• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki edytor ?

VPS Starter Arubacloud
+20 głosów
7,150 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2015 w HTML i CSS przez Sherco Początkujący (320 p.)
Jaki edytor wybrać ?

42 odpowiedzi

+22 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez Nonek Obywatel (1,780 p.)
wybrane 7 kwietnia 2015 przez Mirosław Zelent
 
Najlepsza
Trochę ich jest ogólnie polecam Ci zainstalowanie wszystkich i sprawdzenie co Ci pasuje, jednemu będzie pasować wielkie IDE (Aptana Studio), a drugiemu wystarczy "prosty" Vim (z którego przy odrobinie wiedzy tez można zrobić wielkie IDE i to nie jest żart najlepiej possukać, poczytać jeśli Cię Vim zainteresuje a w szczególności dlatego ze jest dostępny na wszystko co tylko chcesz (serio) a przy tym lekki ).

Dobra, ale do rzeczy bo za bardzo skupiam się na Vimie (osobiście polecam jednak niektórzy, którzy nawet go nie poznali uznają go za program dla masochistów), a więc ja znam takie warte uwagi:

- Aptana Studio

- Atom Editor

- Brackets (świetny do tego ma wbudowany podgląd HTML/CSS i JS)

- Notepad++

- Vim (o którym za dużo napisalem, choć uzywam innego edytora to bardzo lubię vima ponieważ wiem co się w nim kryje, jednak naprawdę w szczególności początkujących może odstraszyć)

- Bluefish (mnie osobiście się nie podoba, ale każdy lubi co innego a o gustach się nie rozmawia)

- Sublime Text (Ogólnie bardzo dobry edytor jednak jest płatny, oczywiście dostępna jest też wersja testowa, którą możemy używać przez nieograniczony czas)

-Geany (używałem szczególnie na linux do momentu kiedy nie poznałem vima i teraz jak Linux to tylko vim. Geany to dobry edytor, warto go wypróbować)

Wymieniłem tu tylko kilka spośród naprawdę wielu edytorów. Jednak te o których wspomniałem wydają sie być w tek chwili najlepsze, po za tym są wciąż rozwijane i ulepszane. Chociaż nie jestem pewien czy Bluefish i Geany są jeszcze rozwijane. Tak więc reasumując najlepiej zainstalować każdy po kolei i zobaczyć co Ci odpowiada :-) jak już wspomniałem każdy ma inne gusta :-D
1
komentarz 5 kwietnia 2015 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)
Swietny wpis, pozdrawiam!
komentarz 7 kwietnia 2015 przez katolik6 Dyskutant (8,140 p.)
edycja 8 kwietnia 2015 przez katolik6
To powinna być najlepsza odpowiedź (gdy to pisałem nie była). (Tylko postaraj się jak najkrucej, bo mogą Cię zacząć pomijać)
komentarz 7 kwietnia 2015 przez Waszek Gaduła (4,130 p.)
Sublime bardzo przyjemny ;)

Notepad łyka dosłownie wszystko :O
komentarz 8 kwietnia 2015 przez CrookedKnee Gaduła (3,150 p.)
Piękny wpis :)!
+19 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez Lewan Obywatel (1,850 p.)
Notepad ++ Najlepiej ;)
komentarz 16 lutego 2016 przez Rozbitek Nowicjusz (140 p.)
Ale tylko pod windows bo na linuxie trzeba korzystać zemulatora :( chyba że czegoś niewiem a chętnie się dowiem.
+14 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez Qhoros Mądrala (7,110 p.)
Zdecydowanie Sublime.
komentarz 27 listopada 2016 przez Tom_Ja Dyskutant (7,970 p.)
Żeby jeszcze dlaczego...
+11 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez Benny S Obywatel (1,150 p.)
Nie miałem styczności z Notepad ++ ale nie korzystaj z niego! Mam dla ciebię o wiele lepszy edytor, Sublime Text 3.

Wspaniała kolorystyka do wyboru dla każdego języka.

Funkcja zamykania otwartych komend po wpisaniu </, program zrobi to za ciebię.

Dużo możliwości kodowania. (UTF-8, Ansi itd.)

Sam na nim pracuję i program jest rewelacyjny.
+6 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez szmq Pasjonat (22,770 p.)
Najlepsze IDE ma Jet Braians. Poczytaj trochę i poużywaj, a myślę że uznasz tak samo :)

https://www.jetbrains.com/editors/html_css_editor.jsp?ide=webstorm
komentarz 4 kwietnia 2015 przez RegularLemon Stary wyjadacz (12,260 p.)
Popieram, od dawna używam PyCharma i jestem bardzo zadowolony :)
+5 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez KamilW Obywatel (1,130 p.)
Jeśli do html/css/js to tylko WebStorm. Ogólnie produkty od InteliJ IDEA
+4 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez koper288 Początkujący (390 p.)
Ja osobiście oprócz notepada++ polecam rownież darmowy programik Brackets. Jest to program przeznaczony do programowania webowego i posiada bardzo dużo tematów i wtyczek.
+3 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez Wilczu Mądrala (5,190 p.)
Zdecydowanie polecam ci notepad++

jeden z lepszych :)

Link do pobrania :

http://notepad-plus-plus.org

Pozdrawiam
+2 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez k!e# Bywalec (2,250 p.)

Bluefish - [KLIK]

komentarz 4 kwietnia 2015 przez WojAbuk Użytkownik (720 p.)

Ale tylko dla użykowników gnoma lub jego pochodnch. 

Dla urzykowników KDE nie rozwijana Quanta Plus (nie obsuguje html 5).

Dla reszty nie wyspecjalizowany Notepad ++, ale to naj gorsze rozwionzanie. 

 

+2 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez Chrzanek Użytkownik (830 p.)
Brackets z dodatkiem Emmet + LESS
+2 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez nefil1m Stary wyjadacz (10,690 p.)
Jak raz spróbujesz Sublime to już nigdy nie wrócisz do Notepada++ :P
+1 głos
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez hit02 Nałogowiec (33,970 p.)
edycja 4 kwietnia 2015 przez hit02

Notepad++ + cmd z Ansi Hack'iem by Gynvael Coldwind do kompilacji, a do tego skrypt startowy ustawiający zmienną środowiskową PATH i edytujący znak zachęty na inny kolor, aby można było odróżnić polecenia od outputu.

W każdym razie ja tego używam.

@edit Chyba, że do samych HTML\CSS, to Notepad++.smileyNie przeczytałem, jaki język.

0 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Na Linuxa weź defaultowy dostarczany wraz z dystrybucją (mają kolorowanie składni itd.) Na windowsa Notepad++
0 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez Damian Nowicjusz (180 p.)
Ja osobiście używam edytora w przeglądarce na stronie

https://codeanywhere.com/

Jest bardzo fajny ze względu na to, że umożliwia połączenie bezpośrednie z serwerem FTP.
komentarz 5 kwietnia 2015 przez GrzesiekB Gaduła (3,720 p.)
Dajesz w ten sposób obcej stronie dostęp do FTP?
0 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez kryCHa Obywatel (1,960 p.)
Świetny jest również Atom.

https://atom.io/
0 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez jakub.kaliszewski Obywatel (1,200 p.)
Zależnie od środowiska na jakim kodujesz. Na Windows najlepszym rozwiązaniem jest Notepad++. Na linuxie dla KDE i pochodnych zdecydowanie Kate wystarczy. Dla GNOME i pochodnych Gedit jest świetnym rozwiązaniem.
Na MacOS nie orientuje się, gdyż nie miałem przyjemności pracować na tym środowisku.

Ps: Jeżeli szukasz bardziej rozbudowanego edytora polecam Bluefish oraz Geany.

Powodzenia!:)
0 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez niezalogowany
Po kategorii zakładam, że chodzi o edytor do HTML/CSS. Dlatego ze swojej strony polecam prosty Notepad++ ewentualnie Sublime Text. Są różnego rodzaju także inne narzędzia, które nadają się do stron www jak np. Aptana Studio - warto sprawdzić, no ale decyzja należy do Ciebie.
0 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez GrzesiekB Gaduła (3,720 p.)
Musisz przetestować kilka i wybrać dla siebie najwygodniejszy. Nie ma idealnego. Ja wybrałem geany...
0 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez Pyro Gaduła (4,210 p.)
Ja polecam Gedit ponieważ ma podkreślaną składnie i brak uzupełniania a jak sam pan Zelent w swoich kursach powtarza (i zresztą nie tylko on bo w wielu wielu innych kursach jest to powtarzane) nie działemy metodą kopiuj wklej oprócz tego ma numeracje lini, znajdowanie słów .możliwoś pracy na kilku dokumentach na raz, motywy oraz łatwe przełączanie po między składniami różnych języków no i jest darmowy :) miłej pracy
0 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez niezalogowany

Brackets, nie jest tak dobry jak Notepad++ ale ja go gorąco polecam!

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 976 wizyt
pytanie zadane 4 stycznia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Bartek12 Mądrala (5,510 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 3,064 wizyt
pytanie zadane 8 września 2019 w Egzaminy zawodowe przez malutki_słodziutki Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 537 wizyt
pytanie zadane 2 maja 2018 w Offtop przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...