• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Radeon HD 4850 + Windows 10

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
215 wizyt
pytanie zadane 25 lipca 2022 w Sprzęt komputerowy przez ZielonyWeWszystkim Początkujący (270 p.)
edycja 25 lipca 2022 przez ZielonyWeWszystkim

Witam, ja nie wiem co jest z tą polską społecznością że się odzywają takie "banany" gdzie zadaje się pytanie o kartę a dostaje się odpowiedź "zmień dysk hdd" ale no takie czasy.

Pytanie jest dosyć inne a właściwie na temat Radeona HD 4850 którego kupiłem bo już mnie szlak jasny trafiał z NVS 315 która była tragiczna, poprzedzając zdania typu "Ta karta to badziew, nic na niej nie zrobisz" i tak dalej to mogę parę ss wstawić jak gram na niej w parę gier i daje radę lepiej niż NVS.

Problem jest taki że... nie wiem co z nią jest nie tak, sterowników od AMD do niej nie ma, windows instaluje jakieś z 2015 roku, czytałem na necie że 4870 jest taka sama więc sterowniki też pasują i działają ale w nawet takim GTA 5 które działało na 30 fps na NVS tutaj wywala błędu pokroju takiego: 

Otwórz zdjęcie

WoT Blitz :

Otwórz zdjęcie

 

A w niektórych sypie błędami graficznymi, OC nie robiłem bo nie potrafię, karta jest od Gigabyte na tym sterowniku :

Otwórz zdjęcie

a reszta tego złoma to:

Athlon X4 631 2.6 Ghz
Płyta Gigabyte GA-A55M-DS2 
8 GB RAM DDR3

No i złomek w postaci HDD 500 GB

Pomocy? :( 

komentarz 25 lipca 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Niewiele widać. Może zamiast robić screena całego desktopu zrób tylko okna z błędem.
komentarz 25 lipca 2022 przez ZielonyWeWszystkim Początkujący (270 p.)

Wot Blitz (po paru sekundach gry jest lag i wywala ten błąd:

Otwórz zdjęcie

I GTA 5 też po zagraniu paru chwil wywala to : 

Otwórz zdjęcie

RAM przy GTA mam (razem z edgem) 6 GB zajęte z 8, w ustawieniach gta rozdzielczość 800x600 i użycie karty graficznej pisze że jest 876 mb z 1027 czy 1037 coś takiego (dodam też że sprawdzałem rozdzielczość 1920x1080 i chodziło tak samo jak na 800x600 i dalej wywalało ten błąd.

komentarz 25 lipca 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
I tylko z tymi grami jest problem? Inne śmigają bez problemu?

Spróbuj odpalić te gry w trybie zgodności z Win7.
komentarz 25 lipca 2022 przez ZielonyWeWszystkim Początkujący (270 p.)
Z innymi tez są problem np WoT ten większy ma problem z doczytywaniem textur, minecraft chodzi tragicznie gdzie chyba przejście z karty 64 bit i DDR3 na 256 bit i GDDR3 powinno jakoś pomóc.
komentarz 26 lipca 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Skąd tę kartę masz? Z allegro?

Jakie są temperatury?

Mam taką samą i Arma 2 i 3 śmiga bez problemu na Win10 z domyślnymi sterownikami.
komentarz 26 lipca 2022 przez neo1020 Dyskutant (8,430 p.)

@ZielonyWeWszystkim, zaktualizuj sterownik karty graficznej, piszesz 

sterowników od AMD do niej nie ma

wpisałem Radeon HD 4850 driver i jest pełno, ewentualnie spróbuj, driver booster

komentarz 26 lipca 2022 przez ZielonyWeWszystkim Początkujący (270 p.)

@j23, Z popularnego serwisu którym jest OLX i początkowo normalnie wszedłem na stronę AMD w poszukiwaniu sterowników i ich nie było, ,na stronie gigabyte są ale strona nie działa, próbowałem tez latac na tych instalowanych przez windowsa automatycznie i też wydajność była jak psu z wiadomo czego.

komentarz 26 lipca 2022 przez ZielonyWeWszystkim Początkujący (270 p.)
Dzięki za ten tryb zgodności, poszło jak na razie :/
komentarz 26 lipca 2022 przez ZielonyWeWszystkim Początkujący (270 p.)
przeniesione 26 lipca 2022 przez ScriptyChris

a Driver Booster pokazuje to:
Otwórz zdjęcie

komentarz 26 lipca 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Skoro działa, to skąd ta mina -> ;/ ?

Co do samych sterowników, to raczej nic nowszego od tych z 2015 nie znajdziesz, bo ta karta jest stara i producent porzucił już support dla niej. Ewentualnie możesz próbować zainstalować oryginalne sterowniki producenta karty, by mieć większą kontrolę nad GPU, ale nie wiem, czy one będą poprawnie działać z Win10.
komentarz 26 lipca 2022 przez ZielonyWeWszystkim Początkujący (270 p.)
Mina już z znudzenia tą kartą, problemy mam z nią od paru tygodni i na każdym forum jak pisałem o niej to jak już mówiłem kończyło się przyczepianiem się o dysk hdd albo nawet zasilacz lub pieprzenie że ona nawet do mario się nie nadaje, ale nevermind.

Raczej mi się też tak wydaję, kontrolę nad GPU niby mam przez Catalyst Center ale no nawet jak coś tam ustawiam to fizycznie nie zmienia nic w karcie, no cóż trzeba będzie chyba wszystko ustawiać w trybie zgodności z Win 8 i tyle.
komentarz 26 lipca 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
to nie pytaj i po problemie.
komentarz 27 lipca 2022 przez ZielonyWeWszystkim Początkujący (270 p.)
Mam nie pytać ludzi którzy siedzą na tych forach i udają pseudo znawców a tak czy siak ci będą gadać o tym że masz dupny sprzęt? Taką pomoc to ja podziękuje, tu mam zaufanie bo mogę przyjść z lapkiem który ma 2 GB ramu i dostane sensowną odpowiedź a nie "kup se nowe" i siema.
komentarz 27 lipca 2022 przez ZielonyWeWszystkim Początkujący (270 p.)
Ale temat zamykam dziękuje bardzo <3

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 2,033 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 428 wizyt
pytanie zadane 25 kwietnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Zychu Użytkownik (710 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 339 wizyt
pytanie zadane 18 września 2022 w Systemy operacyjne, programy przez MacieKap Bywalec (2,400 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...