• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

domowa infrastruktura sieciowa

0 głosów
32 wizyt
pytanie zadane 2 dni temu w Sieci komputerowe, internet przez Slide Nowicjusz (140 p.)

Cześć, 

Jestem na etapie wyboru sprzętu sieciowego do nowego domu i chciałbym się upewnić czy go dobrze dobrałem. Sprzęt będzie użytkowany w domu jednorodzinnym (parter 70m2 oraz piętro 70m2). W całym domu jest łącznie 23 gniazdek sieciowych rozmieszczonych w różnych pomieszczeniach

Provider daje ze swojej strony już gotowy kabel rj45 (daje wraz z konwerterem sygnału na skrętke), tak więc chciałbym nim wejść do routera TP-Link Archer AX73.

Router będzie w garażu ustawiony na szafie dystrybucyjnej WF01-6612-00B  (nie bezpośrednio w niej żeby nie osłabiać sygnału WI-FI)  i z niego będzie kabel do switcha już zamontowanego w szafie TL-SL2428P. Ze switcha pójdą patchcordy do patchpanela  PPS6-1024-B. Dodatkowo chciałbym potem po POE na piętrze dołożyć Access pointa  - w pokoju po skosie względem garażu który będzie pracował w trybie mesh NWA50AX-EU0102F. 

W przyszłości do switcha  pewnie będe chciał dołożyć jakiegoś małego NASa oraz może jakieś kamerki po poe.

Moje pytanie czy router na parterze wraz z AP na piętrze w miarę pokryje całym dom siecią WI-FI oraz czy sprzęt będzie ze sobą współgrał. Może ktoś widzi na pierwszy rzut oka, coś co mogłem przeoczyć jako że jest to mój pierwszy dobór sprzętów sieciowych i samodzielne budowanie domowej sieci LAN

Wykaz sprzętu wraz z linkami do specyfikacji

Pozdrawiam

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

+2 głosów
0 odpowiedzi 75 wizyt
pytanie zadane 3 kwietnia 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Gilit Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 207 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 152 wizyt
pytanie zadane 29 sierpnia 2018 w Sieci komputerowe, internet przez janek89 Nowicjusz (120 p.)

88,663 zapytań

137,272 odpowiedzi

306,603 komentarzy

58,864 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Sklep oferujący ćwiczenia JavaScript, PHP, rozmowy rekrutacyjne dla programistów i inne materiały

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...