• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Uciążliwa praca myszki na nowym laptopie

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
142 wizyt
pytanie zadane 26 września 2022 w Sprzęt komputerowy przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
Cześć. Kupiłem ostatnio laptopa marki HP podłączyłem do niego starą myszkę i po pewnym czasie zorientowałem się, że co 2-3 kliknięcie nie działa (np. ikonka w którą klikam na pulpicie nie uruchamia programu, elementy na stronie nie łapią focusu etc.). Myszka jest już stara, więc od razu pomyślałem, że mogła się po prostu zepsuć, więc kupiłem nową, ale problem jest ten sam. Z ciekawości podłączyłem obie myszki do innego laptopa i tam już problemu nie ma na żadnej z nich. Co może być przyczyną?
komentarz 27 września 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Robiłeś update drivera myszy?
komentarz 27 września 2022 przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
Są zainstalowane najnowsze
komentarz 28 września 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Sprawdzałeś, czy w tle nie działa jakiś proces, który nietypowo męczy CPU?

Zaglądałeś do ustawień myszy? Przestawiałeś coś?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 27 września 2022 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,280 p.)
Jak myszka jest na kabelku (bez własnego zasilania), problemem może być niedostateczny dla niej prąd w danym porcie USB. Wskazałaby na to poprawna praca na innym laptopie. spróbuj z myszką bezprzewodową z własnym zasilaniem.
komentarz 27 września 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Jakoś to mało prawdopodobne, by port USB miał zbyt mało mocy, żeby pociągnąć zwykłą myszkę (dla USB 2.0 to 100 - 500 mA).
komentarz 27 września 2022 przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)

Mysz ma w sobie podświetlenie led, które świeci cały czas. Gdyby prądu było za mało to chyba ledy przestawałyby świecić. Na jej odwrocie jest informacja:

Napięcie zasilania: 5V 100mA

komentarz 27 września 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Dioda LED nie potrzebuje dużo prądu, by świecić (małe to jakieś 5-10mA). Czerwone potrzebują nieco powyżej 1.8V, więc teoretycznie dioda może świecić, a układy logiki mogą głupieć z powodu zbyt małego napięcia.

Jak inne urządzenia podłączane to tego portu USB działają?

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 917 wizyt
pytanie zadane 26 maja 2021 w Sprzęt komputerowy przez Suchar Nowicjusz (230 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 98 wizyt
pytanie zadane 18 marca 2023 w Sprzęt komputerowy przez overcq Pasjonat (21,540 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 234 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2021 w Sprzęt komputerowy przez Potężny Zawodnik Obywatel (1,270 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...