• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pomoc w napisanie kodu w C#

Object Storage Arubacloud
0 głosów
248 wizyt
pytanie zadane 10 września 2022 w C# przez Romun364 Nowicjusz (120 p.)
Witam, niedawno zacząłem naukę z programowaniem i mam problem z następującym zadaniem, a mianowicie mam parę pytań do niego. Oto polecenie:

Dodaj aplikację internetową do zarzadzania mieszkaniami. Wykorzystaj bazę danych sql. Dodaj stronę z dodawania nowych mieszkań: Ulica (lista rozwjana), Nr budynku(textbox), Piętro(textbox number), Liczba pokoi(Textbox number), Balkon(Checkbox). Dodaj stronę która wyświetli w postaci tabelarycznej dane.

Moje pytanie jest takie czy to może być pisane w aplikacji WPF czy raczej w aplikacji konsolowej? Poprosiłbym też o jakieś wskazówki w etapach rozwiązywania tego i jak to ma mniej więcej wyglądać finalnie.

Z góry dziękuje za pomoc.
2
komentarz 10 września 2022 przez Velta Maniak (52,010 p.)

Moje pytanie jest takie czy to może być pisane w aplikacji WPF czy raczej w aplikacji konsolowej?

Jak ma być to aplikacja internetowa, to raczej w ASP – web jako skrócona nazwa przy tworzeniu projektu.

komentarz 10 września 2022 przez Romun364 Nowicjusz (120 p.)
W porządku.

 A mógłbyś podesłać jakieś przydatne strony z których można byłoby się tego poduczyć, ewentualnie jakieś tutoriale, które by pomogły przy tym zadaniu?
komentarz 10 września 2022 przez Velta Maniak (52,010 p.)

Do komunikacji z bazą danych możesz użyć uniwersalnego ODBC, tylko trzeba samemu wygenerować ciąg znaków połączenia. Ewentualnie szukaj na NuGecie biblioteki dla konkretnego systemu, które najczęściej implementują i rozszerzają swoje klasy o elementy biblioteki standardowej, więc powinno to wyglądać (niemal) tak samo. Do mapowania obiektów możesz wspomagać się Dapperem – to poniekąd też wygoda.

komentarz 10 września 2022 przez Romun364 Nowicjusz (120 p.)
A wskazałbyś jakieś tutoriale, które pomogą w rozwiązaniu takiego zadania? Bo jednak póki co nie mam za dużych umiejętności, a chciałbym się nauczyć pisać takiego typu programy

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 678 wizyt
pytanie zadane 16 marca 2022 w C# przez 10cdchanger Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 166 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2020 w C# przez b0arsecpl Początkujący (440 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 904 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2020 w C# przez maonthe Początkujący (270 p.)

92,551 zapytań

141,398 odpowiedzi

319,529 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...