• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

SPOJ - Dzielenie Pizzy

Object Storage Arubacloud
0 głosów
154 wizyt
pytanie zadane 24 sierpnia 2022 w C i C++ przez polandonion Mądrala (7,040 p.)

Witam, mam problem ze zrozumieniem zadania ze SPOJ'a pt. Dzielenie Pizzy. W tresci zadania napisane jest, ze ciecia maja miec dlugosc srednicy pizzy, kazdy ma miec rowne kawalki oraz zadne kawalki pizzy nie moga sie zmarnowac. Otoz mam pytanie: co gdy chetnych na zjedzenie pizzy jest 5? Przeciez nie da sie podzielic pizzy na 5 rownych czesci w taki sposob ze kazde ciecie ma dlugosc srednicy, bo to musialyby byc 4 ciecia, czyli 8 kawalkow i 3 kawalki zmarnowane, a taki zabieg jest niedopuszczony w zalozeniah zadania.

edit: dodaje linka, zebyscie nie musieli tracic czasu na szukanie zadania: link

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 25 sierpnia 2022 przez marcin99b Szeryf (82,080 p.)
wybrane 25 sierpnia 2022 przez polandonion
 
Najlepsza

nie patrzyłem w oryginał, ale na podstawie tego co tutaj piszesz, to mam pomysł

- każde cięcie ma mieć długość średnicy
- kawałki mają być równe

tniesz do połowy, obracasz, w bok o 72 stopnie (360 / 5 = 72) i tniesz do końca

robisz tak 3 razy

pierwsze (czerwony) -> wycinasz kawałek (masz 2)
drugie (zielony) -> wycinasz kawałek, z odstępem jednego kawałka (masz 4)
trzecie (niebieski) -> największy kawałek tniesz do połowy, a druga połowa to przejechanie po już przeciętym miejscu (masz 5)

komentarz 25 sierpnia 2022 przez TOWaD Mądrala (5,700 p.)
edycja 25 sierpnia 2022 przez TOWaD

Mi to bardziej wygląda na nwd(), nie jest powiedziane, że każdy musi zjeść jeden kawałek, tylko musi być jak największy. I długość łuku kąt*r.

Edit:: dodałem dodatkowe linie do twojego artystycznego rysunku :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 268 wizyt
pytanie zadane 21 listopada 2017 w SPOJ przez MateuszStawski Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 756 wizyt
pytanie zadane 5 września 2017 w C i C++ przez Józef Niecierski Początkujący (440 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 475 wizyt
pytanie zadane 4 marca 2016 w C i C++ przez dartespl Użytkownik (830 p.)

92,565 zapytań

141,416 odpowiedzi

319,596 komentarzy

61,948 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...