• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czas na naukę do matury, plan nauki

Object Storage Arubacloud
0 głosów
314 wizyt
pytanie zadane 2 sierpnia 2022 w Offtop przez qwert 100 Obywatel (1,250 p.)
Siema

Mam maturkę w tym roku i ostatnio zacząłem pomału przechodzić z trybu wakacyjnego na szkolny. Myślę trochę ostatnio o tej maturce, jak ją rozplanować oraz ile czasu przeznaczać na stricte naukę do matury a ile na to co w szkole. Chce zaznaczyć że jestem średnim licealistą z korkami po szkole, a czas jaki mogę przeznaczyć na naukę po szkole to 4h(no odejmując 40-30min na jakąś kolacje miedzy nauką to 3h i 20-30 min). Szukam sposobu, techniki, jakiejś inspiracji bo nie mam pojęcia jak zmieścić chęć robienia zadań samemu i jakiś zadań z lekcji(bo znając moich nauczycieli to zadadzą ich jak zawsze dużo). Jeżeli ktoś ma pomysł lub jakiś własny sposób aby zrobić dużo w krótkim czasie to będę wdzięczny.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 3 sierpnia 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,590 p.)

sposób aby zrobić dużo w krótkim czasie to będę wdzięczny.

jak znajdziesz, to daj znać. 
PS: nie pytać co robić, tylko robić... po prostu podzielić sobie tydzień tematy i powoli weekendowo zacząc, czy w ciągu dnia na dany zakres poświęcić małymi krokami godzinne, czasami 30 minut ale solidne, bez trigerów w postaci telefonów itp do około.  

Nie wiem jaki plan jest na mature: ale przeanalizowałbym tematy trudne dla Ciebie i rozpracował je metodą POMODORO.
Też nie wszystko na raz, bo to nie metoda. 

+1 głos
odpowiedź 3 sierpnia 2022 przez pasjonat_algorytmiki Pasjonat (19,540 p.)
Musisz mieć świadomość, że nie ma "myczków", "triczków" itp. Jak zrobić coś szybko, łatwo i najlepiej bez zmęczenia. Proces nauki czegokolwiek to poprostu robienie tego przez długi okres czasu.

Oczywiście dobrze dobrany plan działania, materiał to konieczność owocnej nauki, ale samo kupno książki/kursu itp. Nie spowoduje progresu.

Nie znam się na maturze, ale możesz poszukać jakiś kursów przygotowujących do matury.

Wiem że na maturze jest też napewno trochę algorytmiki, więc mogę polecić  książki:

- "Zaprzyjaźnij się z algorytmami"- Jacek Tomasiewicz

- "Algorytmy Ilustrowany Przewodnik"

- Oboz naukowy ILOCAMP zbiór zadań

- Oboz algorytmiczny proserwy zbiór zadań (za darmo można pobrać z oficjalnej strony pdf. )

- platforma szkopuł(wieleee zadan )

I teraz tak: dwie ostatnie książki, zbiory, to super książki od podstaw i nie tylko. Znajdziesz w nich problemu od najłatwiejszych np. Narysuj coś za pomoca 2 pętli do skomplikowanych algorytmów z omówieniami zadań. Ilustrowany przewodnik to rysunkowe wprowadzenie do algorytmów bez zadan(więc musisz też robić zadanie z innych) a zaprzyajanzij się z algorytmami to zbiór zadań od podstaw, ale ostrzegam omówienia są beznadziejne. Ale same zadania warto zrobić. Możesz zadać tu pytania na forum to może ktoś Ci pomoże.

Musisz poprostu bardzo duzo ćwiczyć. Rok to dużo czasu ale zacznij od razu. Nie odkładaj tego na później np. Od jutra, od jutra, od przyszłego Tygodnia itd. Tylko codziennie w miarę możliwości i czasu.

Myślę że bardzo ważne będzie też, żeby ROZSĄDNIE równomiernie rozplanować sobie naukę i uczyć się KAŻDEGO ZAGADNIENIA. W sensie np nie tylko Excel bo to lubię robić tylko wszystko. Popatrz też na to za jakie zadania jest ile pkt.

Przerób wiele, wiele, wiele matur wstecz.

I NA KONIEC MYSLE, ZE NAJWAŻNIEJSZE - TO FORUM. Jak masz z czymś problem to zadawaj pytania, z pokorom, szacunkiem dokładnie opisz problem, dyskutuj z rozwiązującymi, a jak będziesz wiedział jak odpowiedzieć na jakieś pytanie innej osoby to sam odpowiadaj. Znajdziesz tu wiele wspaniałych osób które Ci pomogą.
komentarz 3 sierpnia 2022 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Co Ty wogóle piszesz. Na maturze nie ma żadnych algorytmów. Jest jedno zadanie na excela, jedno na accessa i jedno z programowania, ale to trzecie jest bardzo proste, wystarczy tylko znać składnię języka.

CKE ma na oficjalnej stronie zbiór zadań przygotowujących do matury z informatyki, jest ich bardzo dużo, ale jak się je przerobi to wynik 90+% gwarantowany, bo wszystkie te zadania są schematyczne.

Pierwsze zobacz sobie jakie są wymagania na twoje studia. Prawdopodobnie najważniejsza będzie matematyka.
komentarz 4 sierpnia 2022 przez pasjonat_algorytmiki Pasjonat (19,540 p.)
Tak jak napisałem nie znam się szczegółowo na maturze, z tego co kiedyś patrzyłem, to wydawało mi się, że jest tam kilka zadań z algorytmów. Ale jeśli masz rację, to wydaje mi się że rozwiązywanie zadań jest i tak dobra praktyką, żeby przećwiczyć sobie pętle, tablice itd.

Ale oczywiście skoro masz zbiór wielu zadań na CKE to lepiej je przerobic najpierw.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 257 wizyt
pytanie zadane 13 października 2023 w Offtop przez it_atari Początkujący (360 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 341 wizyt
pytanie zadane 8 października 2022 w Offtop przez niezalogowany

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,476 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...