• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

wirtualny box z ubuntu 14.03 bios error

Object Storage Arubacloud
0 głosów
234 wizyt
pytanie zadane 4 września 2015 w Inne języki przez asfreestyle Obywatel (1,310 p.)
edycja 4 września 2015 przez asfreestyle

Cześć, 

Problem polega na tym tworzac wirtualny box z systemem ubuntu 14.014 wyskakuje błąd 

Zaktualizowałem BIOS do najnoszej wersji podanej na stronie producenta, komputer lenovo y50-70 i5.
Ma ktoś pomysł jak problem rozwiazać? 

PS. Pobrałem ubuntu w wersji 32bit. 

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 4 września 2015 przez asfreestyle Obywatel (1,310 p.)
Zainstalowałem ubuntu po wielu próbach i walkach lecz mam jeszcze jeden problem który ciałbym rozwiązać. Czy da się do stworzonego dysku dodać RAM? ubuntu chodzi masakrycznie wolno.
komentarz 4 września 2015 przez gnx Dyskutant (7,720 p.)
W menu wyboru systemów VirtualBox klikasz na Ubuntu prawym przyciskiem myszy i Settings -> System
komentarz 4 września 2015 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

do stworzonego dysku dodać RAM?

A co to za innowacje? surprise

komentarz 9 września 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
No ciekawe :) Jeszcze nie widziałem RAMu w dysku :)
komentarz 9 września 2015 przez gnx Dyskutant (7,720 p.)
Oj nie bądźcie tacy. Przecież wiadomo, że chodzi o to, coby dorzucić ramu do wirtualnej maszyny :P
komentarz 9 września 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Wiadomo, ale zawsze można się pośmiać :)
0 głosów
odpowiedź 4 września 2015 przez NoName Mądrala (5,640 p.)
Jak przybliżam screena to nie widać błędy <pikseloza> więc nie wiem jaki to błąd.
Ale włączyłeś EFI?
Spróbuj na vmware, zamiast virtualBoxa.
komentarz 4 września 2015 przez asfreestyle Obywatel (1,310 p.)

Teraz powinno być ok. Nie wylaczyłem EFI nie wiem nawet za bardzo co to jest robiłem jak w poleceniu na stonie http://bitcoin.pl/poradniki/bezpieczenstw/329-linux-na-maszynie-wirtualnej-instalacja-krok-po-kroku

komentarz 4 września 2015 przez NoName Mądrala (5,640 p.)
spróbuj Setting->System->Acceleration

i odznacz Enable Nested Paging

Podobne pytania

0 głosów
7 odpowiedzi 1,008 wizyt
pytanie zadane 8 sierpnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Vakoss. Bywalec (2,870 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,576 wizyt
pytanie zadane 22 sierpnia 2015 w Systemy operacyjne, programy przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 315 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...