• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Instalowanie Linux Ubuntu na specjalnie wydzielonej partycji

Object Storage Arubacloud
0 głosów
264 wizyt
pytanie zadane 3 sierpnia 2022 w Systemy operacyjne, programy przez Author[] Gaduła (3,130 p.)
Mam komputer z Windowsem 11 (OEM). Dysk podzieliłem na trzy partycje (kolejność zgodna z faktyczną alokacją):

- partycja C: - Windows

-partycja B (ok 120GB): - tutaj chciałbym zainstalować linuxa

-partycja D: - Dane

 

Niestety nigdzie nie mogę znaleźć informacji w jaki sposób zainstalować Ubuntu na partycji B:.

 

PS. Nie chodzi mi o to ażeby partycja z linuxem koniecznie miała literkę B ;). Chciałby po prostu ażeby miejsce przez nią zajmowane zajął Ubuntu. Najlepiej bez ręcznego przydzielania pamięci (ze względu na możliwe późniejsze komplikacje przy ponownym włączaniu BitLockera i konfiguracji Dislockera).
komentarz 3 sierpnia 2022 przez neo1020 Dyskutant (8,430 p.)
komentarz 3 sierpnia 2022 przez Author[] Gaduła (3,130 p.)
Nie do końca o to mi chodziło. Podczas instalacji gdy wybiorę równoległe działanie systemów, ubuntu utnie dysk C:, stworzy swoje partycje i tyle. Nie mam przy tym kontroli nad pamięcią (chcę ażeby ubuntu zajmowało mniej). Jednocześnie wyczytałem że ręczne tworzenie partycji sprawia że później dislocker nie działa tak jak trzeba.
komentarz 10 sierpnia 2022 przez Jan Zakrzewski Początkujący (480 p.)
Piszesz `bez ręcznego przydzielania pamięci`. Czy to znaczy, że chciałbyś dać instalatorowi jakiś kawałek dysku, który on ma samemu ogarnąć? Mógłbyś wyjaśnić dokładniej, o co Ci chodzi?
komentarz 10 sierpnia 2022 przez Author[] Gaduła (3,130 p.)
Znalazłem rozwiązanie podczas instalacji. Zlikwidowałem partycje B a wolne miejsce dodałem do C. W instalatorze Ubuntu wybrałem install alongside with windows i wydzieliłem wówczas tyle miejsca co miała partycja B. Dalej z górki. Co ciekawe (pisze to dla innych mających podobny problem) instalator Ubuntu domyślnie ustawia poziom na bezpieczny (maksymalna ilość miejsca jaka windows pozwala wydzielić z partycji systemowej). Dziękuję za pomoc, instalacja okazała się dużo prostsza niż myślałem.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 269 wizyt
pytanie zadane 14 marca 2023 w Systemy operacyjne, programy przez Iei Obywatel (1,950 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 516 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 328 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,537 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...