• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak rozprowadzić sieć bez wiercenia i kabli

Object Storage Arubacloud
0 głosów
435 wizyt
pytanie zadane 14 września 2022 w Sieci komputerowe, internet przez Yorweth Obywatel (1,310 p.)

Witam

Mam do was pytanie jak rozprowadzić WiFi po obiekcie który służy dla grup około 10 osób na jeden pokój. Plan jako taki zrobiony na szybko w paint dodaje w załączniku.

Aktualnie posiadamy jakiegoś tp linka oznaczonego kołem na planie, lecz są to podstawowe urządzenie przy których osiągana prędkość to ledwie 20Mbps.

Jakimi urządzeniami najlepiej rozprowadzić Internet do pomieszczeń bez ciągnięcia kabli, pójść w wzmacniacze zasięgu czy może sieć mesh?

Niestety kable nie wchodzą w grę ponieważ budynek nie jest nasz, a infrastruktura kabli jest beznadziejna, a wręcz jej nie ma.

Pokoje nie są duże, a jak chodzi o prędkość nie musi ona być ogromna, ważne żeby dało się zalogować do maila.

Czy macie pomysły jak to sensownie ogarnąć bez wydawania dużych pieniędzy na drogie urządzenia, ponieważ i tak dostawcy oferują tutaj maksymalnie 60Mbps.

komentarz 14 września 2022 przez VBService Ekspert (252,740 p.)
edycja 14 września 2022 przez VBService

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 14 września 2022 przez dudus332 Nowicjusz (200 p.)
Ja u siebie w domu zastosowałem wzmacniacz sygnału od TP-Link Rs 200 bo nie chciałem puszczać kabla przez pòł domu . Ruter mam na pierwszym piętrze a wzmacniacz w piwnicy i wszystko hula jak trzeba .

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 262 wizyt
–1 głos
0 odpowiedzi 190 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 352 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...