• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Doprowadzenie światłowodu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
208 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2022 w Sieci komputerowe, internet przez Ventus Użytkownik (740 p.)
Witam w mojej okolicy niedługo będą uruchamiać światłowód , do którego chciałbym się podłączyć. Problem jest w tym, że od słupa przy którym jest światłowód do domu mam aż 70 metrów gdyż są po przeciwnych stronach działki. Jak technicy z UPC mogą chcieć go poprowadzić, jakie są sposoby na to (pod ziemią, po innych budynkach? )? Ile takie coś może kosztować? Na stronie UPC jest napisane, że podłączenie jest za 0zł ale nie sądzę, że na taką odległość. Oczywiście skontaktuję się również z biurem obsługi klienta by dowiedzieć się u źródła aczkolwiek chciałbym mieć już jakaś wiedzę na ten temat. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
komentarz 31 lipca 2022 przez PramatycznyJunior Początkujący (420 p.)
niepoprowadza go, więc jeśli w danej lokalizacji- budynku nie ma instalacji, nie będziesz mógł z tego korzystać, bo oni muszą mieć też pozwolenie na instalacje tego a nie samo przenoszenie kabla.
Swoją drogą to musi iść np. miejską siecią np kanałami etc, na to też trzeba zgodę, wiec jakby do czegoś takiego doszło to myślę kilka tyś byś zapłacił

A i UCP musi to praktykować, np ORANGE nie praktykuje i u nich nie zrobisz tego.
komentarz 31 lipca 2022 przez Ventus Użytkownik (740 p.)
Sprawa wygląda tak, że mam puszczony już kawałek światłowodu pod płotem od słupa tylko, że w planach był ujęty stary dom, który jest po prostu bliżej. To wszystko działoby się na mojej działce więc nie wiem jak to z tymi pozwoleniami itp. Gdy jakiś czas temu była u mnie przedstawicielka od UPC mówiła, że raczej dadzą radę to zrobić tylko się śpieszyłem i wypadło mi z głowy aby zapytać jakby to wyglądało i jak z kosztami.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 325 wizyt
pytanie zadane 19 maja 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Mavimix Dyskutant (8,390 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 464 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 47 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...