• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

facebook debugger - URL returned a bad HTTP response code. 403

0 głosów
71 wizyt
pytanie zadane 31 lipca w HTML i CSS przez Vouriel Nowicjusz (200 p.)

Cześć,

tworzę stronę rodzinnego biznesu. Adres to Nowosielscy.pl, stronka stoi na AZ.pl. Stronę zacząłem pisać już parę lat temu, obecnie do niej wracam, bo chce ją w końcu skończyć, aby móc z czystym sumieniem zająć się kolejnymi projektami. Około miesiąc temu, wgrałem certyfikat SSL. Również prowadzę facebooka pod tą samą nazwą i ostatnio zauważyłem, że podczas linkowania nie wyświetla się żadna miniaturka, czy też logo tylko po prostu tam gdzie powinno być logo jest napisany zwykłą czcionką adres strony. Wygląda to średnio, a jak wiem obecnie wszyscy przywiązują uwagę do detali, dlatego chciałem zrobić wszystko tak jak należy. Znalazłem, informację, że potrzebuję tagów "OG:" którymi posługują się social media. W sekcji header powstawiałem odpowiednie znaczniki, jednak w debuggerze facebookowym , wyświetlił mi się błąd braku certyfikatu CA. Znalazłem informację, że prawdopodobnie nie zainstalowałem certyfikatu pośredniego, więc to zrobiłem. Wtedy narzędzie facebooka, zaakceptowało ten stan rzeczy, ale pojawił się kolejny błąd. "Bad Response Code: URL returned a bad HTTP response code. 403". Błąd 403 mówi, że dostęp do danej strony jest zablokowany, jednak jest to właściwie wizytówka, na której nie ma żadnych haseł, czy też w ogóle możliwości logowania. W angielskiej części internetu nie znalazłem rozwiązania, poza zwróceniem się do hostingu, do którego już napisałem, ale być może ktoś z Was będzie w stanie mnie nakierować, co należałoby zrobić, aby rozwiązać ten problem. Być może tylko on stoi na przeszkodzie, żeby linkowanie na facebooku mojej strony było takie jakie być powinno. Schludne, ładne i czytelne.

Czy problem leży gdzieś w certyfikatach, i należy coś w nich dopisać? Coś usunąć? Kompletnie tego nie ogarniam, a nie chciałbym czegoś zepsuć.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 5 dni temu przez Vouriel Nowicjusz (200 p.)

Dzięki wsparciu klienta hostingu udało się ogarnąć temat :) Pomogło wyłączenie ochrony przed hotlinkowaniem, aby to zrobić trzeba było w przypadku Az.pl wejść przez stary panel klienta, ew. obsługa klienta też może to zrobić bez problemu. Kolejnym krokiem było wprowadzenie do pliku HTACCESS reguł związanych z modsecurity. Tutaj chyba ktoś miał podobny problem. W każdym razie obecnie linkowanie strony na social mediach działa tak jak powinno. Mam nadzieję, że moja odpowiedź na własne pytanie komuś się przyda :) Ja niestety tego sam nie zrobiłem, ale być może kolejna osoba na tych doświadczeniach sama wpisze odpowiednie reguły w swoich plikach :)

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 1,961 wizyt
pytanie zadane 8 grudnia 2015 w C i C++ przez niezalogowany
0 głosów
0 odpowiedzi 485 wizyt
pytanie zadane 5 września 2018 w HTML i CSS przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 67 wizyt
pytanie zadane 29 czerwca 2021 w Hostingi, domeny, usługi przez użytkownik komputera Nowicjusz (160 p.)

88,663 zapytań

137,272 odpowiedzi

306,604 komentarzy

58,864 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Sklep oferujący ćwiczenia JavaScript, PHP, rozmowy rekrutacyjne dla programistów i inne materiały

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...