• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laptop DELL używany dwa problemy.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
253 wizyt
pytanie zadane 17 sierpnia 2022 w Sprzęt komputerowy przez Tadzio001 Obywatel (1,610 p.)
Cześć wszystkim.

Zakupiłem niedawno używanego laptopa Dell dołożyłem do niego pamięci RAM niby wszystko fajne hula ale moje dwa problemy brzmią tak:

1.Po włożeniu kości ram pojawia mi się przy starcie systemu komunikat "DDR3 Memory Type not supported memory incompatible" naciskam enter i wszystko leci dalej mam Ramu tyle co powinno być tylko ten komunikat i tak czytałem ze to nieprawidłowa kość ram czy coś może się stać jak będę tak używał laptopa udając ze tego komunikatu wgl nie ma z tą nieprawidłową kościa RAM może sie laptop spalić czy coś w tym stylu ?  czy to tylko taki komunikat bo chce ode mnie prawidłową kość ale ta też da sobie rade i nic sie nie bedzie działo ??

2.Gdy dokładałem RAM'u zauważyłem że klapka od laptopa ciężko coś się zamyka winowajca była spuchnięta bateria, już dawno pewnie nie działała ale tak chciałem zapytać czy jak będę używał laptopa z ta spuchnięta bateria w środku może się coś stać, wylać sie czy coś czytałem ze nie raz touchpad jakoś przestaje działać czy klawiature wypycha bo bateria puchnie bardziej nie wiem dlatego pytam was.

To wszystko Dziękuję.
komentarz 17 sierpnia 2022 przez neo1020 Dyskutant (8,430 p.)

Baterie odrazu wyciągnij, u mnie w pracy koledze też spuchła bateria w laptopie, to laptop wyglądał jak by go ktoś pobił 

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 17 sierpnia 2022 przez Tadzio001 Obywatel (1,610 p.)
Czyli najlepszym rozwiązaniem będzie wyciągniecie bateri i wywalenie jej do śmieci a RAM wyciągnąć i zamówić prawidłowy bo tak to działa pokazuje dołożony ram tylko ten komunikat jest.
komentarz 17 sierpnia 2022 przez niezalogowany

tę baterię to nie do smieci, a do specjalnego punktu, google.pl

a co do ramu to tak jak piszesz - spróbuj zwrocic jesli sie da i zamow prawidlową

0 głosów
odpowiedź 17 sierpnia 2022 przez niezalogowany
1. skoro ram nie jest dedykowany do tego modelu pc, to nie należy go używać, o skutkach jego eksploatacji nie mam pojęcia, choć zapewne do niczego dobrego używanie tej pamięci nie prowadzi

2. spuchnietej baterii tak samo się nie używa, ponieważ nie jest to bezpieczne, a i tak, bateria może wypychać touchpad i inne elementy pc
0 głosów
odpowiedź 17 sierpnia 2022 przez Kaleron Bywalec (2,840 p.)
Spuchniętą baterię powinieneś bezwzględnie odłączyć - w skrajnym wypadku może się zagotować i eksplodować, a nawet stać się przyczyną pożaru. Spuchnięta bateria niczemu Ci nie służy, a jest czynnikiem ryzyka.

 

Co do pamięci - zwróć uwagę, czy czasem nie masz tak, że jedna kość jest na 1,35 V (oznaczenie PC3L), a druga na 1,5 V (oznaczenie PC3). Różnica mieści się w granicach tolerancji, dlatego ogólnie powinno to działać, ale lepiej, jeśli wszystkie pamięci zasilane są jednym napięciem. Takim, jakie zostało przewidziane przez producenta laptopa. I wcale nie musi być to pamięć kupiona w sklepie Della ani z napisem "Dell" na naklejce.
komentarz 17 sierpnia 2022 przez Tadzio001 Obywatel (1,610 p.)
Ok ale teoretycznie jak wezmę takie ramy co mówisz powinno śmigać?
komentarz 17 sierpnia 2022 przez Kaleron Bywalec (2,840 p.)
Teoretycznie tak, ale miej na uwadze, że Ci przytakuję nie wiedząc, jaka pamięć tam siedziała oryginalnie, a to w Twoim interesie jest przyłożyć się do doboru drugiej kości.
komentarz 17 sierpnia 2022 przez Tadzio001 Obywatel (1,610 p.)
No ja sprawdzę to dokładnie i zamówię żeby babola nie zrobić i nie odsyłać później tych kości a oprócz tego żeby sprawdzić żeby były takie same to na coś jeszcze zwrócić uwagę? Szybkosc może być wyższa/niższa czy najlepiej taka sama?
komentarz 18 sierpnia 2022 przez Kaleron Bywalec (2,840 p.)
Szybkość, masz na myśli taktowanie? Najlepiej, żeby były takie same.
komentarz 21 sierpnia 2022 przez Tadzio001 Obywatel (1,610 p.)
Mam dokładnie taki RAM:

https://allegro.pl/oferta/8gb-ddr3l-1600mhz-2rx8-pc3l-12800s-11-13-f3-lenovo-11797590555?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=desc-yes&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_komputery_akcesoria_pla_pmax&ev_campaign_id=17966335850

I tak spytam bo najlepiej brać takie same jak mówisz ale czy opłaca mi się brać taka kość RAM firmy samsung czy lepiej inna lepsza firmę znaleść ?

Czy to bez różnicy będzie?

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 246 wizyt
pytanie zadane 10 marca 2022 w Sprzęt komputerowy przez I3obaSeK Użytkownik (720 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 282 wizyt
pytanie zadane 23 listopada 2020 w Sprzęt komputerowy przez Raelo Nowicjusz (190 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,261 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...