• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co konkretnie powinienem umieć aplikując na stanowisko programisty?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
342 wizyt
pytanie zadane 19 września 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Kamil Ślimak Nowicjusz (120 p.)
Zastanawia mnie kiedy mój zasób wiedzy dotyczący języka będzie wystarczający na tyle by móc rozglądać się za pracą. Przeszukiwałem różne artykuły, tyle że w nich piszą o pierdołach typu radzenie sobie w zespole, czy analityczne myślenie. Zakładając że chciałbym np. programować w Javie i umiem:

-Podstawy typu pętle, tablice itd.

-założenia programowania obiektowego(konstruktory, dziedziczenie, polimorfizm itd.)

-posługiwać się strukturami jak lista, czy hashmapa

-jakiś framework jak np. Spring,

To czego jeszcze muszę się nauczyć by pracować jako programista? Wiadomo że wiele zależy od stanowiska, jednak jakieś wspólne Podstawy są chyba wszędzie wymagane. Na studiach póki co za ten zakres nie wyszliśmy, w poradnikach internetowych nauka kończy się gdzieś w tym miejscu.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 19 września 2022 przez tmar1212 Bywalec (2,600 p.)
Powinieneś dobrze znać język na który aplikujesz, to co napisałeś nie powala + problem solving; jak tam stoisz z:

https://www.hackerrank.com/

https://leetcode.com/

?
4
komentarz 19 września 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
nie tyle znać język, co napisałbym umieć go zastosować i z niego korzystać, bo znać ... i wykuć na pamięć na rozmowę to każdy może, a potem przy zderzeniu z realnym problemem jest dupa.

Najlepiej przepracować długi okres i poświęcić czas na prace z językiem tworząc własne projekty, które nie bedą kopią innych, a korzystanie z funkcji, metod itp języka będzie poparte wiedzą tego użycia, a nie po prostu "przeklejeniem fragmentów lub adnotacji"
0 głosów
odpowiedź 19 września 2022 przez marcin99b Szeryf (82,080 p.)
Powinieneś umieć większość z tego co jest w ogłoszeniu

Różne firmy potrzebują różnych ludzi, w jednej firmie będą chcieli kogoś kto ledwo ogarnia, bo robią proste rzeczy a takiej osobie można płacić grosze, a za to w innej firmie mogą akceptować jedynie osoby które już solidnie ogarniają i bez kilku lat doświadczenia nawet nie spojrzą na twoje cv
0 głosów
odpowiedź 19 września 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)

-jakiś framework jak np. Spring,

Sory, ale "jeśli poznanie" frameworku stawiasz na równi z tym co wypisujesz, to zupełnie nie masz pojęcia co to znaczy, ja po latach pracy ze springiem, dalej mogę powiedzieć, że "nie znam do końca frameworku" :) ... a tym bardziej jakiegoś.

Znać coś, a umieć się tym posługiwać i wykorzystać to są dwie inne rzeczy : generalnie znać język to jedno, znać struktury to drugie, a umieć je wykorzystać, zastosować, zaimplementować, wiedzieć co dana metoda robi w  środku czasami, jak działa adnotacja od podszewki, co może generować "jako efekt uboczny", jak ją zastąpić *( metode, adnotacje itp, strukture danych), aby coś poprawić, zoptymalizować itp. to drugie 

komentarz 19 września 2022 przez Kamil Ślimak Nowicjusz (120 p.)
No tak, słowa 'znać' użyłem tu bardzo ogólnikowo jako określenia tego że umie się z czegoś korzystać.

 

No i jakbym miał pojęcie, to bym nie zadawał pytań o to czego właściwie powinienem się uczyć xD

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 949 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 10,387 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 167 wizyt

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,562 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...