• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przeglądarka "Kombajn"

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
156 wizyt
pytanie zadane 5 września 2022 w Sieci komputerowe, internet przez Lamer Nowicjusz (150 p.)
Jakiś czas temu przeglądając ogólne wiadomości natknąłem się na artykuł dotyczący fuzji dotychczasowych pojedynczych przeglądarek internetowych tj. firefox, chrome oraz edge mówiący o tym, że owe firmy zaczęły współpracować nad stworzeniem wspólnie jednej przeglądarki, usiłowałem wynaleźć coś za pośrednictwem google na ten temat,ale adekwatnie do nicku mi to nie wyszło. Czy ktoś, coś wie więcej na temat tego gdzie mógłbym poczytać?
komentarz 6 września 2022 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
A to nie chodziło o połączenie twórców przeglądarek w kwestii wspólnego rozwoju dokumentacji MDN?

https://blog.mozilla.org/en/mozilla/mozilla-brings-microsoft-google-w3c-samsung-together-create-cross-browser-documentation-mdn/
komentarz 19 września 2022 przez Lamer Nowicjusz (150 p.)
Nie, nie o to chodzi.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 5 września 2022 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Brzmi jak fake news, nic takiego nie miało miejsca i raczej nie będzie miało. Jedyne formy współpracy między tymi firmami to praca nad otwartymi standardami internetowymi wewnątrz organizacji takich jak WHATWG i W3C. Ale na rynku przeglądarek te firmy są po prostu konkurentami.
komentarz 7 października 2022 przez Lamer Nowicjusz (150 p.)
Dzięki za odpowiedź, właśnie wydało mi się to dziwne, wszystko trzyma się na "silniku" chroma, jedynie firefox odbiega od schematu. thx.
komentarz 7 października 2022 przez Comandeer Guru (599,730 p.)

Nie jedynie, Safari to też inny silnik. Na rynku są trzy silniki:

  • Gecko – używany przez Firefoksa,
  • Blink – używany przez Chrome'a i pochodne,
  • WebKit – używany przez Safari i mający monopol na iPhone'ach (bo Apple wymusza jego używanie; innymi słowy: wszystkie przeglądarki na iPhone'ie to skórki Safari).
komentarz 7 października 2022 przez Lamer Nowicjusz (150 p.)
Dzięki raz jeszcze, nie brałem pod uwagę marki Apple, w sumie to oczywiste, owa marka wszystko "ma inne"
komentarz 7 października 2022 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Well, Blink Chrome'a powstał jako fork WebKita… ;)

Podobne pytania

+2 głosów
0 odpowiedzi 1,111 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2021 w Sieci komputerowe, internet przez koleś34 Gaduła (3,270 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 475 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2016 w Sieci komputerowe, internet przez volverine34679 Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
8 odpowiedzi 1,013 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...