• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Od studenta do C++/game Developera

Object Storage Arubacloud
+1 głos
168 wizyt
pytanie zadane 4 sierpnia 2022 w C i C++ przez Lok Nowicjusz (220 p.)
Cześć (krótko o mnie żeby złapać kontekst), jestem na ostatnim roku studiów na kierunku niezwiązanym z informatyką. Gdzieś po drodze okazało się, że jednak chciałbym pracować z kodem, a najlepiej czuję się z C++. Po skończeniu studiów rozważam pójście zaocznie na informatykę. W wolnym czasie (szczególnie teraz w wakacje po kilka godzin dziennie) uczę się C++ z Opus Magnum, rozwiązuję zadanka na ProjectEuler oraz wymyślam swoje.

Patrzyłem na oferty pracy oraz to co mnie interesuje i wybrałem 2 pozycje: game developer oraz szerzej C++ developer. Staram się uczyć pod kątem tego co jest wymagane na stanowiska juniorskie.

Tutaj pojawia się moje pytanie. Czy jest na forum ktoś z branży gamedev/pracuje na powyższych stanowiskach i miałby czas oraz chęć chwilę luźno pogadać/popisać? Doradzić na co zwrócić uwagę i odpowiedzieć na kilka pytań. Zależy mi na bezpośrednim kontakcie z osobą, która przeszła już tę drogę, którą mam przed sobą + chciałbym uniknąć sytuacji gdzie w tym wątku "eksperci", którzy zajmują się czymś innym dają same swoje złote rady, z których niewiele wynika.
komentarz 4 sierpnia 2022 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)
ja jako "EKSPERT" Javy dam CI rade- abyś wszedł na discord tego forum i tam również zadał pytanie/lub poszukał kogoś w dziale c++ oraz ogólnie, tym bardziej że to kanał przeznaczony do rozmów :)
komentarz 6 sierpnia 2022 przez nanautzin Obywatel (1,510 p.)
Nie jestem żadnym ekspertem, zacząłem moja pierwszą prace jako c++ deweloper (przy grach 2d) 3 miesiące temu, jestem samoukiem, nie skończyłem żadnych studiów. Jak masz ochotę to mogę odpowiedzieć na twoje pytania, jak coś to pisz.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 1,041 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2016 w Java przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
+29 głosów
5 odpowiedzi 2,125 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...