• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nie mogę wejść do biosu

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
278 wizyt
pytanie zadane 11 sierpnia 2022 w Sprzęt komputerowy przez RybaYT23 Początkujący (250 p.)
Witam. Mam problem z odpaleniem biosu. Na początku mój komputer nie miał systemu więc przenosił od razu do biosu i gdy odpalałem komputer pokazywało się tam asus coś tak kliknij F2 aby wejść do biosu, ale gdy zainstalowałem system windows z pendrive to początkowo nic nie zauważyłem. Przed wczoraj zrozumiałem że gdy odpalam Windows nie pokazuje się już Asus coś tam wejdź do biosu klikając  F2. To mnie dziwiło i gdy potrzebowałem wejść do biosu klikając f2 del i inne to ciągle pokazywał się czarny ekran. Po zresetowaniu komputera wszedł on znowu do windows i nie poddawałem się więc ponownie go uruchomilem zacząłem klikać f2 i znów był tylko czarny ekran. Nie mogę w ogóle do tego biosu wejść. Nie wiem czy to wina windows ale Proszę pomóżcie

SPECYFIKACJE:

AMD RYZEN 5 3600

RTX 3050

PLYTA GŁÓWNA - Asus Prime B550M-A

16GB RAM

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 11 sierpnia 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
https://www.dell.com/community/Laptops-General-Read-Only/BIOS-screen-invisible/td-p/5079673
https://www.asus.com/me-en/support/FAQ/1040405/#:~:text=Re%2Dconnect%20the%20AC%20adapter,then%20your%20computer%20will%20restart.
Kilka informacji i tematów w tym zakresie na stronie dela jest i tez ASUS - generalnie moze to byc problem z plikami biosa po instalacji, jakimś błędem przy atkualizacji itp.
Mam porade taką: aktualizuj sterowniki do biosa dostępne dla twojej maszyny ASUS, wiec pobierz odpowiednie sterowniki
https://www.asus.com/pl/support/Download-Center/
Uprzednio albo usuwając chociaż sprawdzając aktualna wersje i rodzaj BIOSA, tu masz centrum pobierania sterowników, dobierz odpowiednie do maszyny i po-kombinuj być może starsze wersje zadziałają, lub zacznij od instalowania starsza-> nowsza.
komentarz 11 sierpnia 2022 przez RybaYT23 Początkujący (250 p.)
O dzięki. Właśnie jestem na ich stronie i wybieram zakładkę bios i właśnie nie wiem jak mam je zainstalować. Bo jak oglądałem filmik to pisało że muszę wejść do biosu ale jak ja nie mogę wejść to jak mam to zainstalowac?
komentarz 11 sierpnia 2022 przez RybaYT23 Początkujący (250 p.)
A i jeszcze nie wiem czy mam wybrać asus prime b550m-a czy b550ma wifi
komentarz 11 sierpnia 2022 przez RybaYT23 Początkujący (250 p.)

@Wiciorny, Nie działa w senise nie mogę zainstalowac bo do biosu nawet wejsc nie moge

 

komentarz 11 sierpnia 2022 przez TOWaD Mądrala (5,700 p.)

pewnie to sprawdziłeś, ale shutdown /r /fw

/fw        Dodanie opcji zamknięcia spowoduje, że następny rozruch zostanie
               wykonany z interfejsem użytkownika oprogramowania układowego.
 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 2,101 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,196 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 460 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2020 w Sprzęt komputerowy przez kking1232 Początkujący (340 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...