• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

SEO, dodanie mapy witryny błąd http

Object Storage Arubacloud
0 głosów
128 wizyt
pytanie zadane 29 lipca 2022 w Sieci komputerowe, internet przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)

Dzień dobry mistrzowie nasi mentorzy Arkadiusz Waluk, oczywiście też niezastąpiony Tomasz Comandeer. 
Z radością przyjmę waszą pomoc, zarówno orłów jak i pisklaków w branży, bo może ktoś w dziedzinie SEO spotkał się z tym błędem, który rubasznie przedstawiam w zrzucie z ekranu. Martwi mnie to, bo mapę witryny robiłem na około 10 generatorach i wszędzie ten błąd. Witryna w Google wpisując site:www.str.pl, jej nie ma. Bo zakładam, że występuje ten błąd -->
ps. będę wdzięczny za każdą odpowiedź. Google też przeszukiwałem natomiast rozwiązania jakie są na oficjalnej i innych stronach, nie rozwiązują problemu. 
Wyrazy szacunku Piotr!

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 30 lipca 2022 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
O mnie to już się zapomina ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Próbowałeś np.: walidować stronę przez walidator w3? Jest to możliwe? Może Twój serwer blokuje wszystko co zewnętrzne i stara się sprawdzić stronę.

Problem na pierwszy rzut oka wydaje się zdecydowanie bardziej serwerowy. Czy masz dostęp do panelu administracyjnego?
komentarz 30 lipca 2022 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
W życiu, nie śmiał bym zapomnieć, wymieniłem oficjeli, szarej eminencji od tak nie mogłem.

Mam dostęp do wszystkiego oparte o cyberfolks. Może też używasz? Jak nie to czego mam szukać? Obawiam się, bo gdzieś czytałem, że to może być jakiś problem z JavaScript.

Wielkie podziękowanie za sugestię i przypomnienie się!
1
komentarz 30 lipca 2022 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Po pierwsze: sprawdź czy jesteś w stanie pobrać stronę przez curl/wget lub walidator od W3C. Jeżeli tak, to strona jest otwarta na świat. Jeżeli nie - trzeba poszukać w FAQ cyberfolks czy przypadkiem nie mają zabezpieczeń które takie rzeczy robią.
komentarz 30 lipca 2022 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Mam jeszcze prośbę, wyjaśnij mi co to jest curl/wget? Jeśli chodzi o walidator W3C, to po czym poznać, że strony nie ma w sieci?

Nieoceniona pomoc, bo i nowa wiedza wpada!
1
komentarz 30 lipca 2022 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Curl i wget to komendy, które pozwalają na pobranie zawartości strony przez terminal. Jeżeli będzie to możliwe, to serwer raczej nie blokuje dostepu do sitemapy. Analogicznie z walidatorem - jeżeli zadziała, to problem musi leżeć gdzieś indziej. Link do walidatora:https://validator.w3.org/
1
komentarz 1 sierpnia 2022 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)

@radek024, Dziękuję Ci za pomoc, proszę abyś przyjął, potężne wyrazy szacunku. Natomiast problem tkwił w tym, że miałem w pliku .htaccess, dziś zerknąłem na forum, na górze jest przypięty post, o CR, wylosowałem kurs HTML odcinek 3. Szkoda, że nie jak w totolotka bo bym wygrał, mam fartowny początek miesiąca. Ad rem, Mirosław Zelent wspomniał i opisał plik .htaccess w tym odcinku: https://www.youtube.com/watch?v=5y3Qc9Qs6TY . Postanowiłem iść za ciosem i zerknąć na mój na serwerze. Okazało się, że ja chyba eksperymentowałem z nim aż tak, że zepsułem go. Dużo treści zlepek starych danych. Podałem odpowiednie parametry tj. przekierowanie bez www i na https, zapisałem wysłałem na serwer, wbiłem jak do siebie na Google Search Console, dodaję mapę i jak poniżej na zdjęciu. 
Radku zostaniesz zapisany w historii tego forum i nie tylko jako niezwykle pomocny człowiek. Zamknę w klamry słowami Dziękuję Ci!

1
komentarz 2 sierpnia 2022 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Trzymam kciuki za podbijanie pierwszych pozycji w wyszukiwarce :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 286 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2016 w HTML i CSS przez Sprytnykrzys Gaduła (3,900 p.)
+1 głos
6 odpowiedzi 475 wizyt
pytanie zadane 6 sierpnia 2015 w Nasze projekty przez Wartownik Obywatel (1,990 p.)
+2 głosów
3 odpowiedzi 370 wizyt

92,550 zapytań

141,394 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...