• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Projekt - Eurobusiness

VPS Starter Arubacloud
+4 głosów
197 wizyt
pytanie zadane 19 sierpnia 2022 w Nasze projekty przez Whiskey_Taster Pasjonat (15,610 p.)

Cześć! 

Jest to mój pierwszy większy projekt, na który poświęciłem ostatni miesiąc. Projekt jest tytułową grą - Eurobusiness, którą niektórzy z Was na pewno kojarzą. Jeśli jednak ktoś jej nie kojarzy, to na pewno kojarzy grę Monopoly, na której to twórcy Eurobuisness się wzorowali. 

Oprócz samej gry do wglądu daję również kod źródłowy, choć nie ma on żadnej dokumentacji czy komentarzy - z wyjątkiem kilku miejsc - stąd może być czasem niejasne, czemu tak, a nie inaczej. Niemniej, zachęcam do oglądania. Chętnie też przyjmę każde uwagi na temat kodu, bo jestem samoukiem. Stąd też wszystko to, co napisałem, jest efektem wielu godzin przeglądania dokumentacji i poszukiwań odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. 

Przechodząc do samej gry - wystarczy wejść na mojego GitHuba, wybrać tytułowe repozytorium, następnie przejść do branches i prawie gotowe. Sam kod znajduje się w main, zaś sama gra i jej pliki (spakowane do exe) znajdują się w game. Wystarczy pobrać i odpalić desktop.exe

Co do samej gry - jest to pierwsza wersja gry, stąd też brakuje niektórych funkcjonalności, takich jak:

  • zakup domów,
  • zakup hoteli,
  • otworzenie menu podczas gry, 
  • brak tabeli wyników, 
  • brak instrukcji (:D), 
  • brak warunków wygranej, 
  • brak warunków przegranej, 
  • brak wyjścia z gry innego niż ALT + F4, 
  • brak wyświetlania wyrzuconych oczek, 
  • brak pobytu w więzieniu. 

I pewnie wiele, wiele więcej. Niemniej, cała reszta wydaje się dosyć intuicyjna. Polami zarządzamy po prostu klikając w nie (są kolorowane w zależności od wybranego koloru). 

Co najważniejsze - gra jest zrobiona w rozdzielczości 1920 x 1080, stąd trzyma sztywny format. Nie gwarantuję jej działania na mniejszych czy większych rozdzielczościach ekranu, więc może coś się nie pokazać, albo przyciski będą nie działać. 

Tak więc na koniec - dziękuję za poświęcony czas :)

 

PS. Grafiki kart są paskudne i wiem o tym. Jest to coś, co niebawem poprawię :D

1
komentarz 25 września 2022 przez KonTar Początkujący (440 p.)

Hmm... Myślę że fajnym rzeczą, którą można by dodać, to gra multiplayer przez sieć. Akurat sam nie wiem jak można by to zaimplementować, ale sam pomysł byłby ciekawysmiley.

1
komentarz 26 września 2022 przez Whiskey_Taster Pasjonat (15,610 p.)
Tak, to na pewno :)
Tylko zdecydowanie brakuje mi doświadczenia, tym bardziej w sieciowych sprawach, stąd najpierw mam zamiar tworzyć warcaby/szachy i tam spróbować tworzyć grę sieciową. Dopiero później wrócę tutaj i przekształcę projekt. Analogicznie chcę do tego czasu nauczyć się co nieco o MVC, bo przyznam, że czasem jestem zmuszony do akrobacji.
komentarz 26 września 2022 przez KonTar Początkujący (440 p.)
edycja 26 września 2022 przez KonTar

Fajny pomysł, może ja też kiedyś się szarpnę na taką gierkę w wolnym czasiesmiley.

A jeszcze chciałbym zapytać o nazwy branchów. Ja spotkałem się z takim podziałem jak "master", "develop" i "release" ("feature" jest per funkcjonalność, ale rozumiem że tutaj po prostu pracujesz sam, więc nie dzielisz branchy)
Ale czy łączenie "main" z "masterem" jest powszechne?

1
komentarz 26 września 2022 przez Whiskey_Taster Pasjonat (15,610 p.)

A widzisz, to moje niedopatrzenie, za które serdecznie dziękuję. Wynika to z tego, że domyślnie GitHub tworzy "main", o którym zapomniałem. Osobiście wolę pojęcie "master", ale z tego co wyczytałem, to GitHub od kawałka czasu domyślnie wciska "main" zamiast "master", bo... "master" kojarzyło się komuś z niewolnictwem indecision
Brzmi niedorzecznie, ale jestem skłonny w to uwierzyć laugh

Więc raczej nie jest to powszechne, ot moje niedopatrzenie. Śmiem nawet stwierdzić, że "master" i "main" są wymienne jeśli chodzi o przeznaczenie/znaczenie. 
 

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 328 wizyt
pytanie zadane 6 sierpnia 2019 w Nasze projekty przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 346 wizyt
pytanie zadane 24 czerwca 2018 w Nasze projekty przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
+4 głosów
0 odpowiedzi 297 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...