• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

facebook debugger - URL returned a bad HTTP response code. 403

Object Storage Arubacloud
0 głosów
361 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2022 w HTML i CSS przez Vouriel Nowicjusz (200 p.)

Cześć,

tworzę stronę rodzinnego biznesu. Adres to Nowosielscy.pl, stronka stoi na AZ.pl. Stronę zacząłem pisać już parę lat temu, obecnie do niej wracam, bo chce ją w końcu skończyć, aby móc z czystym sumieniem zająć się kolejnymi projektami. Około miesiąc temu, wgrałem certyfikat SSL. Również prowadzę facebooka pod tą samą nazwą i ostatnio zauważyłem, że podczas linkowania nie wyświetla się żadna miniaturka, czy też logo tylko po prostu tam gdzie powinno być logo jest napisany zwykłą czcionką adres strony. Wygląda to średnio, a jak wiem obecnie wszyscy przywiązują uwagę do detali, dlatego chciałem zrobić wszystko tak jak należy. Znalazłem, informację, że potrzebuję tagów "OG:" którymi posługują się social media. W sekcji header powstawiałem odpowiednie znaczniki, jednak w debuggerze facebookowym , wyświetlił mi się błąd braku certyfikatu CA. Znalazłem informację, że prawdopodobnie nie zainstalowałem certyfikatu pośredniego, więc to zrobiłem. Wtedy narzędzie facebooka, zaakceptowało ten stan rzeczy, ale pojawił się kolejny błąd. "Bad Response Code: URL returned a bad HTTP response code. 403". Błąd 403 mówi, że dostęp do danej strony jest zablokowany, jednak jest to właściwie wizytówka, na której nie ma żadnych haseł, czy też w ogóle możliwości logowania. W angielskiej części internetu nie znalazłem rozwiązania, poza zwróceniem się do hostingu, do którego już napisałem, ale być może ktoś z Was będzie w stanie mnie nakierować, co należałoby zrobić, aby rozwiązać ten problem. Być może tylko on stoi na przeszkodzie, żeby linkowanie na facebooku mojej strony było takie jakie być powinno. Schludne, ładne i czytelne.

Czy problem leży gdzieś w certyfikatach, i należy coś w nich dopisać? Coś usunąć? Kompletnie tego nie ogarniam, a nie chciałbym czegoś zepsuć.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 2 sierpnia 2022 przez Vouriel Nowicjusz (200 p.)

Dzięki wsparciu klienta hostingu udało się ogarnąć temat :) Pomogło wyłączenie ochrony przed hotlinkowaniem, aby to zrobić trzeba było w przypadku Az.pl wejść przez stary panel klienta, ew. obsługa klienta też może to zrobić bez problemu. Kolejnym krokiem było wprowadzenie do pliku HTACCESS reguł związanych z modsecurity. Tutaj chyba ktoś miał podobny problem. W każdym razie obecnie linkowanie strony na social mediach działa tak jak powinno. Mam nadzieję, że moja odpowiedź na własne pytanie komuś się przyda :) Ja niestety tego sam nie zrobiłem, ale być może kolejna osoba na tych doświadczeniach sama wpisze odpowiednie reguły w swoich plikach :)

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 2,436 wizyt
pytanie zadane 8 grudnia 2015 w C i C++ przez niezalogowany
0 głosów
0 odpowiedzi 527 wizyt
pytanie zadane 5 września 2018 w HTML i CSS przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 106 wizyt
pytanie zadane 29 czerwca 2021 w Hostingi, domeny, usługi przez użytkownik komputera Nowicjusz (160 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,644 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...