• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Integracja baz danych w Django

Object Storage Arubacloud
0 głosów
205 wizyt
pytanie zadane 26 września 2022 w SQL, bazy danych przez adzik81 Nowicjusz (180 p.)

Witam,

jestem pracownikiem hurtowni i w wolnym czasie zbudowałem sklep internetowy w pythonie w oparciu o Django.

Apka już niedługo będzie testowana, ale zastanawiam się jak zintegrować sklep z firmową bazą danych. Hurtownia ma własną bazę na serwerze, u siebie w firmie i na niej dokonywane są wszystkie operacje związane m in. z wystawianiem i przyjmowaniem faktur. I teraz, co zrobić, żeby dane, które widzę u siebie w systemie były również widoczne w moim sklepie. Chodzi mi tutaj o stany magazynowe oraz ceny. Czy będzie to polegało na cyklicznym imporcie stanów magazynowych oraz cen z firmowej bazy danych do bazy mojego sklepu? Obecnie testuję hosting na PythonAnywhere, system w hurtowni to CDN XL. Na razie szukam jakiegoś dobrego punktu zaczepienia, bo nie chciałbym sam kombinować a potem wszystko zaczynać od nowa smiley      

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 26 września 2022 przez AnimaVillis Stary wyjadacz (11,350 p.)
Jeżeli masz możliwość połączenia się z firmową bazą danych to wykonaj po prostu bezpośrednie połączenie z bazą danych, jeżeli nie to spróbuj poprosić o dostęp i z poziomu serwera firmowego generuj sobie raz na godzinę pliki xml czy tam inny format i importuj do siebie na django.
komentarz 4 października 2022 przez adzik81 Nowicjusz (180 p.)
Dziękuję za pomoc. Myślałem o tym, żeby na firmowej maszynie z Windows Server wygenerować tabele z django w Mysql a potem zsynchronizować ją z firmową bazą. Pobierane z niej byłyby tylko takie dane jak kody i nazwy produktów, ceny i ilości. Czyli tabele mojego e-sklepu byłyby utworzone na firmowym serwerze a potem zsynchronizowane z firmową bazą. Wtedy po zaimportowaniu samych rekordów z produktami mógłbym je uzupełnić np. o zdjęcia, przypisać je do odpowiedniej kategorii, włączyć aktywacje, żeby były widoczne w sklepie. Czy da się coś takiego wykonać czy lepiej trzymać bazę sklepu poza firmową siecią lokalną?

I jeszcze jedno. Mam już w mojej webapce django gotowe modele, na podstawie których tworzona jest baza. Czy musiałbym ją zmienić, żeby dostosować ją do firmowej bazy czy da się to zrobić odwrotnie?
komentarz 4 października 2022 przez AnimaVillis Stary wyjadacz (11,350 p.)
Szybciej byłoby Ci model w Django dostosować ewentualnie zrób sobie converter, który będzie Ci zmieniał wszystko pod model. Dla bezpieczeństwa dwie osobne bazy danych i synchronizacja między nimi.
komentarz 4 października 2022 przez adzik81 Nowicjusz (180 p.)
Dwie osobne bazy danych, tzn. wydzielona baza, która byłaby zsynchronizowana z firmową bazą i jednocześnie zsynchronizowana z bazą django?
komentarz 4 października 2022 przez AnimaVillis Stary wyjadacz (11,350 p.)
Dwie osobne bazy tzn.

Jedna baza ze stanami na sklepie do której importujesz stany z firmowej bazy danych.

Osobną baza danych dla stanów w firmie, tego nie ruszasz tylko importujesz wszystko do swojej.
komentarz 4 października 2022 przez adzik81 Nowicjusz (180 p.)
OK, wszystko rozumiem. Dziękuję za pomoc.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 80 wizyt
pytanie zadane 2 grudnia 2020 w Python przez HowToIT Początkujący (290 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 152 wizyt
pytanie zadane 10 grudnia 2018 w Python przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 329 wizyt
pytanie zadane 1 listopada 2018 w Python przez niezalogowany

92,540 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,481 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...