• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Instalowanie Linux Ubuntu na specjalnie wydzielonej partycji

0 głosów
50 wizyt
pytanie zadane 4 dni temu w Systemy operacyjne, programy przez Author[] Bywalec (2,950 p.)
Mam komputer z Windowsem 11 (OEM). Dysk podzieliłem na trzy partycje (kolejność zgodna z faktyczną alokacją):

- partycja C: - Windows

-partycja B (ok 120GB): - tutaj chciałbym zainstalować linuxa

-partycja D: - Dane

Niestety nigdzie nie mogę znaleźć informacji w jaki sposób zainstalować Ubuntu na partycji B:.

PS. Nie chodzi mi o to ażeby partycja z linuxem koniecznie miała literkę B ;). Chciałby po prostu ażeby miejsce przez nią zajmowane zajął Ubuntu. Najlepiej bez ręcznego przydzielania pamięci (ze względu na możliwe późniejsze komplikacje przy ponownym włączaniu BitLockera i konfiguracji Dislockera).
komentarz 4 dni temu przez neo1020 Gaduła (3,820 p.)
komentarz 4 dni temu przez Author[] Bywalec (2,950 p.)
Nie do końca o to mi chodziło. Podczas instalacji gdy wybiorę równoległe działanie systemów, ubuntu utnie dysk C:, stworzy swoje partycje i tyle. Nie mam przy tym kontroli nad pamięcią (chcę ażeby ubuntu zajmowało mniej). Jednocześnie wyczytałem że ręczne tworzenie partycji sprawia że później dislocker nie działa tak jak trzeba.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 159 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 213 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 705 wizyt

88,662 zapytań

137,270 odpowiedzi

306,599 komentarzy

58,863 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Sklep oferujący ćwiczenia JavaScript, PHP, rozmowy rekrutacyjne dla programistów i inne materiały

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...