• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

"Desynchronizacja" pliku w podwójnym widoku w Notepad++

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
358 wizyt
pytanie zadane 21 września 2022 w Systemy operacyjne, programy przez PeCetowy Użytkownik (580 p.)

Cześć,

wielokrotnie spotkałem się w Notepad++ z problemem polegającym na tym, że plik wyświetlony w sklonowanym widoku zaczyna się "rozjeżdżać" z tą wersją otwartą w pierwszej części okna. Zanim zdążę się zorientować, że coś jest nie w porządku często wprowadzę już większe lub mniejsze zmiany w kodzie i potem przy zapisywaniu i kompilacji okazuje się, że dwie wersje rzekomo tego samego pliku się różnią. Nie potrafię wskazać momentu, w którym to następuje, w każdym razie po zamknięciu felernej kopii i ponownym sklonowaniu widoku wszystko działa normalnie, do czasu aż problem znowu się nie pojawi.

Spotkał się ktoś, kiedyś z czymś takim? Macie jakieś pomysły jak to naprawić? Zmiana edytora to raczej ostateczność, bo do N++ zdążyłem się już mocno przyzwyczaić.

Pozdrawiam

komentarz 22 września 2022 przez D35CART35 Obywatel (1,140 p.)
A korzystałeś kiedyś z rozproszonego systemu kontroli wersji?
komentarz 22 września 2022 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

@PeCetowy, jest rok 2022. Dlaczego używasz N++?  crying

komentarz 23 września 2022 przez PeCetowy Użytkownik (580 p.)

Prosty, przejrzysty, no i jestem po prostu do niego przyzwyczajony wink

komentarz 23 września 2022 przez PeCetowy Użytkownik (580 p.)
Co do systemu kontroli to nie, nie korzystałem, a możesz polecić jakieś rozwiązanie tego typu?

PS: Czy na tym forum jest automatyczne oznaczanie po @?

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 196 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 493 wizyt
–1 głos
1 odpowiedź 382 wizyt
pytanie zadane 12 maja 2016 w HTML i CSS przez Nicolaus Dyskutant (9,740 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...