• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy ta karta uciągnie taki monitor?

Object Storage Arubacloud
–1 głos
257 wizyt
pytanie zadane 2 sierpnia 2022 w Sprzęt komputerowy przez Igorek Mądrala (6,290 p.)

Cześć, posiadam laptopa Acera, jego najważniejsze podzespoły:

Intel Core i7 8750H, 

GTX 1050 2GB

i 24GB ramu, choć nie wiem, czy to ma znaczenie, bo po prostu zastanawiam się, czy ta karta uciągnie taki monitor:

iyama G-Master G2770HSU Red Eagle

i też, ponieważ nadal zastanawiam się nad 24" i 27" i czy ta przekątna ma duże znaczenie pod względem obciążenia dla karty? Jeśli tak to czy uciągnie 27, czy muszę 24  

Aktualnie moje GPU uciąga mi wbudowany wyświetlacz wraz ze starym małym monitorem, nawet nie wiem, jaki to, gdyż to jakiś typowy gruz ze strychu i na razie akurat karta graficzna nie ma problemów z temperaturą.

I czy też ktoś poleca jakieś monitory +- 1000zł?

komentarz 2 sierpnia 2022 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)
Przekątna ekranu nie ma znaczenia dla karty - liczy się rozdzielczość i częstotliwość odświeżania, bo od tego zależy ile musi pójść pamięci i jak szybko przesyłanej.

Podany monitor to zwykłe już dzisiaj FullHD, nie powinno być problemu.
komentarz 2 sierpnia 2022 przez Apled Dyskutant (9,520 p.)
Tak jak @Oscar mówi - udźwignąć, udźwignie. Ale podany monitor ma aż 165Hz, gdzie przy takim GPU nie ma możliwości w pełni go utylizować. Jeżeli planujesz takie rozwiązanie jako tymczasowe to w porządku. W innym wypadku szkoda pieniędzy.
komentarz 2 sierpnia 2022 przez Igorek Mądrala (6,290 p.)

Dzięki za pomoc, jeśli chodzi o odświeżanie to, wiem, że jak na laptopa jest ich dużo, ale ja nie zamierzam wymieniać monitora, dopóki się nie zepsuje. A i tak głównie gram w csa czy jakieś takie proste gierki gdzie z 200 fps mam stabilnych.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 2 sierpnia 2022 przez MacieKap Bywalec (2,400 p.)
Uciągnie, mam gtx1050 i monitor msi optix mag271c, 27 caki 144hz odświeżanie i fullhd i działa, ale do kart od

zielonych(nvidia) proponowałbym coś z vsync.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 142 wizyt
pytanie zadane 1 stycznia 2019 w Sprzęt komputerowy przez Młody Piotrek Nowicjusz (220 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 245 wizyt
pytanie zadane 1 sierpnia 2017 w Grafika i multimedia przez miastowy1 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 467 wizyt
pytanie zadane 19 września 2018 w Sprzęt komputerowy przez Marfarzar Bywalec (2,810 p.)

92,550 zapytań

141,392 odpowiedzi

319,519 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...