• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Serwer z domu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
448 wizyt
pytanie zadane 20 września 2022 w Sieci komputerowe, internet przez piter11251 Obywatel (1,280 p.)
Witam wszystkich, mam szalony pomysł aczkolwiek nie wiem czy jest on wykonalny, ani nie wiem jak go wykonać.

Mam ubuntu server na lokalnym komputerze i hostuje sobie na nim jakieś moje dropne witryny w php, chciałbym z niego zrobić taki serwer, z którym mogłyby komunikować się osoby z zewnątrz. Ponieważ jedna z tych witryn to taki czat on-line, chciałbym potestować to z moim kolegą który mieszka kilkanaście kilometrów ode mnie. Obadałem powierzchownie temat, i widze ze musialbym zaczac od konfiguracji routera. W moim przypadku TP Link TL-WR841ND. Bardzo poprosiłbym was o wskazówki jak to wygląda od strony bezpieczeństwa, i samego wykonania takiej akcji.

Pozdrawiam

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 20 września 2022 przez marcin99b Szeryf (82,080 p.)
Musisz mieć statyczny adres IP, zazwyczaj są do kupienia za dodatkową dopłatą u dostawcy internetu

Kiedyś rozdawali je za darmo w zestawie z internetem (ale to dawno)

Ale myśle że lepszą opcją będzie wykupienie jakiegoś serwera, np na digital ocean (płacisz za czas w którym jest włączony, miesiąc 24/7 jest wyceniany na 5 albo 6usd) i łączenie sie do niego zdalnie

Czyli możesz go włączać jedynie na czas grzebania w nim i wyjdą ci jakieś grosze
1
komentarz 20 września 2022 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Statyczny nie jest konieczny, choć ułatwia sprawę. Niezbędny jest publiczny, tzn. żeby nie był za NATem dostawcy, żeby dało się przekierować porty na zewnątrz ;) Ale co do reszty się zgadzam, lepiej wykupić gdzieś serwer, chyba że to ma być uruchomione czysto w celach edukacyjnych stawiania serwerów, to można się bawić.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 512 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 286 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 148 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...