• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Przetwarzanie danych przez komputer

Object Storage Arubacloud
0 głosów
500 wizyt
pytanie zadane 7 sierpnia 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez maxkolanko1998 Gaduła (3,230 p.)
zamknięte 8 sierpnia 2022 przez maxkolanko1998
Może się to wydać trywialne z mojej strony ale jestem początkujący jeśli idzie o informatyke. Mianowicie zastanawiam się nad interpretacją definicji słowa komputer. Wiem że można powiedzieć że jest to urządzenie, które służy do przetwarzania danych. Ja bym natomiast chciał nieco rozszerzyć tą definicje o to że jest to urządzenie, które zamienia dane wejściowe na kod binarny z wykorzystaniem odpowiednich instrukcji, a następnie trafiają do procesora gdzie są przetwarzane w odpowiedni sposób z wykorzystaniem instrukcji zaszytych w procesorze. Głównie chciałbym się odnieść w tej definicji do zamiany danych wejściowych na kod binarny z wykorzystaniem odpowiednich instrukcji. Chciałbym wiedzieć czy zanim procesor zacznie przetwarzać informacje ma miejsce właśnie zamiana danych wejściowych na kod binarny, jakie operacje są za to odpowiedzialne, oraz gdzie ewentualnie ma to miejsce?
komentarz zamknięcia: Uzyskałem konkretną odpowiedź
komentarz 7 sierpnia 2022 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)
Za  dużo detali technicznych. Lepsza jest definicja komputera jako "czarnej skrzynki".  Definiujemy co robi a nie jak to robi. Istniały komputery działające w systemach innych niż binarny.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 7 sierpnia 2022 przez tangarr Mędrzec (154,780 p.)
wybrane 8 sierpnia 2022 przez maxkolanko1998
 
Najlepsza
Podczas uruchamiania programu nie ma żadnego procesu przetwarzania danych na kod binarny. Program komputerowy to zestaw instrukcji zrozumiałych dla komputera.
Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak działa komputer to musisz zrozumieć podstawy elektroniki. Na stronie https://nandgame.com/ możesz przejść drogę od tranzystora do procesora.
+1 głos
odpowiedź 7 sierpnia 2022 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

czy zanim procesor zacznie przetwarzać informacje ma miejsce właśnie zamiana danych wejściowych na kod binarny, jakie operacje są za to odpowiedzialne, oraz gdzie ewentualnie ma to miejsce?

Nie. Procesor od razu czyta "kod binarny" z instrukcjami. Nie ma (tzn: nie musi być) żadnego "zamieniania danych" na tym komputerze.

A ogólnie to...

Wiem że można powiedzieć że jest to urządzenie, które służy do przetwarzania danych

Wikipedia ma raczej niezłą definicję zamiast tej :P

https://en.wikipedia.org/wiki/Computer

 

0 głosów
odpowiedź 8 sierpnia 2022 przez maxkolanko1998 Gaduła (3,230 p.)
Dzięki za pomoc.

Podobne pytania

+5 głosów
5 odpowiedzi 1,082 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 52 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 121 wizyt
pytanie zadane 27 lipca 2020 w Sprzęt komputerowy przez pirat2991 Nowicjusz (120 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...