• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rode NT1 nie nagrywa dźwięku po podłączeniu do komputera

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
554 wizyt
pytanie zadane 3 sierpnia 2022 w Sprzęt komputerowy przez domelcio Użytkownik (960 p.)
Tak jak w temacie posiadam mikrofon Rode NT1 jest on podłączony do interfejsu Rode-AI1 za pomocą kabla xlr, do interfejsu podpięte mam również słuchawki wtyczką [ SSQ HA1 - PRZEJŚCIÓWKA JACK STEREO 3,5MM - JACK STEREO 6,3MM]a całość podłączona jest przez usb do komputera. W zakładce dźwięku w windowsie (11) ustawiłem zarówno nagrywanie jak i odtwarzanie na linie RODE AI-1 i w tym miejscu zaczyna się mój problem, mikrofon nie reaguje mówiąc kolokwialnie po prostu nie działa. Co ciekawe jednak uruchamiając podsłuch bezpośrednio na interfejsie mikrofon zbiera dźwięk jednak tak jakby nie chce go przesłać do mojego komputera. Gdy robiłem "Rozwiąż typowe problemy z dźwiękiem" to działało ale wtedy ja nie słyszałem nic w systemie. Więc ponownie ale zrobiłem to samo ze słuchawkami. I teraz mam dźwięk ale nie słychać mnie. Da się naprawić czy nie? Gwarancję jeszcze mam.
komentarz 4 sierpnia 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Do ustawień dźwięku w systemie zaglądałeś? Jak to tam wygląda?
komentarz 4 sierpnia 2022 przez domelcio Użytkownik (960 p.)
Tak, wszystko jest dobrze. Teraz jak włączyłem kompa to znowu komputer przechwycił dźwięk, ale głosu już nie słyszałem a po chwili głos powrócił a mnie było przestać słychać.
komentarz 4 sierpnia 2022 przez domelcio Użytkownik (960 p.)
Teraz zauważyłem jak odpinam USB od komputera i wkładam ponownie to mnie słychać, ale dźwięku nadal brak.
komentarz 4 sierpnia 2022 przez domelcio Użytkownik (960 p.)
Jak podłączyłem słuchawki pod inne mikro to wszystko działa mam dźwięk i słychać mnie. W taki razie coś jest nie tak albo z interfejsem AI+1 lub ze wtyczką, ale to dziwne bo dwa dni temu jeszcze git działało.
komentarz 5 sierpnia 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Jak podłączyłem słuchawki pod inne mikro to wszystko działa

Chyba czegoś nie rozumiem. Co mają słuchawki do "mikro" (jak rozumiem, chodzi o  mikrofon) i o co chodzi z tym podłączaniem jednego do drugiego?

Tak, wszystko jest dobrze.

W zakładce Recording wskaźnik reaguje na dźwięk z mikrofonu?

Na czym to testujesz? Jakiś program typu DAW, czy coś innego?

komentarz 9 sierpnia 2022 przez domelcio Użytkownik (960 p.)
Ja po prostu zrobię format komputera i zobaczę czy zadziałają bo szczerze to jest tak skomplikowany problem, że ja już sam głupieje. Podłączam słuchawki mikrofon przestaje działać, odłączam słuchawki mikrofon działa. A czasami gdy mam podłączone słuchawki to nic nie słyszę a mikrofon działa i inni mnie słyszą. A to raczej nie jest temat na forum bo sam nie wiem jak mam to wytłumaczyć. Mam nadzieje, że format przynajmniej pomoże a jak nie to przejdę się do serwisu z mikrofonem i komputerem.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 140 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 5,879 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 430 wizyt
pytanie zadane 10 lutego 2022 w Sprzęt komputerowy przez niezalogowany

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...