• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Problem z CV

Object Storage Arubacloud
0 głosów
469 wizyt
pytanie zadane 25 lipca 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez martinez369 Początkujący (460 p.)
zamknięte 2 sierpnia 2022 przez martinez369

Cześć mam problem z Moim CV otóż składam swoje CV na stanowisko programisty w Javie od wielu miesięcy wysyłam do różnych firm swoje CV i nie dostaje odpowiedzi od tych że firm składałem swoją aplikacje przez pracuj.pl jednynie jakie informacje dostaje to że aplikacja jest otwarta a składam CV już ładne pare miesięcy pierwsze CV wysłałem w marcu powiedzcie mi co jest źle w moim CV i co należy jeszcze poprawić jestem studentem na 3 roku studiów informatycznych moje doświadczenie z programowaniem dotyczy tylko zadań uczelnianych i chciałbym wiedzieć co jeszcze należy dopisać do swojego CV tak żeby pracodawca moje CV uwzględnił 

komentarz zamknięcia: Otrzymałem najlepszą odpowiedź

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 25 lipca 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
wybrane 26 lipca 2022 przez martinez369
 
Najlepsza

Wybacz ale powiem wprost: twoje CV jest totalnie bez użyteczne, niczym się nie wyróżnia na tle tysięcy innych.
Przede wszystkim, umiejętności są po prostu wylistowane bez jakoś uwzględnienia czegokolwiek, opisu siebie...  takjakbyś wypisał to co przeczytałeś gdzieś kiedys.

Przede wszystkim:

  • - jest napisane w języku polskim
  • zainteresowania sa wyżej niż np linki do repozytorium...
  • twoje repozytorium nie ma niczego, nie ma nawet 1 projektu warte uwagi, powinieneś tworzyć jakieś projekty, już które są np wrzucone na serwer, które można zobaczyć, jakaś strona etc. 
  • ludzie aplikujący na Juniorów często mają już nie jedną aplikacje działającą i wdrożoną na serwer więc to podstawa
  • generalnie niczym się nie wyróżniasz, więc studia to w ogóle nie jest nawet istotna informacja dla pracodawcy, wiec też umieszczanie tego na samym początku nie jest okej 

Polecam zapłacić komuś kto pomoże Ci przygotować CV, są specjalni ludzie z HR od tego, dwa   dać sobie czas... poświęcić czas na naukę, rok, możę mniej, na  napisanie aplikacji  wykrozystująćej technologie, bazy danych etc wtedy próbować 

Sam też napisałeś żę 

informatycznych moje doświadczenie z programowaniem dotyczy tylko zadań uczelnianych

z taką wiedzą nie dostaniesz pracy jako Junior, to jest praktycznie brak wiedzy..., musisz potrafić się posługiwać bazą danych, znać podstawowe frameworki javy, rozwiązania etc. napisać aplikacje żeby zachęcić.  Trzeba naprawdę przepracować swoje, żeby się dostać, bo generalnie programowanie to nauka we własnym zakresie więc musisz się uczyć.  

komentarz 25 lipca 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
dodam, że ja jak studiowałem 7 lat temu, to już na 2 roku jak próbowałem zdobyć poraktyki jako Java Devloper Junior, miałem przynajmniej 2 aplikacje, jedną okienkową, drugą strone z praktycznym CRUDEM i bazą danych i tak uważam że to było niewiele, tzn mogłem mieć lepsze projekty, ale też inne czasy były.

Atutem było to że znałem dobrze wzorce projektowe, framework np Spring, kolekcje, operowanie na SQL/MySQL itp, po prostu to wszystko człowiek musi się nauczyć samemu we własnym zakresie
komentarz 25 lipca 2022 przez martinez369 Początkujący (460 p.)

@Wiciorny, Tylko że ja szukam praktyk programistycznych chodzi mi głównie o Jave żeby nabyć doświadczenie w danej firmie do Juniora mi jeszcze jest daleko i tutaj jest pytanie o moje CV czy one się nadaje na praktyki bo na juniora to jest za mało tu się zgodze

komentarz 25 lipca 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
edycja 25 lipca 2022 przez Wiciorny
na praktyki w aktualnym stanie,  rynku to też zdecydowanie.
Znajomość relacyjnych baz danych, SQL,  algorytmów to są rzeczy wymagane
Praktyki w branży programistycznej, są nieopłacane przez uczelnie, stąd też firma musi zapłacić za czas dla programistów, którzy poświecą Tobie czas, dodatkowo sam "ty" jako osoba ich kosztujesz, co powoduje że zdobycie aktualnie praktyk-> to jak zdobywanie stażu, a to jest praktycznie podobne do pozycji Juniora- bez doświadczenia.

Masz wylistowane JavaSE/JaveEE gwarantuje Ci, że 1 pytaniem zweryfikuje czy rozumiesz o czym piszesz, to samo Java 18- nie sądzę że znasz Java 18  sam po 6+ latach pracy nie licząc studiów powiem, że ja jeszcze javy 17 w pełni nie znam, a o 18 to tym bardziej.
Tak samo Java/Spring ...  to tak troszkę za okrągło, spring framework składa się z ponad 4 komponentów przyczym każdy z nich to tak naprawde kolejne 4 i więcej modułów, wątpię że znasz różnice między Servlet/Web/WeBSocet
Znajomość ORM też jest istona i chociażby umiejętność pracy z podstawami Hibernate, albo implementacja JPA-via-Hibernate.

GitHub to repozytorium, znajomość tego to nie jest atut, ani umiejętność. , listowanie Clion przy znajomości C#/C++ w jakim celu? To tylko narzędzie do pracy, to jakby przy umiejętności  szybkiego mieszania dopisać ( łyżką), ale chochlą to już nie pomieszam.

Nie zrozum mnie źle, po prostu mówie Ci szczerze jak twoje CV jest odbierane przez osoby, które mają doświadczenie, też uważam, że jest tak ubogie iż nikt na nie nie patrzy bo - nie przechodzi weryfikacji przez boty i automaty.
komentarz 25 lipca 2022 przez martinez369 Początkujący (460 p.)
,,na praktyki w aktualnym stanie,  rynku to też zdecydowanie" to jest aż tak źle jeśli chodzi o praktyki zawsze tak było czy teraz się pojawił ten problem związku z panedmią? przecież .branża IT nie ucierpiała jeśli chodzi o krzyzys przeciez była praca zdalna czy można rozwinąć tą kwestie jeśli chodzi o rynek pracy dla programistów??
komentarz 26 lipca 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
Branża IT nie ucierpiała, ale teraz każdy chcęe iść IT i ludzi bez doświadczenia jest ogrom, więc też ogromna ilość ludzi chce zdobyć praktyki/staże - więc mają bardzo bogate portoflio niektórzy.

Było podobnie, tzn. wymagania były wysokie, być może mniej technologi/nowych frameworków, narzędzi wymagano, ale zawsze wiązało się to z przepracowaniem solidnej znajomości algorytmów, javy, wątków pracy z bazami danych itp.

praca zdalna tego nie ułatwia, bo pogarsza się zaufanie. Więc generalnie jeszcze trzeba dodać przyjazd z za granicy np Ukraińców którzy posiadaja juz wieksze doświadczenie itez aplikuja na staże mimo nawet roku pracy
komentarz 26 lipca 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
edycja 26 lipca 2022 przez Wiciorny
druga sprawa: jakby dostanie się do IT wymagało tylko podstawowej znajomości języka... to każdy by się dostał i nie  było by problemu, ale programowanie i bycie programista to nie jest umiejetnosc tylko używania tzw " widelca, narzędzia jakim jest język".
3 lata studiujesz, w tym czasie ogromnie dużo mogłeś zrobić i się nauczyć, własne aplikacje, no cokolwiek, a też aktualnie nie posiadasz nic.

Zmieniają się czasy, też programowanie to nieustanna nauka, więc jeśli to się rozwija to wymaga nauki cały czas: już w 2014 roku wymagane było znajomości HTTP, REST, Hibernate,Spring jako Java, teraz to jest więcej nawet, jakieś podstawy microserwisow, róznice miedzy bazami SQL/no-SQL podstrawy transakcji... itp
komentarz 26 lipca 2022 przez martinez369 Początkujący (460 p.)
Tak się jeszcze zastanawiałem wszystko co tu napisałeś jest ok i bardzo mi to pomogło tylko jednego nie mogę zrozumieć przeglądając repozytoria na github kolegów to oni też nie mają takich projektów przyciągających uwage rekrutujących a dostali się na praktyki a CV mają może lepiej dopracowane niż ja ale mają podstawy w danym języku programowania  więc jakim cudem pewna grupa się dostaje (chociaż jeśli chodzi o projekty to na github zauważyłem same projekty studenckie) a inni nie?? tego nie moge zrozumieć i sorry za to głupie pytanie ale nie mogę tego zrozumieć  jeśli chodzi o moje CV to brałem przykład z tej strony

https://students.pl/artykuly/cv-na-praktyki-w-it-programowanie/
komentarz 26 lipca 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
nie wiem co to za strona i nie wiem KTO i jak daje gwarancje, ale juz nie chce dodawać, że w sumie mało kto patrzy nawet na repozytorium gita, więc często lepiej jak faktycznie opiszesz projekty w samym CV i dodasz repo wtedy jest szansa ze ktoś tam spojrzy, ale odp. sobie na pytanie czy faktycznie masz odp. umiejętności na staż, bo aktualnie trzeba więcej niż podstawy podstaw i trzeba swoje przepracować
+2 głosów
odpowiedź 25 lipca 2022 przez gblaze Nowicjusz (240 p.)
Spróbuj na JustJoinIT, lub innych stronach stricte pod prace w IT. Z desperacji możesz wydrukować swoje CV i zanieść bezpośrednio do miejsca pracy które cie interesuje, to zwiększa prawdopodobieństwo zatrudnienia, o ile firma do której chcesz aplikować nie ma działu HR, który zwyczajnie cię oleje. Osobiście to dałbym jakieś zdjęcie, popracowałbym nad szatą graficzną i dał coś jeszcze od siebie. Poza pisaniem kodu, liczy się człowiek z którym będzie trzeba siedzieć po kilka godzin w jednym biurze, więc fajnie coś o sobie opowiedzieć.
–2 głosów
odpowiedź 26 lipca 2022 przez ig81 Nowicjusz (140 p.)
Witam! Spróbuj dodać przykłady mojej pracy do swojego CV

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 532 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Patrykosik88 Początkujący (340 p.)
–1 głos
1 odpowiedź 475 wizyt
pytanie zadane 16 grudnia 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez roberto23 Początkujący (270 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 338 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Andek Początkujący (360 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,553 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...