• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laptop dla pracy dla grafika + gry

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
429 wizyt
pytanie zadane 4 sierpnia 2022 w Sprzęt komputerowy przez matizuu Obywatel (1,100 p.)
Potrzebuje laptopa do pracy dla grafika. (To ma być prezent na 18-stkę)

Programy które wiem, że używa:

- Adobe Illustrator, Photoshop, Indesign

- MediBang

- Clip Studio Paint

Modelowania i 3D dopiero się uczy i w tej działce używa głównie blendera.

Laptop musi ogarniać też z grami. głównie gra w "Genshin Impact"

Kwota jaką chciałem na to przeznaczyć to 5500 zł.

Podstawowe pytanie, to czy za tę kwotę dostanę dobry sprzęt, na którym będzie mogła pracować i się uczyć przez najbliższe lata?

Wszystkie propozycje mile widziane.
komentarz 4 sierpnia 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
komentarz 4 sierpnia 2022 przez matizuu Obywatel (1,100 p.)
Akurat w przypadku sprzętu nie masz co wysyłać poprzednich wątków, bo w tym temacie jest on nic nie wart, zbyt szybko sprzęt i wymagania się zmieniają. (Dlatego lupka w tym temacie jest mało użyteczna)

 

A wklejanie w komentarzu linków do niezwiązanych wątków, nie wiem po co.
1
komentarz 6 sierpnia 2022 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)

@matizuu, Jak dla grafika to możesz się zainteresować laptopami z matrycą OLED. Asus wypuścił sporo laptopów tego rodzaju. Sam takiego mam od 3 misięcy i mogę polecić. Minus taki, że matryca OLED zazwyczaj jest błyszcząca, więc jeżeli ma zamiar pracować na słońcu to odpada.

komentarz 6 sierpnia 2022 przez matizuu Obywatel (1,100 p.)
@jankustosz1 a mogę dopytać, jaki model Ty posiadasz?
1
komentarz 6 sierpnia 2022 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Ja mam ASUS Vivobook Pro 15. Są w różnych konfiguracjach, zazwyczaj mają kartę NVIDIA GeForce RTX 3050, więc z grami sobie poradzą. Zaaskakujaco długo też trzyma bateria, jest bardzo pojemna - u mnie to 63Wh.

Jeżeli chodzi o minusy to linuxy sobie nie za bardzo jeszcze radzą z nowym sprzętem i musiałem się bardzo natrudzić żeby mi dźwięk działał na linuksie. Dodatkowo w moim odczuciu się grzeje, może nie bardzo, ale jest to wyczuwalne i trochę mnie irytuje jak leżę w łóżku i mam go na kolanach, poprzedni miałem zawsze chłodny.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 5 sierpnia 2022 przez neo1020 Dyskutant (8,430 p.)
komentarz 6 sierpnia 2022 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Bardzo nie polecam msi, nie wiem czy coś się zmieniło, ale około 7 lat temu za 4k kupiłem to po 2 latach zawiasy się złamały. Był to bardzo popularny problem z tego co czytałem.

Nie wiem czy coś się od tego czasu zmieniło, ale konstrukcja na oko wygląda identycznie.
+1 głos
odpowiedź 8 sierpnia 2022 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)

Zdecydowanie w tej cenie Lenovo Legion 5-15 i5-11400H/16GB/512/Win11 RTX3060 165Hz

Ewentualnie z słabszą kartą graficzną dość dużo słabszą choć wydajniejszym procesorem

Lenovo Legion 5-15 i7-11800H/16GB/512 RTX3050 165Hz

Ranking laptopów -> https://techlords.pl/polecane-laptopy/

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 416 wizyt
pytanie zadane 9 sierpnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez PoetaKodu Stary wyjadacz (10,990 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 532 wizyt
pytanie zadane 25 sierpnia 2021 w Sprzęt komputerowy przez icytower Bywalec (2,110 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 192 wizyt
pytanie zadane 20 października 2020 w Sprzęt komputerowy przez Michał Podolski 1 Nowicjusz (120 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...