• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laptop HP EliteBook 6930p warto jeszcze kupować ?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
129 wizyt
pytanie zadane 15 sierpnia 2022 w Sprzęt komputerowy przez SanyXon Nowicjusz (150 p.)
Witam takie szybkie pytanie do was bo temat jest gorący sąsiad ma na sprzedasz  laptopa HP elitebook 6930p stan idealny większość czasu leżał chce go sprzedać za 350zł.

I moje pytanie brzmi czy warto brać taki laptop czytałem trochę o tym modelu ze to solidna konstrukcja i bardzo dobry laptop tylko nie wiem czy to co oni piszą to było 15 lat wcześniej takie "WOW" czy nadal warto go kupić bo jak mam kupić i później leżeć ma to nie ma sensu nie są to jakieś duże pieniądze ale chciałbym je dobrze wydać.

Proszę o szybką odpowiedz przed praca musze dać znać sasiadowi czy go biore czy w garacej wodzie....

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 15 sierpnia 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
edycja 15 sierpnia 2022 przez j23

Jako maszyna do pisania może być za tę cenę.

---dodane ---

Chociaż jak czytam w specyfikacji jest możliwość rozszerzenia RAM-u do 8GB, więc z dyskiem SSD dałoby radę w miarę bezstresowo przeglądać internety.

komentarz 16 sierpnia 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Jeśli szukałeś i niczego lepszego nie znalazłeś, to wydaje mi się, że tak.

 

Jeszcze ważna sprawa odnośnie pamięci. Ten laptop wymaga niskowoltowych kości, czyli typ DDR3L.
komentarz 17 sierpnia 2022 przez SanyXon Nowicjusz (150 p.)
Ok a coś może się stać jak wsadzę tam ddr3 ale jakieś inne ?
komentarz 17 sierpnia 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Pamięć może zostać niewykryta lub może powodować błędy. Nie powinieneś mieć problemów z dostaniem DDR3L, bo to dość powszechny typ pamięci do laptopów.
komentarz 18 sierpnia 2022 przez SanyXon Nowicjusz (150 p.)
A tak spytam jeszcze bo tak pomyślałem jeszcze o dysku SSD i nie wiem który byłby lepszy zwykły ssd czy ten m.2 ? cenowo jakoś super dużo się nie różnią ale który byłby lepszy ?
komentarz 18 sierpnia 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Złącze M.2 ma w sobie dwa interfejsy: SATA i PCIe. Ten pierwszy - wiadomo - to to samo, co zwykły dysk 2.5. Ten drugi teoretycznie powinien mieć większą przepustowość. Nie doczytałem się w specyfikacji, ile linii przesyłowych PCI wykorzystuje to złącze. W internetach pojawiło się x2, więc przy założeniu, że PCIe jest drugiej generacji to może z 8Gbps będzie, czyli nieco szybciej od SATA3. Laptop nie ma obsługi protokołu NVMe.

Powinieneś też zwrócić uwagę na rozmiar. Według dokumentacji powinien być 2242

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 913 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 119 wizyt
pytanie zadane 19 listopada 2020 w Sprzęt komputerowy przez mleko22 Nowicjusz (210 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 90 wizyt
pytanie zadane 18 listopada 2020 w Sprzęt komputerowy przez mleko22 Nowicjusz (210 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...