• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki edytor ?

Object Storage Arubacloud
+20 głosów
7,193 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2015 w HTML i CSS przez Sherco Początkujący (320 p.)
Jaki edytor wybrać ?

42 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez niewiem666653 Nowicjusz (140 p.)
Jak tniesz szablon z PSD to brackets, program otwiera ci PSD pod edytorem i możesz pobierać cssy, znacznie przyspiesza prace, do tego ma live preview(Na żywo widzisz efekty  w przeglądarce bez jej odświeżania)

Jak nie to sublime text 3 + snippety + pluginy, dzięki snippetą szybciej i łatwiej się piszę, można doinstalować live prewiew
0 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez Wirus Stary wyjadacz (14,000 p.)
Dla mnie Notepad++, pajączek jeszcze ujdzie. Pod żadnym pozorem edytory typu NVU!
0 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez niezalogowany
Brackets,

Notepad++,

Atom,

TextMate,

Sublime Text,

 

Osobiście polecam Bracketa i Notepad++. Jest bardzo dużo wtyczek, wspaniale wygląda. Posiada wsparcie dla plików PSD. Wyprodukowany przez Adobe, otwarte źródło. Czego chcieć więcej? :)
0 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez SyntaxError Pasjonat (17,170 p.)
vim w konsoli, notepad++ do weba na windzie, eclipse do c-podobnych.
0 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez Kabotyn Mądrala (5,650 p.)
Komodo Edit - bezpłatny (jest też wersja płatna, bardziej rozbudowana), na kilka platform i moim zdaniem idealny do większych projektów.

http://komodoide.com/komodo-edit/
0 głosów
odpowiedź 6 kwietnia 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
Bracket, imo pokonuje Sublime Text 3 tym ze ma wbudowany LIVE dla html oraz obsługę .pdf razem ze wsparciem przy cieciu i kodowaniu PSD do HTML :)
0 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2015 przez Artix Bywalec (2,110 p.)
Pisałem w kilku różnych edytorach i zdecydowanie sublime text 2 (lub 3) jest na pierwszym miejscu. Głównym aspektem który mnie do niego skłania jest ilość różnych pluginów które można podpiąć pod program jak (moja ulubiona) emmet która ułatwia pisanie kodu i co najważniejsze przyśpiesza go bo jak wiadoko czas to pieniądz :)
0 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2015 przez AntonioS Nowicjusz (220 p.)
Ja używam Brackets'a z wtyczką Emmet, nie mogłem się przyzwyczaić do Sublime text 3. Najlepiej potestuj pare dni każdy i będziesz miał jasność co Ci najbardziej odpowiada.
0 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2015 przez robert9620 Stary wyjadacz (11,640 p.)
Widzę, że się nie pojawił porgram Visual Studio. Ja polecam "Visual studio Express 2012 for Web". Jego zaletą, ale i wadą jest to, że jest bardzo rozbudowany. Chwilę się przez to włącza, ale oferuje bardzo dużo. Bardzo fajną opcją jest autouzupełnianie. Nie zawsze pamiętam dokładną składnię np. js, a w visual studio wystarczy wpisać pierwszą literkę i już wyświetla się podpowiedź.

Zdecydowanie odradzam notepad++. Mam go zainstalowanego i używam do jakiś szybkich zmian zamiast zwykłego notatnika, ale jako główny edytor zdecydowanie odradzam.
0 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2015 przez Dissio Mądrala (5,830 p.)
aptana studio - darmowy a przede wszystkim bardzo profesjonalny program. Korzystan z niego od poczatku swojej przygodi i jest niezawodony. Wszystko czytelne, z pewnoscią bedziesz mogl swietnie rozwijac sie z tym programem :)
0 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2015 przez joker Nałogowiec (31,150 p.)
Polecam Sublime Text 3 i Notepad++.

Pozdrawiam
0 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez Vizard Użytkownik (750 p.)
Moim ulubionym do wszystkiego jest Notepad++. Korzystam także z Code::Blocks chociaż co dziwne sprawia mi dziwne problemy. A szczerze nienawidzę Eclipsa (pewnie przez to że nienawidzę Javy xD)
0 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez Kohana91 Obywatel (1,440 p.)
Ja używam Notepad++/ Sublime Text i nie widzę powodów, dla których miałabym rozglądać się za innymi edytorami ;)
0 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez aspoka Mądrala (5,290 p.)
Ja osobiście pracuje na macu i wszystkim polecam 2 bardzo dobre edytory na jabłuszko:

-Submit Text 2

-Brackets (trochę bardziej rozbydowany)

A jeśli pracujesz na windows to NotePad ++ jest bardzo dobrym wyborem.
0 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Ja od siebie polecam PHPStorm (płatny) wg mnie  nic nie pobije tego programu pod względem estetyki i pomocy jaką oferuje.  Nie ważne czy css, html, js czy php choć głownie na PHP jest nastawiony.
komentarz 26 kwietnia 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Tylko PHPStorm <3

IDE Twoich marzeń :D

Do html'a jest tam chyba WebStorm :)
0 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez Konrad Fx Mądrala (6,910 p.)
Moim skromnym zdaniem Bracket zasługuję na dużą uwagę ale także Notepad ++.

Ja osobiście używam bracket i jest on bardzo podobny do Espresso znanego z MacOS (OSX).

Pozdrawiam
0 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez niezalogowany
Polecam Notepad++ i pozdrawiam ☺
0 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez Aress Mądrala (6,410 p.)
jak  dla mnie najlepszy jest NETBEANS

https://netbeans.org/downloads/

w nim mozesz praktycznie we wszystkjkim pisac w html5/css jak rowniez w php czy C++

Edytor jest przyjemny i latwy w opsludze.

Serdecznie polecam

Kompilator lub edytor to jest sprawa prywatna kazdy w innym bedzie sie lepiej czul (pisal)
0 głosów
odpowiedź 16 lutego 2016 przez Miko Obywatel (1,480 p.)
Osobiście przygodę z technologiami web'owymi zacząłem w Notepad++. Jest to niezły edytor, bardzo prosty. Ale jeśli chodzi o sam html, javascript i css to wymiata Brackets. Wymiata w nim świetna podpowiedź składni, podgląd na żywo i ładny design. Poczytaj Sobie także o takiej wtyczce (jest i w notepad++ i w bracketsie) o nazwie Emmet. Bardzo przyśpiesza pracę, tutaj łap o tym filmik: https://www.youtube.com/watch?v=ijPSO0BBgLg, naprawdę fajnie wytłumaczone :).
0 głosów
odpowiedź 13 stycznia 2017 przez kingkushlee Gaduła (3,960 p.)
Jak masz hajs to Dreamweaver ;)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,011 wizyt
pytanie zadane 4 stycznia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Bartek12 Mądrala (5,510 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 3,093 wizyt
pytanie zadane 8 września 2019 w Egzaminy zawodowe przez malutki_słodziutki Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 539 wizyt
pytanie zadane 2 maja 2018 w Offtop przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)

92,537 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...