• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Praca inżynierska - projekt sieci - część teoretyczna

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
239 wizyt
pytanie zadane 18 sierpnia 2022 w Sieci komputerowe, internet przez scarzi Nowicjusz (150 p.)
Cześć,

Stoję przed zadaniem napisania pracy inżynierskiej - temat to projekt sieci dla przedsiębiorstwa (fikcyjnego).

Proszę o poradę, bądź podpowiedź, co powinno się znajdować w części teoretycznej pracy na ten temat? Część praktyczną(projektową) mniej więcej mam w głowie zarysowaną, szkic okablowania budynku, jakaś symulacja tworzenia sieci w Packet tracer, potem testowanie jej działania, konfiguracja urządzeń, kosztorys , potencjalne opcje skalowania itp.

Jednak problemem staje się dla mnie część teoretyczna. Kompletnie nie wiem w jaki sposób i co tam powinienem opisać, czy praca musi być widocznie podzielona na część teoretyczną i praktyczną czy teorie można wplatać w praktykę i zrobić to jako jedność? Mam na myśli biorąc za przykład okablowanie - rozpisać jakie są opcję, czym się charakteryzują i potem napisać jaki wybrałem i dlaczego i dołożyć do tego rysunek ze szkicem. Może to w ten sposób wyglądać czy nie powinno się tego mieszać i powinienem opisać rodzaje okablowania, a potem przejść do dalszej części teorii a to co wybrałem do zastosowania w projekcie zostawić na później?

Co jeszcze powinienem zawrzeć w teorii?

Promotor nie jest zbyt pomocny, więc muszę sobie radzić sam i szukać pomocy gdzie indziej.
komentarz 18 sierpnia 2022 przez techno16 Gaduła (4,780 p.)

nie pisałem pracy inżynierskiej, ale zazwyczaj w części teoretycznej przedstawia się i opisuję projekt całości co będziesz dokładniej opisywał w dalszej części. Czyli możesz zarysować czemu wybrałeś taką sieć, dlaczego ta jest lepsza od innych, uzasadnij, że jest modernistyczna itp. A dopiero w praktycznej już poważniej z rysunkami, mową techniczną. Dokładnie jak w książkach.

 

I lepiej zmień promotora jeśli się da. Zapytaj też na https://academia.stackexchange.com/ albo sprawdź odpowiedzi do istniejących już pytań.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 18 sierpnia 2022 przez PH03NIX Mądrala (6,130 p.)

Osobiście jak pisałem pracę inż. zostałem poinformowany, że w części teoretycznej mogą znajdować się:

  • opis wybranych rozwiązań,
  • opis, porównanie rozważanych rozwiązań i uzasadnienie wyboru konkretnej technologii.

Ale to czego oczekuje promotor zależy głównie od właśnie promotora więc to trochę takie wróżenie z fusów. W części praktycznej umieszczałem głównie szczegóły implementacyjne (wraz z krótkim opisem teoretycznym/wyjaśnieniami, o ile nie było sensu ich umieszczać w części teoretycznej, bo były to np. dwa zdania).

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 456 wizyt
pytanie zadane 17 lipca 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Hubert731 Obywatel (1,650 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 416 wizyt
pytanie zadane 23 października 2019 w Systemy operacyjne, programy przez mar686 Początkujący (350 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 2,741 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...