• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przeniesienie strony z serwera zdalnego do xamppa

Object Storage Arubacloud
0 głosów
312 wizyt
pytanie zadane 3 września 2015 w PHP przez niezalogowany

Witam serdecznie, 

Mam problem, który sparaliżował moją pracę. Chcę dokonać kilku przeróbek na działajacej już stronie, aby wykluczyć popełnienie jakiegoś błędu chciałem przenieść stronę z serwera na swój komputer, abym mógł w spokoju się nią "pobawić". 

Wszystko na początku szło gładko mimo kilku błędów. Poprawiłem ścieżki, zaimportowałem bazę danych itp. 
Strona korzysta z biblioteki "Smarty" i głównie z tym jest problem ponieważ otwieranie każdej zakładki kończy się następującym błędem:

Warning: Smarty error: unable to read resource: "/modules/cospedia/template/cospedia_default.tpl" in C:\xampp\htdocs\smarty\Smarty.class.php on line 1113

Warning: Smarty error: unable to read resource: "/modules/cospedia/template/cospedia_default.tpl" in C:\xampp\htdocs\smarty\Smarty.class.php on line 1113

Nie mam pojęcia w czym leży problem. Jestem nowicjuszem także liczę się z tym, że nie zrobiłem jakieś oczywistej rzeczy i ktoś miłosierny naprowadzi na dobrą drogę.

Pozdrawiam

 

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 3 września 2015 przez tede774 Bywalec (2,650 p.)

Sprawdzałeś, czy faktycznie w tej ścieżce znajduje się ten plik "/modules/cospedia/template/cospedia_default.tpl" ?

komentarz 3 września 2015 przez niezalogowany

Oczywiście sprawdziłem i wszystko się znajduję. Jeżeli zmienie zakładkę na np, start

to błąd zmienia się analogicznie tj. "/modules/start/template/start_default.tpl" in C:\xampp\htdocs\smarty\Smarty.class.php on line 1113

 

 

 

0 głosów
odpowiedź 8 września 2015 przez niezalogowany
edycja 8 września 2015

Problem nadal nie jest rozwiązany. Ma ktoś jakiś pomysł? Wydaje mi się, że problem głownie leży po stronie xamppa. Na serwerze strona działa prawidłowo. Cała strona otwiera się prawidłowo tylko nie ma treści poszczególnych zakładek.

0 głosów
odpowiedź 8 września 2015 przez gromula Stary wyjadacz (10,070 p.)
Reinstal Xamppa, ewnetualnie inny Wamp może coś pomoże  :)
komentarz 8 września 2015 przez niezalogowany
Dzisiaj będę instalował xamppa na innym komputerze to zobacze czy będzie jakaś poprawa. A jaki inny Wamp polecasz?

Kiedyś korzystałem z WebServ tylko nie wiem czy warto do niego wracać. :)
komentarz 8 września 2015 przez gromula Stary wyjadacz (10,070 p.)

http://www.wampserver.com/en/

 

 

myślę że konkuruje popularnością z xampem

0 głosów
odpowiedź 8 września 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Ehh. skoro pobrales strone to sprawdz w konfiguracji  ( tam gdzie smarty inicjuje sciezki do szablonow itd ) czy nie masz czasem  "/" bo windows inaczej przechodzi do katalogow.. "\" .

Ogolnie to polecam na przyszlosc korzystac z DIRECTORY_SEPARATOR.
0 głosów
odpowiedź 11 września 2015 przez niezalogowany

Problem nadal nie rozwiązany. Próbowałem poniższych sposobów i nic nie pomogło.
Zauważyłem, że jak chcę wywołać np. localhost/modules/cospedia/template/ to wyskakuje mi taki komunikat.

Szukałem rozwiązań i nic nie pomagało. macie jakiś pomysł?
 

komentarz 11 września 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Pokaz fragment kodu w ktorym ustawiasz smarty adres do folderu z szablonami cache itd..

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 239 wizyt
pytanie zadane 25 maja 2016 w PHP przez tirex Gaduła (4,430 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 148 wizyt
pytanie zadane 10 grudnia 2023 w PHP przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 110 wizyt
pytanie zadane 8 września 2019 w PHP przez niezalogowany

92,550 zapytań

141,392 odpowiedzi

319,520 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...