• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Prośba o code review i pomoc w interpretacji wyników

Object Storage Arubacloud
0 głosów
157 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2022 w C i C++ przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
Witam!

Jakiś czas temu dowiedziałem się o Numba czyli JIT dla Pythona. Z ciekawości postanowiłem napisać prosty test który wyszukuje liczby pierwsze i mierzy czas w jakim to nastąpiło. Oczywiście JIT poprawiło wydajność wielokrotnie ale postanowiłem uruchomić test również na laptopie x86 i okazało się iż niskonapięciowy ARM... uzyskał w zasadzie bliski wynik, pomimo że w odróżnieniu od i7 nie ma nawet większego radiatora. Po przepisaniu na C++ podobne rezultaty. Osobiście podejrzewam iż chodzi o to że Mediatek jest młodszy oraz instrukcje ARM są tłumaczone na miktoinstrukcje w zasadzie 1:1 a w x86 niestety jedna instrukcja to często kilka mikroinstrukcji, ale nie mam pojęcia czy to prawidłowe rozwiązanie zagadki.

Repozytorium: https://github.com/CixoDevelop/NumbaBenchmark

Poza pytaniem o interpretację wyników proszę o wypowiedzenie się o kodzie, jak można by to ewentualnie dopoprawiać aby działało lepiej, czy też zapisać by kod był czytelniejszy
1
komentarz 14 sierpnia 2022 przez Oscar Nałogowiec (29,310 p.)
Dzisiejsze procki zwykle mają podobny zegar, głównie różnią się liczbą rdzeni. Jeśli program napisałeś jednowątkowo to obciążył jeden rdzeń, bez względu na to ile ich jest w procku.
komentarz 14 sierpnia 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

@Cixo, 

pomimo że w odróżnieniu od i7 nie ma nawet większego radiatora.

Ciekawe jakby sprawa wyglądała, gdybyś puścił testa nie parosekundowego a np. 10-minutowego.

1
komentarz 14 sierpnia 2022 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
Akurat i7 mimo wentylatora na 100% dochodzi do 100 stopni, natomiast ten "radiatorek" w chromebooku mimo rozmiarów i braku nawet wywietrzników nie przebija 50 stopni. Dokładnie chłodzenie tam rozwiązane jest tak iż procesor przez termopad styka się z ekranem, ten przez kolejny termopad z metalowym spodem klawiatury. Dodam że nawet jak procesor przez dłuższy czas jest obciążony na 100% to i tak wszystko chłodne. Uruchomie jednak test na większym zakresie, tak aby zajął dłużej.

 

Co do ilości rdzeni to oba mają 4 rdzenie, jednak i7 oczywiście HT. Wiem że test nie skorzysta z większej ilości rdzeni, ale byłem pewien że i7 powinien mieć znacznie wyższą wydajność pojedyńczego rdzenia, ponieważ ma wyższą częstotliwość jak i TDP.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 103 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia w SQL, bazy danych przez whiteman808 Obywatel (1,820 p.)
+3 głosów
0 odpowiedzi 247 wizyt
pytanie zadane 9 września 2022 w C# przez Artur Koniec Gaduła (3,670 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 263 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2021 w PHP przez Lopus Początkujący (360 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...