• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zadania Młodszy Specjalista ds. IT

Object Storage Arubacloud
0 głosów
367 wizyt
pytanie zadane 26 lipca 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez szaacun Nowicjusz (160 p.)
Cześć,

od poniedziałku zaczynam swoją przygodę z IT, na stanowisku Młodszy Specjalista ds. IT. Zakres obowiązków wiadomo, biezace wsparcie użytkowników itp. stacjonarnie. Mam jeszcze parę dni zeby tą swoją wiedzę odświeżyć, i stąd moje pytanie do osób z branży - z jakimi problemami najczęściej się spotykacie ? Programy pocztowe? Coś z office 365 ? AD, zarządzanie użytkownikami itp. mam ogarnięte bo wiem że to jest wymagane, teraz chodzi mi o konkretne problemy z którymi mierzycie się w swoich firmach :D

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 26 lipca 2022 przez Shun Początkujący (420 p.)

W każdej firmie wygląda to na pewno trochę inaczej co będzie należeć do Twoich zadań.

• Między innymi będziesz tworzyć raporty i klepać w excelu dane komu dałeś sprzęt, co zawierał, etc.
  • Uzupełnianie dostępów w firmie w systemie linuksowym
  • Jakieś dostępy kodów
  • Właśnie pomoc pracownikom nawet w założeniu grupy mailowej czy kalendarza grupowego w Outlooku
  • Możesz również pomagać pracownikom w systemie ERP Optima

Ogólnie nie do wszystkiego jesteś w stanie się przygotować, najważniejsze to umiejętność korzystania z wyszukiwarki jeżeli czegoś nie wiesz, bądź dopytać się starszego kolegi. Na pewno wszystko przyjdzie z czasem, również kolejne obowiązki

+2 głosów
odpowiedź 26 lipca 2022 przez Wiciorny Ekspert (273,630 p.)
z tego co przychodzi mi do głowy co wiem, że robią takie osoby:
- zajmowanie się wydawaniem sprzętu i tym żeby informacje który pracownik miał sprzęt i jaki i też jaki jest gotowy można wydać w sytemie

- uzupełnianie danych o nowych pracownikach w exelach itp. jeśli wymagają wysłania sprzętu

- odbiory i wymiany takich rzeczy, przeinstalowanie systemów na laptopie

- konfigurowanie laptopów, sprzętu aby działał dla wskazanego użytkownika

Formalnie robisz ewidencje zakupów innych ludzi w systemie np właśnie sprzętu, naprawiasz problemy jeśli wystąpią ze sprzętem, np nie działa coś- może trzeba coś wymienić

Głównie praca polega na kontakcie z pracownikami i uzupełnianiem danych w exelu offic itp w zakresie tego żeby stan wydanych rzeczy, stan w ogóle firmowy zgadzał się czy to sprzętowo czy też w związku z tym kto co używa

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 143 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 904 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 133 wizyt

92,753 zapytań

141,671 odpowiedzi

320,385 komentarzy

62,100 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...