• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

mam problem z inwigilacją w sieci. Proszę o pomoc

Object Storage Arubacloud
–2 głosów
838 wizyt
pytanie zadane 25 lipca 2022 w Bezpieczeństwo, hacking przez xxxx09 Nowicjusz (200 p.)

Witam.

Od dłuższego czasu mam problem z inwigilacją mnie w sieci. Poprzez moją naiwność osoba która pracuje na wysokim stanowisku w IT dostała na krótki czas dostęp do mojego komputera. Moje asa do wielu kont zostały przejęte. Ta osoba widzi jakie strony przeglądam i co piszę. Przed dostępem do mojego laptopa chronił go jedynie darmowy antywirus.

Oto zabiegi jakie zastosowałem:

1. Wykupiłem Program antywirusowy Norton 360 - gruntownie przeskanowałem. Zabezpieczyłem hasłem dostęp do ustawień, a wszystkie możliwe skanery ustawiłem w tryb agresywny.

2. Wykupiłem Program Emsisoft Anti-Malware Home- gruntowny skan, ochrona hasłem ustawień

3. Wtyczki zabezpieczające przed śledzeniem do przeglądarek

4. Łączę się poprzez VPN Nortona

5. Komputer regularnie sprawdzam w poszukiwaniu rootkit, min Norton, KasperskyTDSkiller

6. Kilka krotnie robiłem format C, i czysta instalacja Win 11(oczywiście legal)

7. Komputer skanowany bootowanym antywirusem

7. NI DIABŁA NIE POMOGŁO !

Nie jest to mój wymysł, czy fantazja, mam na to twarde 100% dowody. Ten osobnik nadal czyta moje wiadomości min na mesengerze, wie jakie strony przeglądam. Oczywiście zmieniałem hasła fb, mesengera, sprawdzałem autoryzowane urządzenia itp.

Proszę bardzo o pomoc, wysiadłem! Już mam dość tego, nie wiem co zrobić. Czuję konkretnie inwigilowany.

Ponadto się boję, posiadam pakiet licencji Adobe, Microsoft, oraz cenne dane.

2
komentarz 25 lipca 2022 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

osoba która pracuje na wysokim stanowisku w IT dostała na krótki czas dostęp do mojego komputera

Jestem trochę zagubiony... pracujecie w tej samej firmie?

nadal czyta moje wiadomości min na mesengerze, wie jakie strony przeglądam

Skąd wiesz?

1
komentarz 25 lipca 2022 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)

@sekulsky, A pozmieniałeś hasła na te wszystkie usługi?

1
komentarz 26 lipca 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)

@sekulsky, usunąc konto i założyć nowe. 

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 25 lipca 2022 przez neo1020 Dyskutant (8,430 p.)
Jak masz twarde dowody to zgłoś to na policję
komentarz 26 lipca 2022 przez xxxx09 Nowicjusz (200 p.)
edycja 26 lipca 2022 przez xxxx09
Witam. Publicznie nie chce ujawniać, czy razem pracujemy. Zarzuciłem to tej osobie, ale nie zaprzeczyła.

Odnośnie mesengera, praktycznie prosto w twarz było mi to powiedziane. Kilka osób wszystko czytało.

Oczywiście hasła były pozmieniane. Ten proceder trwał nadal. Przerosło mnie to, nie mam pojęcie w jaki sposób to jest robione. Mam aktywną funke monitorowania sieci DARK WEB w Nortonie. Nicz szczególnego tam nie znalazłem. Jedynie wyciek haseł do mojej poczty, ale z lat np 2016, kiedy jeszcze nie miałem kontaktu z powyższą osobą.

Możecie odebrać powyższą sytuację, iż zwariowałem i mi się wydaje, mam urojenia. Zapewniam, że jestem w 100% pewny.

Niestety nie mam twardych dowodów. To było tak rozegrane, że ciężko było to zrobić. W miejscu, którym to się działo panował mobbing w moją stronę. Byłem w takim stanie psychicznym, iż nie myślałem już logicznie. Nie zebrałem dowodów. Dopiero dochodzę do siebie.
+3 głosów
odpowiedź 26 lipca 2022 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)

@sekulsky, Nie potrzebujesz tych antywirusów jak sam napisałeś że zrobiłeś reinstalkę windowsa. Twój tekst wygląda jakbyś miał jakąś paranoję. Jak ma dostęp do twoich konto to wystarczy, że pozmieniasz hasła z opcją wylogowania się z zalogowanych urządzeń. Zmień też sposoby "przypomnienia hasła", czy na pewno dodany jest tylko twój email itp.

Możesz powywalać też wszystkie dziwne wtyczki z przeglądarki.

komentarz 29 lipca 2022 przez xxxx09 Nowicjusz (200 p.)
Jest to plik visual Basic studio. Zarówno norton, jak i malwarebytes uznał go za wirusa z rodziny backdoor, co oznacza, że jest to bardzo poważne zagrożenie. Z informacji jakich zasięgnąłem ten typ potrafi całkowicie przejąć kontrole nad kompem. Chociaz koledzy w temacie z całą pewnością lepiej wiedza.

Dziekuje, teoretycznie usunąłem zagrożeniem, ale przyjze sie temu bliżej.
komentarz 29 lipca 2022 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)

@jankustosz1, to jest odpowiedź. Koniecznie zmieniać hasła z zaznaczeniem na wylogowanie z innych urządzeń z dodaniem sobie weryfikacji dwu etapowej. 

Ukłony! 

komentarz 30 lipca 2022 przez xxxx09 Nowicjusz (200 p.)
Cześć. Oczywiście wszystkie możliwe logowania mam ustawione na dwuetapowe. Ciekawostką jest to, że straciłem kontrolę nad programem EMSISOFT ANTI-MALWARE HOME. Tzn. zablokowany został dostęp do ustawień programu hasłem mi nieznanym. Jak się okazało czasami był ustawiony na tryb cichy itp. Po zalogowaniu na moje konto, na stronie producenta, ukazało się hasło(oczywiście gwiazdki), które składało się z ok 20 znaków. Z całą pewnością nie ustawiałem tak długiego hasła, nie było moje. Wniosek - ktoś mi sabotował ten program. Jeszcze ciekawsze jest to, iż pomimo pomocy konsultanta EMSISOFT, nie mogłem zmienić powyższego hasła, wprowadzałem nowe i nic! Co chwila powracało stare. W związku z tym, iż posiadam dużą ilość cennych danych, podszedłem do tematu inaczej. Wkur...już to jest, no ale trudno. Zrobiłem kolejny format C. Znowu zabezpieczenie dwuwarstwowe. Tym razem dobry NORTON, oraz MALWAREBYSTES for TEAMS (bardziej funkcjonalny, małe przedsiębiorstwa). Zdaję sobię sprawę, ze i tak w 100% mnie to nie uchroni, ale mam nadzieję, że ochrona będzie silniejsza. Oczywiście oba programy znowu zabezpieczone moim hasłem, a skanery w tryb agresywny. Nie zmienia to faktu, dla którego założyłem temat. Bardzo mnie ciekawi, jak było to robione. I czy jest nadal.
komentarz 30 lipca 2022 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Ilość gwiazdek nie oznacza, że hasło jest takiej długości
komentarz 1 sierpnia 2022 przez xxxx09 Nowicjusz (200 p.)
Sadza, ze haslo jest takiej długości, gdyż kazda gwiazdkę kasuje. Analogicznie, wpisując swoje hasło wprowadzam je w postaci gwiazdek, które identycznie mogę usuwać, lub dodawać.

Dobrze, ale to już mniej ważne. Wróćmy do tematu głównego. Jeśli ktoś uwaza, ze nie zgłupiałem, wie jakim sposobem bylo/jest to robione, to proszę o kontakt, chociażby w prywatnej wiadomosci.

Na chwile obecna chroni mnie Norton 360, malwarebytes for team oraz wtyczki w przeglądarce. Ograniczyłem rowniez ustawienia prywatności w Win.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 413 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 596 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2022 w Bezpieczeństwo, hacking przez sisOOO Obywatel (1,370 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...