• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

HTML/CSS/JS Opcje dla osób z niepełnosprawnościami

Object Storage Arubacloud
+1 głos
144 wizyt
pytanie zadane 10 września 2022 w HTML i CSS przez oskar3140 Nowicjusz (170 p.)

Hej, chciałem podpytać, czy da się zrobić takie opcje jak Dynamiczna zmiana czcionki, czy kontrast strony bez korzystania z JS?
Nie jestem biegły w JS dlatego szukam obejścia :)
A nie bardzo mogę podpiąć <style> do przycisku. Nie wiem, czy coś robię źle, czy jest to niemożliwe.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 10 września 2022 przez Filipczak Gaduła (4,020 p.)
Możesz pod każdą opcje ustawić np cookies które backend będzie pobierać i generować odpowiedni wygląd, również możesz podlinkować wszystkie opcje gdzie będzie już gotowy template
0 głosów
odpowiedź 10 września 2022 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
A dlaczego nie chcesz sie nauczyć js, skoro bezpośrednio widzisz że go potrzebujesz?
0 głosów
odpowiedź 10 września 2022 przez Comandeer Guru (601,110 p.)

Ale to przecież user ma wbudowane.

Tryb wysokiego kontrastu jest najczęściej w systemie dostępny, np. Windows High Contrast Mode.

Co do zmiany wielkości fonta – jeśli nie zepsuło się zooma w przeglądarce, to IMO nie ma za bardzo po co wprowadzać takiego rozwiązania.

Jeśli natomiast masz przygotowane jakieś ręczne wersje kontrastowe, to można z tego przełącznika wersji zrobić po prostu linki do poszczególnych stron. Albo formularz z przyciskami submit z różnymi [value] i na ich podstawie ustawiać cookie, jaką wersję wybrał user.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 288 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2021 w HTML i CSS przez zaju2611 Nowicjusz (150 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 158 wizyt
pytanie zadane 13 grudnia 2020 w HTML i CSS przez DominikPie Użytkownik (770 p.)
+2 głosów
2 odpowiedzi 679 wizyt
pytanie zadane 11 grudnia 2020 w HTML i CSS przez DominikPie Użytkownik (770 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...