzuca dane dalej, a całość za niemal free na mikrusie.

0 głosów
odpowiedź 28 września 2022 przez Nudzi mi się Gaduła (4,460 p.)
Na początek można użyć AWS (mała maszyna na rok za darmo) lub Google Cloud Platform (300$ na 3 miesiące).

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 53 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 96 wizyt
pytanie zadane 6 marca w Python przez Fidzi Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 84 wizyt
pytanie zadane 23 lutego w Python przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)

92,565 zapytań

141,417 odpowiedzi

319,602 komentarzy

61,951 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...