• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zapełnienie bazy danych

Object Storage Arubacloud
+1 głos
477 wizyt
pytanie zadane 9 sierpnia 2022 w SQL, bazy danych przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)
Witam.
Chciałbym stworzyć projekt sklepu wraz z baza danych,stroną internetową oraz podglądem w Power Bi. Moje pytanie jest następujące czy jest jakiś generator, który wygenerował by dane do bazy? Chodzi mi o takie konkretne dane typu rower górski jakiś tam ileś tam modeli itp. A jeżeli w taki sposób się nie da to czy dałoby się ogólnie uzupełnić ją danymi?

Dziękuję za pomoc
komentarz 9 sierpnia 2022 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Umowa z hurtownią oraz integracja z nią? :) Niektóre hurtownie dają dostęp do API bez umów.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 9 sierpnia 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
Zależy jaka baza, jaki sposób załadowania CIę interesuje, czy z poziomu IDE czy nie, w jakim języku.

Generalnie dla przykładu JetBrains ma takie narzędzia developerskie Test Data plugin.
https://plugins.jetbrains.com/plugin/16873-test-data?campaign=17561683160&gclid=CjwKCAjwi8iXBhBeEiwAKbUofZ0JCD_Kz5ES8LQAIA35-JjJfifsyoEv--loYRBR0v8Rsv1ioXuL5BoCyzkQAvD_BwE&medium=cpc&source=google&term=dataset%20generator
Troche w zakresie moków, oraz SQL spójrz tutuaj:
https://www.mockaroo.com/

https://trevor.io/?gclid=CjwKCAjwi8iXBhBeEiwAKbUofYuCxEs3LGMCjvQ3exP95OuSIH-ISKd1a74Y4CXX7Vp-7M0fyPuWjhoCPfwQAvD_BwE
https://generatedata.com/

Jeśli dodasz więcej informacji dotyczących bazy czy relacyjna czy grafowa, czy może np-sql itp, jaki data-provider i dla jakiego środowiska, będzie można lepiej doradzić
+1 głos
odpowiedź 9 sierpnia 2022 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)
Coś tam wyszukiwarka zwraca. Ale zależy ile tych danych ci potrzeba i jak bardzo realistyczne muszą być.Na potrzeby testów chyba nie musi być ich dużo i mogą być fikcyjne. A takie możesz sam wygenerować np. w Excelu i przerobić na plik SQL.
0 głosów
odpowiedź 9 sierpnia 2022 przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)
Tzn ogólnie to tak:
Chciałem stworzyć całą bazę sklepu, raczej coś w stylu zwykłego spożywczaka (bo mam takie coś okolicy i ewentualnie mógłbym to później w jakiś sposób wykorzystać (ale to dalekosiężne plany)). Całe założenie tego projektu to czysta nauka żeby zrobić coś co ktoś mógłby wykorzystać. Dlatego chciałbym te dane mieć jak najbardziej zbliżone do rzeczywistych. Przypuszczam ,że po stworzeniu już diagramu wrzucę go tutaj na forum (wiadomo ,że jako początkujący na pewno coś pominę).
Chciałbym do tego też zrobić stronę internetową, takie ala zamówienia do sklepu. Wiec w bazie trzeba by bylo zrobić też całą logikę.
Co do Power Bi to chciałbym aby była tam cała analityka tego wszystkiego. Co chodzi najbardziej, pracownicy,sklepu itd.

Projekt jest spory biorąc pod uwage to wszystko i w jaki sposób chciałbym do tego podejść. Dlatego dane też bym chciał aby były jak najbardziej rzeczywiste ( w miare możliwości). Najbardziej zależy mi na bazie danych bo to od niej wychodzą później te dwie gałęzie jak strona i analiza.

Mam nadzieje, że trochę przybliżyłem to co chciałbym zrobić. Szukałem też na kaggle jakiś baz danych ale nie ma tam nic takiego co mnie by interesowało ewentualnie tak mizernie szukam
komentarz 12 sierpnia 2022 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Nie wiem na ile to będzie pomocne, ale proponuję abys spróbował popatrzeć w necie na hasła typu "machine learning datasets", jakiś czas temu trochę bawiłem się w domu ML w celach nauki i pamiętam, że było sporo stronek w necie gdzie były datasety dla różnych ciekawych danych, często rzeczywiste dane. Niestety nie mam tu na nowym kompie pozapisywanych, a już nie bawię się ML hobbystycznie tylko bardziej na realnyach danych w pracy, ale można ugryźć problem od tej strony.

Podobne pytania

+2 głosów
0 odpowiedzi 614 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 243 wizyt
pytanie zadane 1 grudnia 2022 w C i C++ przez Janchess Początkujący (480 p.)
+3 głosów
5 odpowiedzi 248 wizyt
pytanie zadane 17 sierpnia 2020 w HTML i CSS przez Szox Nowicjusz (230 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,553 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...